Optima 1.6 Diesel - dziwny dźwięk z tyłu

forum użytkowników modelu Optima
Rockowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 lis 2018, 20:30
model samochodu: Kia Optima 1.6d

Optima 1.6 Diesel - dziwny dźwięk z tyłu

Post autor: Rockowy »

Hej

Mam nową Optimę w dieslu 1.6 - czyli najnowszy wynalazek z AdBlue. Autko ma 3 miesiące, przejechane 9600km. Ostatnio zauważyłem z tyłu po stronie kierowcy takie jakby "wycie" - i w środku słychać dziwny dźwięk - jak by ktoś wpuścił chomika do baku :P... Co to może być? Dzwoniłem do ASO żeby się umówić na wizytę - podobno jakieś sitko się przytyka czy coś... Czy ktoś miał podobny problem?
Auto jeździ normalnie, a dźwięk nie jest szczególnie głośny - jednak mam wrażenie że go nie było....
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optima 1.6 Diesel - dziwny dźwięk z tyłu

Post autor: robert-km »

To może być chomik w baku :D
Optima GT 2017 sedan, biała perła
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Optima 1.6 Diesel - dziwny dźwięk z tyłu

Post autor: kysior »

robert-km pisze:To może być chomik w baku :D
Ech, ta ekologia.... ;)
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optima 1.6 Diesel - dziwny dźwięk z tyłu

Post autor: robert-km »

Skoro hałasuje jak chomik w baku, to może to być to :P
Ostatnio u mnie w aucie zaczęło strasznie śmierdzieć w trakcie jazdy, potem okazało się, że jakieś zwierzątko chyba zabiło gołębia i weszło sobie z nim do mnie pod maskę. Zostało sporo resztek w okolicach klimatyzacji, potem w trakcie jazdy zagrzało się od silnika i stąd smród. Tym bardziej możesz tego chomika poszukać :D
Optima GT 2017 sedan, biała perła
Rockowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 lis 2018, 20:30
model samochodu: Kia Optima 1.6d

Re: Optima 1.6 Diesel - dziwny dźwięk z tyłu

Post autor: Rockowy »

U mnie nie śmierdzi nic... Ze względu na rejon i porę roku chomika można chyba wykluczyć...
Umówiłem się na jutro rano do ASO i zobaczymy co to jest - ale wszystko wskazuje na to że KIA i Hyundai mają bardzo gęste sitka w baku - i przypuszczam że to to...
W ASO powiedzieli, że można u nich kupić dodatek do ON (150 zł brutto) - wtedy od razu zalewają na pełny bak, i dają drugi jakiś inny na kolejny... Mówią że przyczyną są te bio-dodatki, które zgodnie z przepisami muszą być w ON...
W Hyundai ponoć się łuszczyła jakaś farba w baku, i to zatykało sitko - no nic, zobaczymy jak to będzie w moim przypadku...

Dodam, że tankuję autko tylko na Orlenie - zwykły ON, nie Verva - ma ktoś doświadczenia z paliwami "premium"?
Rockowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 lis 2018, 20:30
model samochodu: Kia Optima 1.6d

Re: Optima 1.6 Diesel - dziwny dźwięk z tyłu

Post autor: Rockowy »

Temat się wyjaśnił - problemem było zatkane sitko... W baku czysto, problem łuszczącej się farby już podobno dawno rozwiązany... A sitko mówią że pewnie będzie akcja serwisowa, bo jest za gęste - bo np. w ceed już jest taka akcja.
Przy okazji zaktualizowali oprogramowanie i jeszcze jedna akcja serwisowa jest - brakuje śruby łączącej skrzynię z silnikiem - więc jak sprowadzą śrubę to mam podjechać :)...
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 Diesel - dziwny dźwięk z tyłu

Post autor: kon »

Mogę zapytać w jakim serwisie ci to zrobili?
U mnie chyba też zaczyna coś brzęczeć od strony baku.
Rockowy
Posty: 17
Rejestracja: 05 lis 2018, 20:30
model samochodu: Kia Optima 1.6d

Re: Optima 1.6 Diesel - dziwny dźwięk z tyłu

Post autor: Rockowy »

Auto-Mig w Siedlcach. W Warszawie mieli różne dziwne teorie i w końcu zrezygnowałem...
W baku było czyściutko - tylko ten osad na sitku... czekam na akcję serwisową :).
Dodatkowo zastosowałem od razu po tym Liqui Moly - Diesel - Systempflege.
No i zamierzam stosować Liqui Moly Flies Fit - Depresator - bo możliwe że to cząstki parafiny zalepiają to sitko?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”