Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

forum użytkowników modelu Optima
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: FISH »

Sprowadzona z Holandii wcale nie musi być "felerna" ;)
Jak dla mnie (ale podkreślam, że to tylko moja opinia) dziwne jest to, że ktoś (czy w Polsce, a zwłaszcza za granicą zachodnią) kupuje duży samochód z dieslem i robi około 20 tkm rocznie, sprzedając go w stanie "jak nowy" z niewielkim przebiegiem, za to ze sporą utratą wartości. Ja mam nieco ponad 2 letnią benzynę i "najechane" 75 tkm.
Reasumując, gdybym ja stał przed takim wyborem, zainwestowałbym pieniądze w możliwie wszechstronne sprawdzenie PRZEBIEGU samochodu, bo to on generuje problemy (w dieslu przede wszystkim).
Innym nic nie znaczącym szczegółem jest to, że w 2012 roku wersja GT Line nie istniała.
A może warto poświęcić chwilkę czasu i porównać ceny takiego auta z takim przebiegiem wystawionym na mobile.de albo autoscout ? Da to jakies porównanie. Bo często auta sprowadzone do Polski są tańsze niż sprzedawane za granicą :)
Życzę powodzenia.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
gabdziol
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2018, 10:01

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: gabdziol »

Zgodzę się ze wszystkim...W Polsce można kupić taniej niż za granicą, skąd są sprowadzane. W zdecydowanej większości są to przypadki, gdzie auto było po jakimś wypadku.
Dlatego nie szukam auta sam, zlecę to jakiejś firmie. Znalazłem https://ekspertcar.pl firmę, która może sprawdzić całą historię pojazdu. Sam na pewno nie będę się pchał żeby coś kupić, ponieważ nie mam o tym pojęcia. Dlatego też napisałem na forum, aby zdobyć cenne informacje, które pomogą mi uniknąć jakiejś wpadki.
gabdziol
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2018, 10:01

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: gabdziol »

Auto z pierwszego linku kosztowało 46 900. Na olx cena spadła na 45 900 natomiast na oto moto na 44 900. Coś może być na rzeczy.
gabdziol
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2018, 10:01

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: gabdziol »

Znalazłem jeszce model z aukcji poniżej.
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-optim ... BQNTi.html

Pierwszy właściciel. Salon PL. Przebieg podobno udokumentowany. Jednak nie będzie raczej problemu żeby to sprawdzić.
Może ktoś kojarzy auto. Warto waszym zdaniem się zainteresować?
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: kosa666 »

pod tym VINem nie widnieją żadne szkody w bazie ubezpieczycieli (czyli nie było nigdy naprawiana z AC i OC)
gabdziol
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2018, 10:01

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: gabdziol »

Znalazłem w Szczecinie firmę, która zajmuje się sprawdzaniem pojazdów przed zakupem
https://www.facebook.com/pages/category ... 877711019/

Samochód z polskiego salonu, więc historię również będzie można sprawdzić. Przebieg również wydaje się wiarygodny, biorąc pod uwagę, że na stronie historiapojazdu.gov ostatni odnotowany jest 16.09.2017 - 152 204km.
Jeżeli wszystko byłoby ok to pewnie obejrzałbym go, ale po ocenie firmy, ponieważ jestem z drugiego końca Polski. Do Szczecina mam ponad 600km, więc słabo jechać w ciemno.
Naprawiany z OC i AC nie był, mam nadzieję, że poza tym również nie był naprawiany :) Dam znać jak sytuacja się rozwinie. Dzięki za ewentualne dodatkowe informacje.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: Eryk93 »

Jak tylko daje zgodę na wizytę w serwisie to pewnie, że warto się zainteresować
gabdziol
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2018, 10:01

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: gabdziol »

Dziś zadzwonię i dopytam, ale myślę, że nie będzie robił problemów. Opinii w internecie też negatywnych nie znalazłem na ich temat. Fakt, że cena jest niska w porównaniu do rocznika i wyposażenia.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: Piotrek »

gabdziol pisze:... Do Szczecina mam ponad 600km, więc słabo jechać w ciemno.
Jak masz jechać 600km po samochód z używany to ja bym sobie odpuścił. To jest optima, a nie limitowana edycja Porsche, Mustanga czy innego małonakładowego wozu. Moim zdaniem szkoda się zastanawiać nad samochodem, który jest tak daleko od Ciebie. Firma weryfikująca spoko, można z takich usług korzystać, ale I tak bliżej miejsca zamieszkania. Ja osobiście doradzałbym poczekać aż coś się pojawi w bardziej przystępnej odległości. Chyba że potrzebujesz samochodu na już albo jesteś na niego napalony jak wiewiórka na orzechy 8-) Niemniej to jest tylko moje zdanie, a Ty zrobisz jak zechcesz bo to Twoja piaskownica I Twoje zabawki :D
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
gabdziol
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2018, 10:01

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: gabdziol »

600km, nie jest może aż tak daleko to nie Rosja :) Drogi teraz ok więc można spokojnie dojechać.
Nie jestem napalony na samochód, ale jeżeli będzie to sprawdzone auto, to będę skłonny po nie pojechać. Ludzie do Niemiec jeżdżą jak znajdą coś ciekawego :) Owszem mogę czekać aż pojawi się coś w okolicy, ale kto wie kiedy to będzie. Bardzo nie mam ciśnienia na kupno, ale tak jak wspomniałem jeżeli będzie pewne auto, to 600 km nie jest jakąś przeszkodą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”