Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Roo »

Przetestowali naszą Optimę na dystansie 100.000km co sądzicie o wyniku? Kto ma taki przebieg?
http://www.auto-swiat.pl/uzywane/kia-op ... ylo/twrg6v

Jedna sprawa, która zwróciła moją uwagę: "Zalana elektronika sterująca adaptacyjnymi amortyzatorami" - Optimy, które wychodziły w tym roczniku w Polsce nie miały regulowanego zawieszenia... Czyli ten problem nie powinien nas dotyczyć... :D Tryby jazdy są, ale nie zmieniają one charakterystyki zawieszenia.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

Roo pisze:Przetestowali naszą Optimę na dystansie 100.000km co sądzicie o wyniku? Kto ma taki przebieg?
http://www.auto-swiat.pl/uzywane/kia-op ... ylo/twrg6v

Jedna sprawa, która zwróciła moją uwagę: "Zalana elektronika sterująca adaptacyjnymi amortyzatorami" - Optimy, które wychodziły w tym roczniku w Polsce nie miały regulowanego zawieszenia... Czyli ten problem nie powinien nas dotyczyć... :D Tryby jazdy są, ale nie zmieniają one charakterystyki zawieszenia.
Cieniasy, u mnie sprzęgła wymieniane przy 30k :lol:
SW GTLine Black & SW GT Black
baku1984
Posty: 19
Rejestracja: 08 lut 2018, 12:01
model samochodu: OPTIMA GT LINE
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: baku1984 »

Sluchajce a czy to jest pewne, ze te sprzegła są objęte 7 letnią gwarancją? W gwarancji są wyłączenia dot tarcz ale chyba dotyczy to skrzyni manualnej?

Ja mam 20 tys przebiegu i jestem pewny ze wyniku z testu Auto Swiat nie osiagne :-)
KIA OPTIMA SW 1.7 CRDI GT-line
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

jak zgłaszałem problemy ze skrzynią to mi powiedziano, że sprzęgło ma chyba 15kkm, docisk normalnie. Ale w manualu można sprzęgło przyjarać w automacie nie. Wydaje mi się, że na skrzynie automatyczne jest minimum 3 lata
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

trzeba spojrzeć do karty gwarancyjnej, na napęd (zespół silnik+skrzynia) jest 7 lat, sprzęgła w automacie według mnie nie powinny być wyłączane z tej gwarancji
SW GTLine Black & SW GT Black
projektom
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2018, 20:00
model samochodu: 307

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: projektom »

Witam wszystkich. Zamierzam wziąć w leasing nową OPTIMĘ GT LINE. Jak z wydajnością reflektorów w tej nowej wersji? Są LEDY z doświetlaniem dynamicznym? Mocno świecą? Miałem do testów poprzednią wersję L oraz GT LINE. W wyposażeniu L były ksenony - świeciły bardzo dobrze. Ledy w GT LINE również. Ale tych nowych nie miałem okazji nocą testować. Może ktoś wspomóc odpowiedzią, bo wycofanie spryskiwaczy mnie niepokoi (słabsze światła). Z góry dzięki.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

nie wiem czy ktoś już ma taką w stajni z wypróbowanymi światłami.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

Może odrobinę nie na temat, ale opiszę swoje wrażenia. Od czasu do czasu jeżdżę nowym Sportagem, odbieranym na przełomie sierpnia i września, który jest już pozbawiony spryskiwaczy. A ponieważ całkiem sporo kilometrów robię Optimą z ksenonami, porównanie świateł i ich skuteczności ZDECYDOWANIE wypada na niekorzyść Sportaga. W moim aucie jasność i skuteczność snopa światła jest sporo lepsza niż LEDy w nowym aucie. Inne zdziwienie (jak dla mnie) - ręczna regulacja wysokości świecenia reflektorów :?
Podsumowując moje subiektywne odczucia - jest gorzej. Chociaż cena za model wzrosła, cięcie kosztów produkcji pogorszyło jego funkcjonalność. No ale w folderach reklamowych opis super nowoczesnych świateł LED robi wrażenie.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: westwi78 »

Jeżdżę optimą z ledami (tymi dynamicznymi) i 10 letnią octavią z fabrycznymi ksesnonami.
LEdy do ksenonów nie mają w ogóle startu, nie mówiąc o tym, że fabrycznie reflektory były mechanicznie ustawione w najniższej pozycje, ta ze światła świeciły 5 metrów przed auto. Po regulacji jest lepiej, ale dalej bez porównania gorzej od ksenonów.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

westwi78 pisze:Jeżdżę optimą z ledami (tymi dynamicznymi) i 10 letnią octavią z fabrycznymi ksesnonami.
LEdy do ksenonów nie mają w ogóle startu, nie mówiąc o tym, że fabrycznie reflektory były mechanicznie ustawione w najniższej pozycje, ta ze światła świeciły 5 metrów przed auto. Po regulacji jest lepiej, ale dalej bez porównania gorzej od ksenonów.
yyy... LEDy w mojej GT deklasują ksenony Golfa VII czy Insigni A :?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”