Elektryczne wspomaganie

forum użytkowników modelu Optima
zylczas
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2016, 18:36
model samochodu: Cerato

Elektryczne wspomaganie

Post autor: zylczas »

Witam chciałbym zapytać czy macie podobny problem ze wspomaganiem.
Pacjent Optima 2.4 PB USA 2014r.
Objawy charakterystyczny przeskok na kierownicy (nie zawsze) strasznie przeszkadzający w zwykłym prowadzeniu auta. Bardzo często trzeba robić korekty podczas jazdy. W jeździe po mieście problem praktycznie nie zauważalny ze względu na częste manewry kierownicą jednak podczas wyjazdu poza miasto staje się to irytujące.
Problem występuje tylko i wyłącznie na ciepłym silniku (czasami problem znika sam z siebie)
Kia Optima 2.4 PB/LPG USA 2014r. / Kia Cerato 1.6 PB/LPG PL 2004r.
Wolan86
Posty: 133
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:38
model samochodu: Optima L 2019 1.6 T-GDI DCT

Re: Elektryczne wspomaganie

Post autor: Wolan86 »

Temat niżej 16 stron miłej lektury:
http://forum.kia-motors.pl/viewtopic.php?f=21&t=1410
zylczas
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2016, 18:36
model samochodu: Cerato

Re: Elektryczne wspomaganie

Post autor: zylczas »

Jest szansa żeby ktoś wyciągnął z tego meritum i sprecyzował problem bo tam opinii i tematów pobocznych mnóstwo :?: :| :)
Tak przy okazji nie posiadam u siebie asystenta pasa ruchu .
Kia Optima 2.4 PB/LPG USA 2014r. / Kia Cerato 1.6 PB/LPG PL 2004r.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Elektryczne wspomaganie

Post autor: kon »

Streszczenie:
Problem jest dość powszechny i nikt jeszcze nie znalazł skutecznego rozwiązania.
Wolan86
Posty: 133
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:38
model samochodu: Optima L 2019 1.6 T-GDI DCT

Re: Elektryczne wspomaganie

Post autor: Wolan86 »

W stanach jest akcja serwisowa na roczniki 2011-2014.
Polegala na wymianie kolumny kietowniczej badz oprogramowania zależnie od zdiagnozowanej przyczyny
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Elektryczne wspomaganie

Post autor: zetek »

Super. Mi wymienili kolumnę kierownicy, przekładnie kierowniczą nawet sterownik MDPS. Przyczyna musi być widocznie gdzie indziej. Chyba, że oprogramowanie jest wciąż stare.
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Elektryczne wspomaganie

Post autor: hip81 »

No nie,nie czytacie???,jak kon mozesz pisac ze nikt nie znalazl rozwiazania,opisalem jak to naprawic w temacie z problemem ze wspomaganiem na stronie 14tej,kurde bardzo chce zeby wiecej ludzi to sprawdzilo i nic i jeszcze piszecie ze nikt nic nie wie?!,czy ty zylczas mozesz sprawdzic moja metode??nic nie kosztuje i zajmuje 2minuty,u mnie dziala od tygodnia i juz nie mam problemu z tym,dlatego prosze jak najwiecej ludzi zeby to sprawdzilo,pozdro
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Elektryczne wspomaganie

Post autor: kon »

Nie zdiagnizowales z czego wynika problem, a więc to co zrobiłeś to "leczenie objawowe"
A jako że nie wiadomo na czym polega problem to tym bardziej nie wiemy czy został usunięty.
Póki co jedynie możemy powiedzieć że u ciebie przestały występować objawy (raptem kilka dni) .
Pojezdzij 100tys km, zrób ta sama operacje w 100 samochodach i niech podjeżdża tyle samo bez objawów.
Wtedy będzie można powiedzieć że rozwiązałeś problem (choć nadal nie będziemy wiedzieć z czego wynikał)
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Elektryczne wspomaganie

Post autor: zetek »

hip81 pisze:No nie,nie czytacie???,jak kon mozesz pisac ze nikt nie znalazl rozwiazania,opisalem jak to naprawic w temacie z problemem ze wspomaganiem na stronie 14tej,kurde bardzo chce zeby wiecej ludzi to sprawdzilo i nic i jeszcze piszecie ze nikt nic nie wie?!,czy ty zylczas mozesz sprawdzic moja metode??nic nie kosztuje i zajmuje 2minuty,u mnie dziala od tygodnia i juz nie mam problemu z tym,dlatego prosze jak najwiecej ludzi zeby to sprawdzilo,pozdro
Przepraszam kolegę. Sprawdziłem i nie działa u mnie. Nadal to samo. Mi objaw ustał jak zrobiłem reset nastaw skrzyni automatu. Myślałem, że to był powód, ale jednak nie tylko przypadek. Bo jak objaw powrócił to kolejny raz już nie pomogło. Teraz to myślę, że jak zrobi się znowu powyżej 15 na dworze to będzie działać.

Co myślicie o tym ( już przetłumaczone po przez translator)

https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Elektryczne wspomaganie

Post autor: hip81 »

Bo ma 100 procent jest to usterka czysto elektryczna,mam nadzieje ze zrobiles tak jak ja dokladnie bo ja kiedys tez walilem kierownica po odpaleniu jak byl zimny i odrazu jechalem i tez nic ale teraz zrobilem tak jak opisalem i zadzialalo a czemu?,nie mam zielonego pojecia i jak pisalem chce sie go pozbyc bo mnie doprowadza do szalu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”