Kilka wymian po zakupie

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kilka wymian po zakupie

Post autor: Piotrek »

Ok, Jeśli masz optime TF a nie JF to faktycznie problemu może nie być.
Tu jest link do wspomnianego tematu http://forum.kia-motors.pl/viewtopic.ph ... r+kabinowy
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
gabdziol
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2018, 10:01

Re: Kilka wymian po zakupie

Post autor: gabdziol »

Namierzyłem ten temat. Przeczytałem i opisana jest wersja JF, posiadam z kolei TF, mam nadzieję, że podejdzie. Jeżeli nie to zwrócę.
gabdziol
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2018, 10:01

Re: Kilka wymian po zakupie

Post autor: gabdziol »

Mam jeszcze jedno pytanie.
Auto ma 195k przebiegu. Nie mam pojęcia czy był wymieniany olej w skrzyni (automat). Jedni zalecają wymianę. Inni piszą, że nie. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Kilka wymian po zakupie

Post autor: zetek »

Oczywiście, że wymieniać. Producent podaje 90 tyś. w warunkach normalnych i 60 tyś. w ciężkich. Ja wymieniałem przy 57 tyś. Co do filtra powietrza ( ale Ty masz chyba w 1.7 CRDI) to w IC z MAnn-a do mnie był tańszy o 7 pln niż w ASO. Ale i tak najtaniej w SagaAuto. Jeżeli chodzi o skrzynię to ja zalewałem RAVENOL ATF SP-IV. Fluid
gabdziol
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2018, 10:01

Re: Kilka wymian po zakupie

Post autor: gabdziol »

Masz może jakieś sprawdzone miejsce na wymianę oleju? Jestem z lubelskiego ale okoliczne województwa również wchodzą w grę. Dodatkowo pod koniec maja wybieram się do Gdańska, więc tam również, gdzieś mógłbym to zmienić.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Kilka wymian po zakupie

Post autor: zetek »

Niestety nie. Jeżeli chodzi o trójmiasto to najlepszy jest Serwis Sosnowski. Chyba najlepsi w kraju bo nawet jakaś firma z ich udziałem testowała swoja maszynę do skrzyń biegów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”