Rozmiar opon zimowych

forum użytkowników modelu Optima
michalkic
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2015, 20:01
model samochodu: Optima

Rozmiar opon zimowych

Post autor: michalkic »

Witam
Za kilka dni stanę się (mam nadzieje) szczęśliwym posiadaczem Optimy XL. W zestawie dostaje zestaw opon letnich o rozmiarze 235/45/R18 i trzeba pomysleć o jakiś zimówkach ;) Moje pytanie jest nastepujące, czy kupić ten sam rozmiar? Mam zamiar od razu zakupić nowe felgi i dlatego się zastanawiam. Czy tak mały profil na zimę się sprawdzi i jaki będzie najlepszy?
Pozdrawiam i czekam na odp ;)
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Rozmiar opon zimowych

Post autor: DUNES »

Niestety Optima jest tak stworzona w wersji XL że jedyne koła jakie da się założyć to 18 ,wiec czeka cie wydatek, albo kupisz same zimówki i przełożysz na te alusy co będą na wozie lub
kupisz 4 nówki alusy i założysz 2 komplet ,ja mam 2 komplety na zimę i lato ,szczerze mówiąc przy pierwszej wymianie na zimę spotkało mnie niemiłe rozczarowanie gdyż kupując Optime dostałem od salonu 2 komplet kół na zimę 16 cali, jak się okazało później nie pasowały ze względu ze wersja XL ma hamulec elektryczny wiec piasta jest dość duża i pasują tylko 18 calowe koła- takie jak dostajesz na wozie .
Sami nie wiedzieli o tym ze tak jest 0czywiscie koła oddałem a nowy komplet 18 poszło 50/50 tak się dogadałem i jest oki . Powodzenia
michalkic
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2015, 20:01
model samochodu: Optima

Re: Rozmiar opon zimowych

Post autor: michalkic »

Dzięki za odpowiedź.
Salon zaproponował mi zestaw opon na felgach za nawet niezła cenę ale bez czujników cisnienia, za które musiałbym dopłacić 900 zł. Jest sens dopłacać? Nie będzie jakiś uciążliwych błędów?
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Rozmiar opon zimowych

Post autor: DUNES »

Bez czujników bedzie wywalało błąd ,jeśli sie da wyłaczyć tą opcje serwisowym komputerem to czujniki nie sa potrzebne jesli nie ma takiej możliwości to masz kolejny wydatek 900 zł,ja mam 2 komplety z czujnikami,powalcz z ASO niech ci dadzą w prezencie ,jak tak zrobiłem i czujniki dołożyli gratis ich to niewiele kosztuje a chcą zarabiać na tym .
gohra
Posty: 40
Rejestracja: 12 kwie 2016, 19:37

Re: Rozmiar opon zimowych

Post autor: gohra »

Czas reaktywować wątek przed kolejną zimą bo na pewno liczba użytkowników Optimy znacząco wzrosła i chętnie wymienię się doświadczeniami w miarę poszukiwań pewnie najpopularniejszych w tym wątku opon zimowych 235/45/R18, słyszałem że już koniec sierpnia jest odpowiednim okresem do uruchomienia podzukiwań promocji, jakieś doświadczenia czy porady ?
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Rozmiar opon zimowych

Post autor: Roo »

Nic nie wiem o promocji w KIA na takie opony/alufelgi. Co jakiś czas alcar.pl ma jakieś promocje, ale obecnie na wzory, które mi się nie podobają. Ps: tak samo wątek z czipem można odświeżyć coś myślisz gohra o podniesieniu mocy? Jeśli tak to napisz w odpowiednim temacie :)
crobby

Re: Rozmiar opon zimowych

Post autor: crobby »

Daj trochę węższe niż letnie. Będą się lepiej spisywać.
mat
Posty: 17
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:05

Re: Rozmiar opon zimowych

Post autor: mat »

Cześć,

piszecie ze do XL pasuja tylko 18''.
Dwukrotnie upewnialem sie ze mozna zamontować 17. Jak w końcu jest?

Na ponizszej stronie jest konfigurator felg. Można wybrać najnowsza optime.
http://www.alcar.pl/AlcarKonfigurator/i ... rpkjdhla2a
Allan
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2016, 23:03
model samochodu: optima

Re: Rozmiar opon zimowych

Post autor: Allan »

Jeśli chodzi o 16 to na 100% nie można zamontować bo zaciska hamulca jest za duży i nie wchodzi. 17 do XL można założyć bo aktualnie na takich jeżdżę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”