Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
barni69
Posty: 15
Rejestracja: 19 mar 2017, 20:01
model samochodu: KIA Optima sedan 1.7 cdti 7 dct gravti blue xl+tech
Lokalizacja: warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: barni69 »

matio pisze:
barni69 pisze:A miał ktoś z kolegów styczność z serwisem w salonie eforia bo jestem ciekawy?
Cześć jam miałem i mam kontakt. A o co chcesz zapytać ? :mrgreen:
Chciałbym opinie na ich temat,czy jesteś zadowolony czy nie.jeżeli nie to dlaczego
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

Sluchajcie, pytanie do wlascicieli sedana :)

Czy na nierownosciach, zawieszenie brzmi u was czasami jakby w bagazniku cos sie tluklo? Np. podloga oddzielajaca dojazdowke od przestrzeni ladunkowej? Chodzi mi o sam typ dzwieku, nie o jego zrodlo. U mnie jest taki dzwiek i nie jestem juz pewny, czy to tak pracuje zawieszenie czy cos jest nie halo, a nie koniecznie chce jechac na serwis z byle pierdola.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Marcin u mnie nic od bagażnika nie dociera. Sprawdź może masz niedokręconą dojazdówkę albo coś innego lata (może sama podłoga podskakuje, ja mam koryto gumowe mocno spasowane i ciężko mi nawet zajrzeć do koła). Natomiast często słyszę jakieś stuknięcie z tyłu i już nawet dzieciaki żartują, że auto się rozpada :D To jest takie trzaśnięcie, jakby kamień uderzył a plastik.
Sprawdziłem granie z telefonu i faktycznie jest lepiej. Chociaż przy słuchaniu przez Blutooth nie można obsługiwać z poziomu radia tylko telefonu :( Muszę jeszcze z kablem spróbować.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

Z ta dojazdowka dobry pomysl. Sprawdze dzisiaj.

Dzwieki kamyczkow tez slysze dosc czesto. Nie wiem, czy to o chlapacze kamienie leca, czy o oslony podwozia :)
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

Seb – bingo, dojazdowka sie ruszala, kompletnie niedokrecona. Heh, trzy razy poprawialem podloge w bagazniku, a nie pomyslalem, zeby zajrzec nizej :) Nastala bloga cisza.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: westwi78 »

Światła ogarnięte u diagnosty za 15 zeta ... z salonu wyjechały...maksymalnie w dół zniżone...
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Marcin niech cicho jeździ :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
matio
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:37
model samochodu: optima

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: matio »

barni69 pisze:
matio pisze:
barni69 pisze:A miał ktoś z kolegów styczność z serwisem w salonie eforia bo jestem ciekawy?
Cześć jam miałem i mam kontakt. A o co chcesz zapytać ? :mrgreen:
Chciałbym opinie na ich temat,czy jesteś zadowolony czy nie.jeżeli nie to dlaczego
dział sprzedaży - wielkie brawo - super natomiast serwis - trudno powiedzieć, umawiałem się na 2 sprawy, w tym wymiana oleju, podjechałem na wskazany termin olej wymienili, druga sprawa sie nie udała - poprosili mnie na inny termin. W między czasie zobaczyłem, że olej został przelany ponad max na bagnecie.... Do serwisu -na upuszczenie oleju, potem na oddzielny termin na tą drugą sprawę (celowo nie piszę jaką).
Teraz znowu mam się umówić na oględziny innego elementu. Odczucia mieszane.
Może to zwykły zbieg okoliczności, a może tak już po prostu jest?, ale też muszę zaznaczyć, że zawsze udawało mi się dostać auto zastępcze na okres pozostawienia mojego auta w serwisie co jest na duży +.
niebawem wyrobię sobie zdanie na temat jakości usług i podejścia servisu- podzielę się.
pozdrawiam.
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: FISH »

Witam

Być może komuś się przyda informacja jaką uzyskałem dzisiaj w salonie, gdzie pytałem o możliwość "dołożenia" srebrnych listew w progi, które to występują z pakietem tech, a ja ich nie posiadam.
I tak, żeby nie było że coś jest proste, aby mieć takowe listwy nie wystarczy je "dokleić". Trzeba wymienić całe nakładki progowe. Reasumując, koszt nakładek z listewkami to ca. 1850 PLN brutto, plus oczywiście robocizna przy montażu :lol:
I tym sposobem, uzyskana wiedza powoduje, że moja SW będzie jeździła tak jak dotychczas z białymi progami bez listewek. :mrgreen:

Pozdrawiam.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

Poszaleli. Skoro wystarczy wziac NAV+ zeby dostac te listwy, to wychodzi na to, ze lampy LED z tylu, ekran i Harman Kardon to jakies drobniaki, skoro listwy zabieraja prawie 2000 z tych 4 tys z hakiem :D
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”