CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

forum użytkowników modelu Optima
sabb
Posty: 13
Rejestracja: 04 gru 2017, 17:42
model samochodu: optima 2.0 gt

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: sabb »

w kreatorze mocy w warszawa robili mi juz sportidza 3 lata wstecz i było ok wiec bedzie powtórka
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: chudy »

sabb pisze:w kreatorze mocy w warszawa robili mi juz sportidza 3 lata wstecz i było ok wiec bedzie powtórka
Dużo dobrego słyszałem o "Kreatorze mocy" w kwestii profesjonalizmu, bo komunikacyjnie podobno straszny buc. Mój kolega chipował u nich już chyba z 10 aut, robi około 150-200 tyś rocznie i zmienia auta max co 2 lata, nigdy nic mu się nie wysypało po chip tunigu u nich, a aut swoich nie oszczędza...
SW GTLine Black & SW GT Black
sabb
Posty: 13
Rejestracja: 04 gru 2017, 17:42
model samochodu: optima 2.0 gt

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: sabb »

gościa osobiscie nie znam ale fachowa obsługa to jest a to najwazniejsze
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: Piotrek »

Po wizycie na hamowni wyszło mi, że na Pb 95 rodem z Orlenu moja kijanka ma 172,4 KM i 204Nm. Gdyby waha była lepsza byłoby pewnie więcej. Niestety na LPG mam 11KM i 18Nm mniej :|
Za 3 tygodnie okaże się czy poprawki w instalacji i lepsze świece wniosą coś do tematu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: Piotrek »

Po wizycie na hamowni wyszło mi, że na Pb 95 rodem z Orlenu moja kijanka ma 172,4 KM i 204Nm. Gdyby waha była lepsza byłoby pewnie więcej. Niestety na LPG mam 11KM i 18Nm mniej :|
Za 3 tygodnie okaże się czy poprawki w instalacji i lepsze świece wniosą coś do tematu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: Marcin »

W sumie fajny gift. Cos dlubales z wydechem etc czy jest tak fabrycznie?
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: Piotrek »

Fabrycznie. Myślę, że gdyby paliwo było nowsze i lepszej jakości (98/100 oktanów) to byłoby jeszcze lepiej.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: bidżej »

Piotrek pisze:Myślę, że gdyby paliwo było nowsze i lepszej jakości (98/100 oktanów)
nie wydaje mi sie :roll:
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: Linkpl »

Piotrek pisze:Po wizycie na hamowni wyszło mi, że na Pb 95 rodem z Orlenu moja kijanka ma 172,4 KM i 204Nm. Gdyby waha była lepsza byłoby pewnie więcej. Niestety na LPG mam 11KM i 18Nm mniej :|
Za 3 tygodnie okaże się czy poprawki w instalacji i lepsze świece wniosą coś do tematu.
Chwila ... chcesz powiedzieć, że pojechałeś wolnossącą benzyną w LPG na hamownie i sprawdzałeś ile ma koni, po czym chcesz wymienić świece i liczysz na więcej ??
LPG do zestrojenia ... bo pewnie jeździsz na ubogo i stąd ten wynik ... Czy stroił ktoś ten motor po AFR, od jakich obrotów nie pracuje sonda lambda w tym motorze ??

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: Piotrek »

Byłem dziś na weryfikacji co i jak.
Wnioski są takie:
Na Pb95 tankowanej w marcu wyniki jak wspomniałem (+9KM i 11Nm ponad wartości seryjne). Niestety na gazie jest słabiej ponieważ sonda lambda praktycznie nie działa od 5000Rpm, mieszanka jest za bogata i źle dobrana. LPG do strojenia razem z poprawkami.
Co do samego silnika to odcinka jest przy 6800 Rpm. Niestety jest ona źle dobrana bo zapłon nie jest wygaszany stopniowo tylko nagle - tak twierdzi gość, który to weryfikował. Ja się na tym nie znam, więc się nie wypowiem.
Co do świec i oleju: zmiana z seryjnych świec na Brisk'a i Lotosu na Motul jest w stanie dać na benzynie do 10-15 KM więcej. Warunkiem jest jednak wysokooktanowe paliwo ponieważ wtedy adaptacja komputera i map jest lepsza - tyle usłyszałem.

Co do moich oczekiwań - liczę na to, że po poprawkach w instalacji LPG, wymianie świec i oleju otrzymam na LPG takie same wyniki jak na Pb, oraz że śilnik ppwyżej 4200 Rpm nie będzie zalewany, co wyeliminuje spalanie stukowe. Takie są moje oczekiwania. Jak będzie dam znać początkiem lipca jak już będę po strojeniu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”