CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: Roo »

Czy ktoś z szanownych kolegów zamontował lub planuje w najbliższym czasie zczipować Optimę II - 141KM? A może wystarczy tańszego boxa wpiąć, którego zawsze można wypiąć i nikt nawet w serwisie tego nie zauważy... Ciekawą informację znalazłem na stronie kreatormocy.pl gdzie Optime II potrafią doładować do 165KM i ze standardowych 340Nm zrobić 390Nm.
gerwazy wypowiesz się czy zwiększałeś moc silnika?
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: Seb »

To nie moja bajka ale z tego co kojarzę to coś czytałem że nie do końca byli ludzie zadowoleni, tak mi się coś o uszy obiło...
Jeśli chcesz chipa programować to uderz do kogoś o kim się dobrze pisze np Dynosoft, CS itp. Poszukaj na formach miejsca gdzie ludziska dużo samochodów zrobili. Gdzie masz blisko? Np na octaviaclub.pl jest kilka tematów o takiej formie witaminki. Z tego co pamiętam są tam jakieś grupowe usługi i można w tańszej cenie to zrobić. Pozostaje jeszcze kwestia czy ogarnęli BOX dla tego silnika.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
peres
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2016, 23:22
model samochodu: Optima
Lokalizacja: Wrocław

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: peres »

osobiscie mam V-Techa chip boxa, polecam spalanie nie poszlo w gore bo juz nie piluje samochodu, kto zamontuje chipa gwarantuje ze nie bedzie chcial nie zaczipowanej optimy :)

ps. mam 6 biegowego automata
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: Roo »

Dzięki peres za opinie v-tech to sprawdzona dobra firma, ale w necie natrafiłem też na firmę 44tuning, która twierdzi w swoich opisach, że ma jeszcze nowsze rozwiązanie niż power boxy - sterownik zewnętrzny DPP Performance – podłączane przez fabryczne złącza Plug & Play działające znacznie korzystniej niż spotykane na rynku Powerbox-y. http://44tuning.pl/chip-tuning-kia-opti ... dpf-euro-6
Mnie na razie temat nie interesuje, bo jeszcze czekam na Optimkę, a potem okres docierania, ale warto zawsze być w temacie czipu tym bardziej, że tego typu rozwiązanie nie zakończy gwarancji, bo tą "kostkę" zawsze można wypiąć.
peres
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2016, 23:22
model samochodu: Optima
Lokalizacja: Wrocław

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: peres »

nie wiem jak inne vtecha wypinam w 20 sek. jak jade do serwisu i tyle, optimka przy chipie oleju nie bierze wogole wiec wszystko oki
gohra
Posty: 40
Rejestracja: 12 kwie 2016, 19:37

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: gohra »

Widzę, że temat siadł przez ostatni miesiąc, ale czy ktoś nowy z Was zamontował jeszcze lub planuje w najbliższym czasie zczipować Optimę II - 141KM i może podać sprawdzone namiary lub przedstawić opinię ?
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: Roo »

Co nieco na temat czipu nowej Optimy wraz z wykresem, moc podniesiona na 169KM i 420Nm: https://www.facebook.com/pitstop.slupsk ... 89/?type=3
plbartek
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 15:00
model samochodu: Kia Optima SW GT-Line 1.7 crdi 7DCT + pakiet tech
Lokalizacja: małopolska

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: plbartek »

Dzisiaj zainstalowałem PowerBoxa w mojej Optimie, jak narazie po przejechaniu około 100 km jestem mega zadowolony.
Teraz to autko jeździ tak jak chciałem.
Załączniki
Wykres
Wykres
kiabox.png (201.41 KiB) Przejrzano 4387 razy
Kia Optima SW GT-Line 1.7 crdi 7DCT + pakiet tech
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: Seb »

A co ze skrzynią? Coś bo robione?
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
plbartek
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 15:00
model samochodu: Kia Optima SW GT-Line 1.7 crdi 7DCT + pakiet tech
Lokalizacja: małopolska

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: plbartek »

Seb pisze:A co ze skrzynią? Coś bo robione?
Skrzynia nie ruszana, wiem że trochę dużo Nm jak na tą skrzynie ale myślę że przy odpowiednim traktowaniu nic nie powinno się stać. Wydaje mi się że teraz jakby lepiej współpracowała z silnikiem, pod górę wcześniej zbija bieg tak jakby coś pomiędzy programem normal a sport. To już moje 5 auto w którym zwiększałem moc i w żadnym nic się nie stało z silnikiem i ze skrzynią.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017, 19:55 przez plbartek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kia Optima SW GT-Line 1.7 crdi 7DCT + pakiet tech
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”