Ceramika w ASO - waxoyl ???

forum użytkowników modelu Optima
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Ceramika w ASO - waxoyl ???

Post autor: granite »

Cześć,

W ASO zaproponowali mi ceramikę firmy Waxoyl. Na początku jej nie brałem - auto musi zostać na 2 dni, ale teraz wracam do tematu.
Cena regularna to niby 3 tys. Cena dla mnie 2 tys. Ceramikę kładzie ASO. Czas ok 1.5 - 3 dni.

Zapytałem ludzi od auto detailingu co sądzą o takich usługach w ASO to jak pewno się domyslacie odradzali na wszelkie sposoby, że ASO robi "po łebkach", że chemia słaba, itp/itd.

W detailingu za Optimę zrobioną powłokją Gyeon Duraflex chcą 3.5 tys...
Półtora tysiąca całkiem duża różnica, ale czy warto. Ja wolę jak już 2 tys zapłacić....

Czy ktoś z Was robił powłokę ceramiczną w ASO?
Czy ktoś zna produkty Waxoyl - w necie jest tego bardzo mało...?

Pozdrawiam,
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Ceramika w ASO - waxoyl ???

Post autor: JaWa »

Jak sami proponują, to obstawiam, że zatrudnili kogoś kto potrafi to robić i podpisali umowy z dostawcą - w związku z czym dostałeś niezłą cenę, bo muszą wyrobić target. Głównie dopytał bym jak wygląda nakładanie i dlaczego tak długo musisz czekać (tzn czekasz normalnie, ale niech się wykażą wiedzą). Z rzeczy ważnych: auto musi być wyglinkowane i powinni mieć osobne pomieszczenie, żeby powłoka się utwardziła.
Co do samej ceramiki to powinna wytrzymać 2 lata, więc ja jeżdżę co 6 miesięcy na dobry wosk za 600-800zł i w gratisie mam mycie :mrgreen: jakoś 4 x 600 mniej mnie boli niż raz 2400zł :mrgreen:
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Ceramika w ASO - waxoyl ???

Post autor: FISH »

Wtrącę swoje 3 grosze.
Pytanie zasadnicze jest takie - jakich efektów oczekujesz po nałożeniu "ceramiki". W moim przypadku, "ceramika" została nałożona na nową (jeszcze w salonie przed odbiorem) Sportage w kolorze InfraRed. Faktycznie - przy odbiorze samochód wyglądał efektownie. Cena to 3k netto.
I tyle. Samochodem jeździ kobieta (niewielkie przebiegi), jest bardzo zadbany, często myty, generalnie zadbany. I stwierdzam, że po pół roku użytkowania nie widzę różnicy w stanie samochodu Z ceramiką i moją Optimą bez ceramiki. Myjąc ten samochód trzeba stosować te same techniki jak do "gołego" samochodu (wycierać bo zostają zacieki), a i brudzi się w deszczowe dni podobnie.
A i dodać należy informację, że aby podtrzymać "gwarancję" (cokolwiek to znaczy), samochód raz w miesiącu powinien trafić do "nakładaczy" w celu "umycia specjalnymi środkami".
Cena usługi - 100 PLN netto :mrgreen:
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Re: Ceramika w ASO - waxoyl ???

Post autor: granite »

Trochę się gubię...

Dobry wosk co pół roku to taki sam efekt jak ceramika na 2 - 3 lata?
Czy mając powłokę ceramiczną można / wręcz trzeba auto co jakiś czas woskować? Chyba jedno z drugim się nie gryzie, tylko wtedy po co dwa razy płacić?
A moze zadanie ceramiki jest inne niż wosku? Bo jak takie samo (względnie zbliżone) to fakcztycznie lepiej starą szkołę stosować, czyt. twardy wosk

Bardziej obawiam się tego produktu - waxoyl... co to jest? Firma na Malcie? No przecież tam tego nie robią ... bo raczej na Malcie nie mają przemysłu chemicznego...
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Ceramika w ASO - waxoyl ???

Post autor: kon »

Nietypowe, że ASO robi coś takiego własnymi rękami.

Jeśli robilbym ceramikę to oddałbym to komuś kto ma doświadczenie i renomę.
Stałem przed tym dylematem i odpuściłem. Wolę sie pobawić z woskowaniem.
Ceramika i wosk maja zbliżone funkcje. Zasadnicza różnica to oczywiście trwałość. Dodatkowo ceramikę reklamuje się jako "bardzo twardą" mająca dawać też ochronę mechaniczna, ale to bajki.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Ceramika w ASO - waxoyl ???

Post autor: Piotrek »

Jak jeździsz tylko po mieście i nie żal Ci 2k PLN to bierz. Jeśli jeździsz w trasy albo autostradą to nie warto - ceramika nie ochroni Ci lakieru przed odpryskami, a tylko się zirytujesz, że wydałeś pieniądze, a uszkodzenia na lakierze są (wiem z autopsji).
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Ceramika w ASO - waxoyl ???

Post autor: JaWa »

Ceramika teoretycznie reaguje chemicznie z lakierem wydobywając głębię koloru, zwiększając jego twardość i wygładzając powierzchnię zmniejszając tym samym tarcie, co pomaga przy myciu i auto powinno mniej się brudzić - tyle w teorii.

Praktykę kolega opisał Ci powyżej. Sama firma jest na Malcie, bo to raj podatkowy, a tłuką pewnie wszystko w Chinach.

