Podwyższony poziom oleju, brak mocy

forum użytkowników modelu Optima
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Podwyższony poziom oleju, brak mocy

Post autor: DUNES »

Może i ja sie wypowiem ponieważ miałem taki problem z Optimą ,diagnoza pierwsza to wtryski -wyciągneli sprawdzili -są w normie więc ok poźniej sie dowiedziałem nieoficjalnie że 2 były podejrzane ale wg KMP są dobre ,2 diagnoza nieszczelna pompa comonreil przepuszcza i paliwo dostaje sie do oleju,KMP wyraziła zgode na wymiane gwarancyjną -nowa 5000 zł i nie pomogło olej dalej przybywał ,3 diagnoza zapchany dpf, po sprawdzeniu okazało że jest ok i dopala -przebieg auta od nowości 100 tys
więc sie wk i go sprzedałem problem sie skończył ,ale moge podsunąć jeszcze jedną myśl ktora mogła to powodować ,czy samochód nie jest zczipowany
każdy czip niewłaściwie dopasowany może powodować zakłócenie pracy sterownika niewlasciwe dawki paliwa itd potem cały układ dopalania dpfa wariuje i można
szukać wiatru w polu a olej bedzie przybywał .
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Podwyższony poziom oleju, brak mocy

Post autor: Marabut »

DUNES pisze: więc sie wk i go sprzedałem problem sie skończył
Ale poinformowałeś kupującego o defekcie i się na to zgodził?
Dlatego ja nie kupuję aut używanych :)
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
PawelB
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2019, 18:29
model samochodu: Optima

Re: Podwyższony poziom oleju, brak mocy

Post autor: PawelB »

Właśnie do ASO jestem umówiony po świętach, ale mocno się zastanawiam nad tą wizyta ponieważ auto niedawno przekroczyło 150tys przebiegu więc raczej na gwarancję nie mam co liczyć... a patrząc na listę potencjalnych części do wymiany to może się zamknąć w połowie wartości auta.. drążyłem temat wśród znajomych mechaników i zasugerował żeby w pierwszej kolejności sprawdzić dpf jeżeli nie pomoże to wtryski i pompę.
Jak się uda zdiagnozować problem na pewno Was poinformuje żeby oszczędzić komuś czasu i kasy.

Na jednym z wątków przy podobnych objawach przewinął się jeszcze temat czujnika temperatury spalin (że pokazuje cały czas 99° i przez to podaje zwiększona dawkę paliwa). Ktoś się spotkał z taka sytuacja?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Podwyższony poziom oleju, brak mocy

Post autor: kon »

Ja bym darowal sobie wizytę w ASO - na naprawianiu samochodów to oni się najczęściej nie znają.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Podwyższony poziom oleju, brak mocy

Post autor: zetek »

Mało mam doświadczenia z 1.7, ale nie ma tam czasami jakieś chłodniczki paliwa, która może przepuszczać do oleju ????
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Podwyższony poziom oleju, brak mocy

Post autor: hip81 »

PawelB jedz do jakiegos dobrego goscia i niech ci zrobi 145tys,przeciez oni nie zaczaja,nie potrafia tego sprawdzic bo przeciez samochody w PL sa krecone na maxa i nikt z servisow ci nie pomoze tego zweryfikowac,ja bym skrecil i jechal do nich na gwarancji,oni z nami w hu.. leca to czemu my nie mozemy :D
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Podwyższony poziom oleju, brak mocy

Post autor: kon »

Wow...
Gratuluję pomysłu na rozwiązanie problemu: oszukaj/ukradnij/wyłudź usługę (niepotrzebne skreślić).
I oczywiście usprawiedliwienie "oni też nas oszukujo", albo "wszystkie kradno".
Tak klasyczne i poważne jak "pies zjadł mi zeszyt".
Brawo.
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Podwyższony poziom oleju, brak mocy

Post autor: hip81 »

Dzieki Stary :D ,a tak na powaznie to mam to gdzies i tak bym zrobil,czlowieku w tamtym roku trzymali moj samochod 2,5 tygodnia glupio sie tlumaczac,bilety na prom,rodzina czekala a my nie moglismy pojechac bo mnie oszukiwali!!!,w tym roku w innym serwisie naprawili mi to samo w niecale 2 DNI i menadzer sie smial jak mu mowilem jak sie tlumaczyli trzymajac moj samochod tak dlugo,a ja 2 tygodnie nie spalem bo mi mowili ze zdaza a ja zylem nadzieja ze zobacze rodzine,oni bez zadnych skrupulow oszukiwali,tak ze nie pisz mi takich zalen,ja poprostu bez wachania bym tak zrobil za to co oni zrobili i robia tak innym tez bo tak dzialaja,takze kolega zrobi jak uwaza,a ja patrze na to po moim doswiadczeniu inaczej i tyle
PawelB
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2019, 18:29
model samochodu: Optima

Re: Podwyższony poziom oleju, brak mocy

Post autor: PawelB »

Jak obiecałem wracam do tematu. Rozwiązał się problem braku mocy. W końcu zapalił się check. udałem się do znajomego mechanika. Kod błędu chyba 1183 (w każdym razie oznaczał: błąd ciśnienia paliwa) chłopaki w pierwszej kolejności wyciągnęli smog ze zbiornika paliwa. Wyglądał jakby go ktoś glina obrzucił- totalnie zapchany. Po wyczyszczeniu do dzisiaj problem braku mocy nie wrócił.
Jeżeli chodzi o poziom oleju to po czyszczeniu smogu przestał się podnosić... Jedynie tydzień temu zauważyłem że poziom oleju podniósł się na bagnecie o ok 0,5cm, podejrzewam że to może być spowodowane niedopaleniem dpf ponieważ ostatnie 2-3 tygodnie jeździłem tylko krótkie trasy po mieście.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Podwyższony poziom oleju, brak mocy

Post autor: Eryk93 »

W temacie piszesz "w niewłaściwy przez ciebie sposób". Niestety DPF nawet jak jest właściwie wypalany to po pewnym czasie i tak jest do śmietnika. Z tego co się orientowałem to komputerowe wypalanie nie jest bezpieczne dla silnika (niewiedzieć dlaczego). Polecają wyjęcie z fury i regenerację. Podobnież efekt lepszy i więcej spokoju.
Ach ta ekologia :D
Ps. ile masz nalotu, jak często latasz trasami i czy preferujesz EKO DRAJWING ? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”