Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: MarcinIKS »

Jakoś mały ruch tutaj ostatnio to pomyślałem, że poproszę o małą poradę/opinię.
Przymierzam się do zakupu felg na zimę i ciekaw jestem Waszej opinii, która z opcji jest lepsza do GT Line'a.
Model na zdjęciu troszkę inny, kolor też, ale ogólnie jakiś punkt odniesienia jest. Dlaczego akurat te dwa modele - jakieś tam powody mam :)
Te pierwsze w rzeczywistości są grafit mat, na tych wizualizacjach chyba zbytnio się błyszczą.
felgi1.jpg
felgi2.jpg
Milamber
Posty: 146
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: Milamber »

MarcinIKS pisze: 18 sie 2020, 13:34 Jakoś mały ruch tutaj ostatnio to pomyślałem, że poproszę o małą poradę/opinię.
Przymierzam się do zakupu felg na zimę i ciekaw jestem Waszej opinii, która z opcji jest lepsza do GT Line'a.
Model na zdjęciu troszkę inny, kolor też, ale ogólnie jakiś punkt odniesienia jest. Dlaczego akurat te dwa modele - jakieś tam powody mam :)
Te pierwsze w rzeczywistości są grafit mat, na tych wizualizacjach chyba zbytnio się błyszczą.
felgi1.jpg
felgi2.jpg
Szczerze? Oba pachną wieśniackim tuningiem... Jednak te alternatywne 18 z katalogu KIA wyglądają lepiej.
Załączniki
20200215_115633.jpg
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: MarcinIKS »

No cóż, mi się akurat te akcesoryjne nie podobają 😜
Wiejski tuning? A co jest w tych dwóch modelach z tuningu? Może kwestia „zdjęć”? Oba modele mają praktycznie fabryczne parametry.
Na podobnych do tych drugich, takich dziesiecioramiennych, Optimy, I40 itp. wychodziły fabrycznie (17tki i 18tki).
A0E1B9B3-3E04-4A96-BB3D-0ADAC99F1E22.jpeg
A0E1B9B3-3E04-4A96-BB3D-0ADAC99F1E22.jpeg (8.29 KiB) Przejrzano 2467 razy
E607C742-9C2C-405F-B6F3-DD93E023846C.jpeg
E607C742-9C2C-405F-B6F3-DD93E023846C.jpeg (39.78 KiB) Przejrzano 2467 razy
Te grafitowe to faktycznie trochę oryginalne jak Na Optimę, dlatego ciekaw jestem opinii (jedną już znam 😉)
Nordin
Posty: 42
Rejestracja: 10 sie 2019, 22:46
model samochodu: Optima kombi 1.6 t-gdi srebrna strzała

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: Nordin »

Ciemne felgi pasują do jasnego samochodu. Jakiś kontrast jest. Weź pod uwagę że ciemna felga da efekt (wizualny) zmniejszenia srednicy. Te fotki to chyba z niemieckiej strony, sam na niej mierzyłem. Jest inna nie w fabryce z naturalnym światłem. Kupiłem antracytowe do srebrnego auta i jestem zadowolony. Masz czarną brykę? Miałeś zawsze srebrne felgi? Weź sobie ciemniejsze dla odmiany😉
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: MarcinIKS »

Akurat moje auto jest granatowe, a aktualne felgi czarno-srebrne czyli oryginały wersji GT Line. I chociaż te felgi mi się bardzo podobają to dokładnie widać na nich efekt złudzenia, że felga ma mniejszą średnicę, niż w rzeczywistości. Najlepiej widać to porównując felgi z wersji GT z tymi z GT line :)
Raczej skłaniam się właśnie ku srebrnym, tym wcześniej wrzuconym lub jeszcze takim (niestety nie ma jeszcze nigdzie wizualizacji, bo to nowość z tego roku).
2_art119569_rial_astorga_polar_2EL.jpg
Awatar użytkownika
mate
Posty: 7
Rejestracja: 31 paź 2020, 15:42
model samochodu: KIA Optima 2016 SW GT 2.0 T-Gdi + tech

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: mate »

Witam wszystkich. Mam nadzieję, że wybrałem dobry temat aby zadać to pytanie, jeśli nie proszę o przeniesienie. Chciałbym dołączyć do Waszego grona i stać się posiadaczem KIA Optima :) Mam na oku wersję GT 2.0 z 2016 roku, jeszcze na gwarancji, przejechane trochę ponad 80kkm. W bardzo dobrym stanie. Tylko zastanawiam się czy cena 99k zł nie jest zbyt wysoka. Co o tym sądzicie?
KIA Optima 2016 SW 245KM GT 2.0 T-Gdi + tech
maronesz
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2020, 11:14

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: maronesz »

Moim zdaniem trochę wysoka ta cena jak na taki rocznik. Plus - swego czasu widziałem Optimy GT (w benzynie) bliżej 84-92k.
Chyba, że stan po prostu idealny - przez brak rys na felgach, lakierze, nawet najmniejszego uderzenia od kamyczka czy pęknięcia na tapicerce a furka ma wszystkie opcjonalne pakiety (panorama, pakiety itp.).
Jak blisko to zajedź, sprawdź, pogadaj, może ogarnij historię autka i ponegocjuj ...
Obawiam się jednak, że jeśli tak jak ja masz słabość do tego modelu i po prostu musisz go mieć, to będziesz musiał tyle zabulić (ewentualnie tyle, ile wynegocjujesz).
Nie oszukujmy się ... Ja co prawda nie śledzę już tego modelu na rynku tak jak przed zakupem, ale zgaduję, że w Polsce jest max kilka takich modeli (w najwyższej wersji wyposażenia i w dodatku z benzyną), więc wyboru dużego nie ma. A jak się jeszcze okaże, że połowa z jakimiś nieciekawymi przygodami to w ogóle ..

Edit. Po szybkim rzuceniu okiem na otomoto widzę tylko tę czarną GT, o której piszesz za 99k i SXC i SX (zdaje się) ze stanów z 2.0turbo 2017r za 78k i z 2016r. za 67k, więc nie masz za dużego wyboru
Awatar użytkownika
mate
Posty: 7
Rejestracja: 31 paź 2020, 15:42
model samochodu: KIA Optima 2016 SW GT 2.0 T-Gdi + tech

Re: Nowa Kia Optima opinie

Post autor: mate »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Nie chciałem wrzucać linka, ale tak jak zauważyłeś jest tylko jedna w takiej wersji. W aukcji są wszystkie informacje, żeby sprawdzić historię auta i wydaje się ok. Znam dobrego fachowca w Warszawie, który już sprawdzał mi wcześniej auto do zakupu więc chyba go poproszę o sprawdzenie tego. Fajnie jak jeszcze dałoby się coś z ceną zrobić, to łatwiej by było podjąć decyzję. A może jest tu właściciel na forum? :)
KIA Optima 2016 SW 245KM GT 2.0 T-Gdi + tech
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”