Wosk natomiast utrzymuje się na lakierze krócej, bo nie wchodzi z nim w żadną reakcję chemiczną - reszta bez zmian (no po za kolorem).
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Ceramika w ASO - waxoyl ???

Post autor: kosa666 »

no nie do końca tak jest

owszem niektóre ceramiki wchodzą w reakcję z lakierem bezbarwnym na powłoce lakierniczej, ale tych zdecydowanie fachowcy nie polecają, ponieważ ta warstwa zostaje bezpowrotnie uszkodzona chemicznie i w przypadku rezygnacji w ceramiki nie da się już odzyskać pierwotnych właściwości lakieru bezbarwnego

zasadnicze różnice pomiędzy woskiem a ceramiką są dwie:
- twardość (a co za tym idzie trwałość) - ceramika jest twarda , a wosk miękki
- grubość - ceramika jest znacznie cieńsza od wosku

Pozdrawiam
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Ceramika w ASO - waxoyl ???

Post autor: hip81 »

Witam,ja powiem tak jak dbasz tak masz i ja wole dbac o swoje auto dobrymi produktami,co prawda nie sa tanie ale starczaja na spokojnie 2-3 lata,a co do ceramiki to trzeba zrobic to profesjonalnie i nie wiem czy servis jest tak dobry,mianowicie i co najwazniesze to wypolerowanie lakieru,czy to nowy czy nie,trzeba zmierzyc profesjonalnie grubosc i wypolerowac i to jest bardzo drogie bo to kupa roboty i trzeba naprawde sie znac,bo samemu to mozna szkod narobic.
Jak ma sie kase to ceramike mozna zrobic no ale jest droga i na lakier np bialy to az takiego efektu nie bedzie,bo ceramika to sztuczny produkt ktory bardzo mocno odbija swiatlo dlatego kolory typu czarny czy czerwony tak pieknie wygladaja,a ja wam zaproponuje zeby samemu zadbac i sie pobawic co ja osobiscie uwielbiam,troche idzie sie narobic ale efekt pozniej jest taki ze staje z boku auta i mowie "ku... ale mam super samochod" :D
Co do produktow to ja stosuje Meguiars amerykanska firma,nie tania ale jak pisalem czy szampon czy zel do opon mam juz ze 2 lata a czesto myje (oczywiscie jak pogoda pozwoli a mieszkam w UK)
Wazny jest bardzo szampon ja uzywam (sorry ze z ebay i w funtach ale na pl stronie cos mi nie otwiera)https://www.ebay.co.uk/itm/Gold-Class-S ... a7e56:g:HX i jest on o tyle wazny ze ma naturalne Ph i po woskowaniu jak myjemy auto ten szampon zmywa brod a nie wosk bo jak pojedziecie na jakas myjnie albo bron boze myc plynem do naczyn to nasza cala ciezka praca (bo Optima to duze auto)pojdzie na marne,oczywiscie myjemy metoda na dwa wiadra,w jednym czysta woda a w drugim z szamponem,po myciu zawsze plukamy w czystej wodzie zanim wlozymy do szamponu,a teraz jak juz umyjemy auto to przydalo by sie je wyglinkowac co jest tez bardzo wazne i ciezkie bo jak taka glinka spadnie nam z reki na ziemie to trzeba ja wyrzucic nie wolno jej oplukac i dalej stosowac bo porysujemy lakiek kamyczkami co sie do niej przykleja,no ale do glinki jest alternatywa typu clay mit firmy g3 https://www.ebay.co.uk/itm/Farecla-G3-P ... 7:g:0NIAAO jest to super rozwiazanie poprostu po umyciu auta splukujemy go i robimy nowa wode z szamponem i myjemy auto jeszcze raz ta mata,ona ma taka gume klejaca i dziala na takiej samej zasadzie i mozna ja uzywac kilka razy,ja juz jej uzywalem z 5 i jeszcze jest,po splukanie oczywiscie dobre wysuszenie i wosk,ja uzywam taki https://www.ebay.co.uk/itm/Meguiars-Gol ... 5612&hash= jest swietny,super sie dociera i na gumach nie zostawia bialych sladow,jak ktos chce to moge polecic jeszcze woski marki Fusso 99 sa do jasnych lakierow i ciemnych i ponoc utrzymuja sie 12 miesiecy(oczywiscie jesli myjemy szamponem z naturalnym ph) https://www.ebay.co.uk/itm/Soft99-Fusso ... HN9cf5VD,a na koniec zel do opon bo to musi byc obowiazkowo,nie ma jak pieknie czysta fura,felgi a opona taka zywa jak nowa,a nie taka blada i beznadziejna,ja uzywam zel bo pierwszy mi satrczyl na 2 samochody 2 lata https://www.ebay.co.uk/itm/Endurance-Ty ... SwzQ1bN4Sr .
No i na koniec prosta sprawa poprostu jak pada deszcze i woda sie nie kropelkuje na lakierze to znaczy ze juz czas na polozenie nowej warstwy wosku na auto,oczywiscie zalezy wszystko indywidualnie ja poprostu to lubie nawet jak mnie żona wku.... to biore wiadra,odkurzacz i ide sobie spedzic pare godzin przy aucie,poprostu to mnie relaksuje,a na ulicy jak ludzie sie patrza to takie fajne uczucie tym bardziej ze Optima taka nie popularna,jestem tez zdania czy to ferrari czy porsche jak brudne auto to nie ma tego czegos,a lsniace piekne :D ,pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”