Zabezpieczenie lakieru, usuwanie drobnych niedoskonałości.

forum użytkowników modelu Optima
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Zabezpieczenie lakieru, usuwanie drobnych niedoskonałości.

Post autor: perlak88 »

Pytanie o to jak dacie o lakier Waszych aut. Mieszkając w większym bądź mniejszym mieście, zostawiając auto na parkingu osiedlowy czy nawet na zwykłych zakupach w markecie ktoś może za mocno otworzyć drzwi lub porysowac torebka lub czymś innym nasz lakier. Czego używacie do usuwania takich rzeczy oraz czy w jakiś sposób zabezpieczanie lakier żeby takie rzeczy zminimalizować.
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Zabezpieczenie lakieru, usuwanie drobnych niedoskonałośc

Post autor: hip81 »

Lakiery w nowych autach sa brdzo ekologiczne i miekkie na maxa nawet wiatr je rysuje,obicia parkingowe nie uchroni zaden wosk czy inna powloka tego typu,na maske i przedni zderzak sa folie przezroczyste ktore chronia przed odpryskami,a na parkingach to parkuje na rodzinnych tych wiekszych lub daleko gdzie jest malo auto,ludzie a szczegolnie stare baby nie dbaja o auta innych ,walnie i pojedzie,no ale jak wiesz sa goscie od wyciagania wgniotek bez uszkodzenia lakieru a wiec luz,drobne rysy idzie spolerowac ale trzeba umiec bo samemu mozna narobic gorzej,wieksze jak np do podkladu to juz malowanie lub dobry mistrz :D ktory zniweluje ryse na tyle ze nie bedzie sie rzucac w oczy.
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Zabezpieczenie lakieru, usuwanie drobnych niedoskonałośc

Post autor: Marabut »

hip81 pisze:... szczegolnie stare baby nie dbaja o auta innych ,walnie i pojedzie ...
Hehe... zaobserwowana przeze mnie średnia wieku kierowców w optimach w wawie to 50+... jako że jestem przed 40 to się zastanawiam czy nie zaniżę średniej wiekowej jak już się zdecyduje na zakup ;)
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
marcus1212
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:23

Re: Zabezpieczenie lakieru, usuwanie drobnych niedoskonałośc

Post autor: marcus1212 »

:) To będziesz drugi, bo ja już zaniżam :)
KIA OPTIMA 2.0 Pb CVVL MT L 2018 SW
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Zabezpieczenie lakieru, usuwanie drobnych niedoskonałośc

Post autor: hip81 »

Spoko ja tez przed 40tka :D ,ale piszac stare baby mialem na mysli je w innych autach jak stara corsa czy inne badziewie,wsiada i nie patrzy,wali w twoje drzwi i odjezdza ty przychodzisz patrzyrz i wkurw odrazu :evil: .
Co do sredniej wieku to w PL jest wizja nadal na stare vw,audi czy bmw,stare ale prestiz jest,dla mnie Optima w fajnej wersji jak np moja bije je na glowe,po 1 mlodsze auto,po 2 inne.
Kiedys moj kolega zakochany tylko w bmw,jak wsiadl do mojej optimy mowi tak "kozak",ludzie sie nie zanaja i mysla ze vw to jakosc ale kto sie zna to wie jaka jest prawda,kolega mowi dalej "Andrzej ja nie rozumie dlaczego ludzie kupuja te passaty" oczywiscie patrzac na moja optime :D
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Zabezpieczenie lakieru, usuwanie drobnych niedoskonałośc

Post autor: kon »

Rozważałem przy zakupie zrobienie powłoki ceramicznej lub oklejenie folią.
Ceramikę uznałem za zbyt drogą względem tego przed czym chroni (chyba jedynie ptasie guano itp).
Folia - po wstępnym rekonesansie uznałem, że to po prostu za duże kwoty. Choć tutaj już można mówić o ochronie przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Postanowiłem kupić zestaw kosmetyków, wosk i po prostu samemu myć samochód zgodnie ze sztuką. Nie korzystam z myjni automatycznych, zrezygnuję ze szczotki na samoobsługowych. Przynajmniej w ten sposób będę mniej niszczył lakier.
Wosk zabezpieczy mnie przed ptasim gównem.
Kamienie, wgniotki i rysy - no cóż, będę musiał z tym żyć.

Marabut pisze:....jako że jestem przed 40 to się zastanawiam czy nie zaniżę średniej wiekowej jak już się zdecyduje na zakup ;)
Nie bierz tego za bardzo do siebie, ale jak patrząc po tym jak bierzesz się za ten zakup to możesz tą średnią zawyżyć....
;)
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Zabezpieczenie lakieru, usuwanie drobnych niedoskonałośc

Post autor: Marabut »

kon pisze: Nie bierz tego za bardzo do siebie, ale jak patrząc po tym jak bierzesz się za ten zakup to możesz tą średnią zawyżyć....
;)
To prawda bo proces rekonesansu trwa u mnie od grudnia 2018. Ale dzięki temu że tyle trwa to już wiem że jak już to będzie wersja GT Line, a jeszcze w lutym byłem przekonany że L straczy... same plusy ;)
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Zabezpieczenie lakieru, usuwanie drobnych niedoskonałośc

Post autor: Piotrek »

Marabut pisze: To prawda bo proces rekonesansu trwa u mnie od grudnia 2018. Ale dzięki temu że tyle trwa to już wiem że jak już to będzie wersja GT Line, a jeszcze w lutym byłem przekonany że L straczy... same plusy ;)
Tylko wiesz, w tym tempie w maju będzie to optima GT, około lipca/sierpnia stinger 2.0, a końcem roku ostatecznie zamówisz stingera GT (czego osobiście życzę) :D
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: Zabezpieczenie lakieru, usuwanie drobnych niedoskonałośc

Post autor: perlak88 »

Ja też zaniżam średnią wieku jakby co - 30 lat. :) Mam nadzieję, że temat się fajnie rozwinie.
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
Optymix
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2019, 23:24
model samochodu: Optima-SW L T-GDI

Re: Zabezpieczenie lakieru, usuwanie drobnych niedoskonałośc

Post autor: Optymix »

Marabut pisze:
kon pisze: Nie bierz tego za bardzo do siebie, ale jak patrząc po tym jak bierzesz się za ten zakup to możesz tą średnią zawyżyć....
;)
To prawda bo proces rekonesansu trwa u mnie od grudnia 2018. Ale dzięki temu że tyle trwa to już wiem że jak już to będzie wersja GT Line, a jeszcze w lutym byłem przekonany że L straczy... same plusy ;)

Śmieszne bo ja bardzo podobnie od grudnia się zastanawiam i do dzisiaj jeszcze bardziej za ceed sw byłem, ale jak wrzuciłem fotelik i żona siadła z przodu to nie, nie będziemy jeździć takim samym rozmiarowo autem jak obecnie (toyota t27) i decyzja zapadła na Optimę L najchętniej bez NAVI bo jednak zależy mi na kole zapasowym :) Teraz tylko znaleźć taką żeby nie czekać 6 miesięcy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”