Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bondarek »

W Dubrowniku już byłem, może następnym razem, jeśli oczywiście da się tam wjechać samochodem :)
Uwielbiam te chorwackie serpentyny, a i auto sprawuje się świetnie, prowadzi się pewnie i precyzyjnie. Czytałem kiedyś uwagi, że układ kierowniczy jest nieprecyzyjny i "pozostawia wiele do życzenia" . Po dzisiejszej przejażdżce absolutnie się z tym nie zgadzam! Zawsze wiedziałem, gdzie i w jakiej pozycji są koła. Pod górę i w dół jechałem w trybie ECO, a i tak skrzynia radziła sobie bardzo dobrze, były może ze dwa momenty kiedy manulanie zredukowałbym bieg wcześniej. Jestem natomiast pod wrażeniem jak gładko zmienia biegi pod obciążeniem (pod górę), w samochodzie kompletnie nie dało się tego wyczuć, mimo, że czasami na nawrotach prawie się zatrzymywałem.
Generalnie duży plus dla KIA :)
OPTIMA GT +tech 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

byłeś w Dubrowniku a nie wjechałeś na SRD :roll: Ja bym się nie przyznawał ;) Da się tam wjechać, nawet asfalt położyli. Ale po Sv Jury to spacerek dla Ciebie będzie :D
I jeszcze jedno. Masz GT nie zauważyłeś w ciepłe dni spadku mocu? Mi się kilka razy w Cro zdarzyło, że po trasie auto słabiej jechało - brakowało sporego intercollera, seryjny nie dawał rady :(
Bandi co do CanBus to wykręć jakąś żarówkę i zobaczysz co i jak. Wg mnie powinno być bo auto ma sporo elektroniki.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bondarek »

Ano nie wjechałem :roll: następnym razem się poprawię.
Co do spadku mocy to nic takiego nie zauważyłem, ale jak już zaznaczałem całą cro przejechałem na ECO (też mnie to dziwi;)), czasami tylko jak wydawało mi się, że powinien bardziej zredukować to lekko wciskałem gaz, skrzynia redukowała bieg i było OK.
Generalnie tutaj trzymam się przepisów, a do wyprzedzania to nawet tu ECO daje radę :).
No i jest jeszcze jeden powód chcę zobaczyć jak to będzie ze spalaniem, chorwackie góry podbiły wynik prawie o 0.5l http://forum.kia-motors.pl/viewtopic.ph ... 5&start=10
OPTIMA GT +tech 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

W Cro ja się pilnuję tylko na północy czyli jak wracam za Lucko. Tam często jest zwężenie do prawego pasa a na lewym za pachołkami stoji Policja z radarem. Mają wszystkich jak na widelcu. Dodatkowo lubią stać za tunelami w których jest ograniczenie do 60 lub 80km/h. Im bardziej na południe tym spokojnie z nimi :twisted: Do 150 mnie nie zatrzymali nigdy na autostradzie. A i tam jeżdżą nie tylko Octavie ale też BMW3 itp
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bondarek »

Masz rację, przez dwa tygodnie nie trafiłem ani jednego patrolu z radarem. Jednak co by nie mówić to:
- od 10 do 20 km/h – 500 HRK
- od 20 do 30 km/h – 1000 HRK + 1 pkt.karny
- od 30 do 50 km/h – 2000 HRK + 2 pkt.karne
- powyżej 50 km/h – od 5000 do 15 000 HRK + 3 pkt.karne
robi swoje :). Jednak wysokość kary ma znaczenie :)
OPTIMA GT +tech 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Kolega zapłacił za prędkość (miał 150 na 80tce) 500 kun, tzn stargował z 1000 :D Jechaliśmy razem, ja zjechałem na prawy pas a on leciał na abonamencie :) Od tego czasu jak tylko wyprzedzę uciekam na prawy, wtedy mnie to uratowało
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: lgucma »

Jakie macie cisnienie w oponach? Ja mam 2,.5 bara na kazdej
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

to zależy od wielu czynników. W słońcu będzie więcej, przy hamowaniu podobnie. Jak wyjeżdżam z garażu to mam 235 a później to nawet do 270 :twisted:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Prezes76 »

U mnie na zimnych oponach-2,3 Bara tak jak na nalepce w drzwiach ustawiłem.
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

U mnie ASO napompowalo do 2.5–2.6 bara.
Jutro oddaje auto na konkretne mycie detailingowe, jestem bardzo ciekawy jak bedzie wygladac ten kolor po profesjonalnym potraktowaniu. Do tej pory mylem tylko na bezdotykowej, ale niestety nie idzie w ten sposob usunac wszystkich zanieczyszczen, a na aucie pojawial sie warstewka syfu, ktorego nie moge ruszyc sama wodą pod cisnieniem :) Korzystacie z takich uslug? Ja wybralem KURO Detailing w Krakowie – opinie maja dobre, wiec powinno byc OK. Nie moge sie doczekac :D
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”