Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

forum użytkowników modelu Optima
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: Marabut »

Z komisami to jest jednak ryzyko... polski handlarz ma za nic klienta... przypomina mi sie sytuacja jak kolega sprzedawał swoje auto i zadzwonili do niego z komisu ze biora za tyle i tyle żeby przyjechał do nich tym autem, jak pojechał to go przetrzymali 2h w poczekalni po czym powiedzieli (nawet bez oględzin auta) że dają dużo mniej i że przez telefon się pomylili... zanim pojedziesz to zapytaj go czy cena nie podskoczy i nagraj dziada żeby sądem straszyć :D 1200km bo liczyć trzeba w dwie strony to jednak sporo
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
gabdziol
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2018, 10:01

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: gabdziol »

To akurat prosta sprawa, poza tym jeżeli firma by mi sprawdziła to i cenę by potwierdziła. Czekam na info od nich i jeżeli nikt nie kupi to zlecę sprawdzenie.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: Piotrek »

Cena w każdym momencie może ulec zmianie - miej to na uwadze. Firma, która sprawdza pojazdy przed zakupem nie podpisuje z komisantem umowy o niezmienności ceny.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
gabdziol
Posty: 70
Rejestracja: 04 gru 2018, 10:01

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: gabdziol »

Oczywiście, ale jak umówię się na konkretną cenę, nagram rozmowę to inna bajka :)
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: umbro »

Ja Ci szczerze polecam wersje amerykańskie "SXL" - mają bardzo dobre wyposażenie , jakość wykończenia w środku, piękne oryginalne chromowane felgi 18" ale przede wszystkim odpowiedni silnik do gabarytów i wagi auta, szczególnie jeśli chodzi o pierwszą generacje Optim. Masz tam 278 KM w benzynie z Turbo i automacie co daje ~6 sec do setki - spalanie kręci się między 8,5-14l - u mnie średnio 12 (głównie miasto), w trasie spokojnie zejdę do 8,5-9l. Generalnie nic się nie psuje, pewnie będzie gdzieś puknięty ale to nie problem jeśli był dobrze zrobiony. Zwróć uwagę na światła czy dostosowane na Europę. Jeśli się zdecydujesz na SXl-a to nie będziesz żałował - to torpeda na kółkach, w której wyprzedzanie przypomina omijanie słupków , a do tego pięknie się prezentuje i zwraca na siebie uwagę.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: zetek »

umbro pisze:Ja Ci szczerze polecam wersje amerykańskie "SXL" - mają bardzo dobre wyposażenie , jakość wykończenia w środku, piękne oryginalne chromowane felgi 18" ale przede wszystkim odpowiedni silnik do gabarytów i wagi auta, szczególnie jeśli chodzi o pierwszą generacje Optim. Masz tam 278 KM w benzynie z Turbo i automacie co daje ~6 sec do setki - spalanie kręci się między 8,5-14l - u mnie średnio 12 (głównie miasto), w trasie spokojnie zejdę do 8,5-9l. Generalnie nic się nie psuje, pewnie będzie gdzieś puknięty ale to nie problem jeśli był dobrze zrobiony. Zwróć uwagę na światła czy dostosowane na Europę. Jeśli się zdecydujesz na SXl-a to nie będziesz żałował - to torpeda na kółkach, w której wyprzedzanie przypomina omijanie słupków , a do tego pięknie się prezentuje i zwraca na siebie uwagę.
Polskie salony można kupić z takim wyposażeniem. Co do silnika jest fajnie do póki dół silnika nie poleci. A są do du.. i to bez różnicy czy GDI czy CVVL.
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: Marabut »

zetek pisze:Co do silnika jest fajnie do póki dół silnika nie poleci. A są do du.. i to bez różnicy czy GDI czy CVVL
Co to znaczy "dopóki dół silnika nie poleci"? To jakiś znany defekt?
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: umbro »

Zetek proszę cię przestań wypisywać brednie o silnikach GDI. Zdaje się, że chyba Ty robiłeś remont ? Wiesz, że jeden przypadek to nie reguła ? To, że Ci akurat padł to wcale nie oznacza, że cała partia jest do bani.

Tym bardziej, że twarde dane poniżej mówią , że miałeś po prostu pecha.W każdym wątku piszesz, że są złe... Współczuje ale nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Do poczytania o wadliwych silnikach:
https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/2017/R ... 4-2355.PDF

2% z pośród 618 tys aut - tyle wynosi liczba ogólnie wadliwych silników 2.0T,2.4 GDI pośród Optim, Sorento i Sportage. Prawdopodobieństwo, że szukając optimy z 2.0 T-gdi się trafi na taką sztukę wynosi mniej więcej 0,3:100 - miałeś po prostu kolego pecha, a starszych wszystkich dookoła, a co gorsza piszesz po prostu nie prawdę, ponieważ zwyczajnie przesadzasz i demonizujesz. Z takim prawdopodobieństwem równie dobrze może Ci paść silnik w dowolnym aucie. ;)

Nie ma się czego obawiać - sprawdź czy przeszedł akcje serwisową lub poproś właściciela o zmianę oleju u mechanika i sprawdź czy w oleju nie ma "śmieci". Prawdopodobieństwo, że trafisz na taką sztukę z wadą jest bardzo bardzo bardzo niskie... a samo auto szczerze polecam. Mam go od dwóch lat i świetnie się sprawuje - natomiast ja o swoją sztukę dbam, dobry olej, wymiany oleju co 7-8 tys km - jakbyś się zdecydował lub miał jakieś pytania to pisz. Przechodziłem przez proces zakupu używanego SXl-a - dziś wiem na co powinienem zwrócić uwagę, jak poradzić sobie z pewnymi niedomaganiami, które wyszły po zakupie itd.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: kon »

2% to bardzo dużo (to szacunkowa wartość).
A na dodatek jeśli to 2% z ponad 600 tysięcy egzemplarzy masakrycznie dużo.
Branża automotive walczy z wadami o wielokrotnie mniejszej skali.

Gdyby to nie był problem znaczny, to prodent nie wzylabym wszystkich do serwisu.

PS. Skąd te 0,3 do 100?
2% to 1 na 50.
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Opinie na temat Kia Optima przed zakupem

Post autor: umbro »

Przecież to nie jest 2% pośród optim , a 2% pośród 2.0 oraz 2.4 , instalowanych w trzech różnych modelach aut kia : sorento, sportage oraz optima ;) wybacz ale jeśli mówimy o optimie to nie jest 1:50 tylko dużo dużo mniej -;))) Zetek strasznie generalizuje ... przesadza. Nie mówię , ze to mało , mówię , ze nie można twierdzić , ze wszystkie silniki są zle bo to nie prawda.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2019, 16:19 przez umbro, łącznie zmieniany 1 raz.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”