Optima 1.6 CRDI - dziwny przypadek

forum użytkowników modelu Optima
Rockowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 lis 2018, 20:30
model samochodu: Kia Optima 1.6d

Optima 1.6 CRDI - dziwny przypadek

Post autor: Rockowy »

Witam

Wczoraj doświadczyłem dziwnego przypadku z moją Optimą - auto ma 6 miesięcy. W pewnym momencie przy ruszaniu nagle straciłem moc - auto wkręcało się max do 1.5 tys obrotów (mniej więcej) - poza tym normalnie jechało, normalnie pracowało na wolnych obrotach. Żadnego błędu, komunikatu - totalnie nic...
Zadzwoniłem do KIA, zaraz podjechali z lawetą, i do ASO... Zanim przyjechała laweta, odpaliłem auto jeszcze raz - i już działało normalnie :). W ASO sprawdzili dokładnie, auto pod komputer, przewody itd - nie wykazało dosłownie nic... Tak jakby usterka nie wystąpiła... Od wczoraj auto zrobiło 100km, w tym autostradę ze znaczną prędkością - i wszystko jest normalnie...
Czy ktoś miał taki przypadek? Macie może jakiś pomysł co mogło być przyczyną? Możliwe że już nigdy się nie powtórzy, może powtórzyć się jutro - w sumie jak każda usterka - tylko co to mogło być...
Rockowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 lis 2018, 20:30
model samochodu: Kia Optima 1.6d

Re: Optima 1.6 CRDI - dziwny przypadek

Post autor: Rockowy »

Od momentu tego przypadku przejechałem już z 2000km i nic się nie dzieje - magia :)? Także jakaś dziwna jednorazowa akcja bez żadnego śladu...
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Optima 1.6 CRDI - dziwny przypadek

Post autor: Eryk93 »

Uważam, że jeśli stało się raz to stanie się kolejny. Kilka razy miałem taką samą sytuację, którą opisałeś w moim starym audi w dieslu, kiedy na łopatkach zmiennej geometrii turbiny zebrał się nagar. Wtedy auto traciło doładowanie, bo turbina wchodziła w tryb awaryjny. O tyle dziwna sytuacja, że u ciebie obroty nie chciały iść wyżej jak 1,5k. Uważam, że takie rzeczy nie dzieją się bez przyczyny, a ASO powinno się wstydzić, że nic nie znaleźli. W razie jeśli kolejny raz ci się to wydarzy to już będziesz wiedział, że wystarczy od nowa odpalić auto. Co nie zmienia faktu, że temat dziwny bardzo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”