Co kupić lepiej

forum użytkowników modelu Optima
faraon39
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2015, 12:35
model samochodu: Optima

Co kupić lepiej

Post autor: faraon39 »

Mam nadzieję, że podpowiecie co lepiej kupić. Mam zamiar kupić Optimę, ale nie wiem czy lepiej z silnikiem diesla czy benzynę. Średnio rocznie przejeżdżam około 15 tys. km. O radzicie ze swoich doświadczeń. Lepsza benzyna czy diesel.
heniu
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2011, 14:45

Re: Co kupić lepiej

Post autor: heniu »

Witam
Jest jeszcze wiele innych czynników przy wyborze diesel benzyna. Akurat w przypadku tego modelu to różnica w cenie nie jest taka duża, więc musisz się przejechać obiema wersjami i sam zobaczysz co ci bardziej odpowiada? Jeździłeś już optimą albo byłeś na jakiejś jeździe próbnej?
pasjamoto

Re: Co kupić lepiej

Post autor: pasjamoto »

Osobiście kupiłem benzynę 2.0. Jestem bardzo zadowolony. Polecam. Do małych odległości benzyniak.
Binarnini

Re: Co kupić lepiej

Post autor: Binarnini »

Najlepiej kupić sobie samochód na który cie stać i tyle taka jest moja porada :)
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Co kupić lepiej

Post autor: zetek »

Panowie pytanie. Mam zamiar kupić Optimę z silnikiem 2.0 Pb. Silnik chyba nawet ten sam co był w Magentisie. Pytanko czy jest tutaj ktoś kto ma np. przejechane ponad 100000 kilometrów i może mi powiedzieć, że pomimo iż konstrukcja silnika wydaje się być trwała i niezawodna nie ma choroby nowych silników tzn. branie oleju. Czy np. KIA przewiduje, ze na 1000 może łyknąć 0.5l. oleju ????????????????????
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co kupić lepiej

Post autor: chudy »

Oba silniki to już sprawdzone i dość pewne konstrukcje. Benzyna do miasta, diesel na trasę to już nie te silniki i każdy z nich sprawdzi się równie dobrze, a różnica cen też niewielka więc przejedź się tym i tym i wybierz silnik z którym Ci się lepiej jeździ.
Ja osobiście lubię albo diesla, albo mocną benzynę, żeby mieć dużą elastyczność silnika i moment, ale każdy ma inne upodobania ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Co kupić lepiej

Post autor: zetek »

Dziękuję za odpowiedź. U mnie tylko benzyna wchodzi w rachubę. Silniki typu TSI, EcoBoost i inne badziewia z turbinami i bezpośrednimi wtryskami mnie nie bawią. Może turbo bym przyjął, ale bezpośredni wtrysk nie. Pytanko czy silnik GDI ma coś wspólnego z silnikiem GDI Mitsubishi ??????????
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co kupić lepiej

Post autor: Seb »

Nikt jeszcze nie przejechał 100kkm bo auto jest od grudnia 2015 roku oferowane.
Silnik ma wtrysk wielopunktowy, nie bezpośredni. Można montować podtlenek LPG :)
Ja dolałem 1,0 oleju po pierwszych 15kkm ale nie wiem ile było od nowości (nie sprawdzałem przy odbiorze ;) ). Tutaj jest mocna zależność od wkręcania obrotów na czerwone pole. Przy drugiej wymianie brakowało połowę skali na bagnecie (czyli spalił jakieś 0,5l). Dla mnie rewelacja po silniku TSI :roll:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Co kupić lepiej

Post autor: Marcin »

Zaslyszane z roznych zrodel – silniki 2.0 DOHC to dobre, sprawdzone konstrukcje, nie wyrozniajace sie jakas szczegolna awaryjnoscia. Proste w obsludze i serwisowaniu. Polecam, Adam Małysz.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Co kupić lepiej

Post autor: zetek »

Seb pisze:Nikt jeszcze nie przejechał 100kkm bo auto jest od grudnia 2015 roku oferowane.
Silnik ma wtrysk wielopunktowy, nie bezpośredni. Można montować podtlenek LPG :)
Ja dolałem 1,0 oleju po pierwszych 15kkm ale nie wiem ile było od nowości (nie sprawdzałem przy odbiorze ;) ). Tutaj jest mocna zależność od wkręcania obrotów na czerwone pole. Przy drugiej wymianie brakowało połowę skali na bagnecie (czyli spalił jakieś 0,5l). Dla mnie rewelacja po silniku TSI :roll:
Nie dobijaj mnie. Ja tutaj podniecony, że super silnik niezawodny, a wy piszecie o dolewaniu. W sumie w ostatnim samochodzie mam z tym problem i tego litra na 10k muszę wlać a wkurza mnie to bo w żadnym innym nigdy nie musiałem, a teraz muszę się pilnować i nawyk wyrobić, żeby otwierać maskę. Ogólnie co ile Kia każe robić wymianę oleju ????
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”