Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osiagi

forum użytkowników modelu Optima
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: perlak88 »

Hej, i jak tam Wasze spalania i opinie. Ktoś jeszcze chce się podzielić?
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
fariwave
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:06

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: fariwave »

Dzień dobry,

Panowie w związku, że oczekuje na odbiór dokładnie takiego modelu Optimy podłączę się pod ten wątek z pytaniem. Mianowicie chodzi mi o podłączenie kamerki z trybem parkingowym np. Viofo A119 pod zapalniczkę tudzież gniazdo USB. Czy auto zamknięte i uzbrojone podaje zasilanie do tych gniazdek i czy kamera będzie miała skąd czerpać prąd i czy będzie działała? Jak to jest w roczniku 2019 ?
KIA OPTIMA 1,6 T-GDI, "L", sedan, Gravity Blue, 2019
Rob74
Posty: 17
Rejestracja: 21 sty 2019, 21:16
model samochodu: OPTIMA 1,6 T-GDI "L" black pearl

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Rob74 »

Nie ma napięcia w gnieździe zapalniczki po wyłączeniu zapłonu. Nie wiem czy tak samo jest z gniazdem usb z przodu oraz z gniazdami zasilania i usb w tunelu środkowym od strony pasażerów z tyłu. Podejrzewam, że też nie będzie. Jutro sprawdzę to odpowiem.
KIA OPTIMA 1,6 T-GDI, "L", sedan, aurora black, 2018
slimaq
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2018, 21:36
model samochodu: Laguna

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: slimaq »

Wiecie czy znajdę gdzieś film z realnym pomiarem przysieszenia?
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: Marabut »

slimaq pisze:Wiecie czy znajdę gdzieś film z realnym pomiarem przysieszenia?
A nie lepiej umówić się na jazdę próbną i wcisnąć gaz do dechy?
Mało jest filmów o nowej (i starej też) optimie...
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
ppawlo
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2019, 11:09

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: ppawlo »

Cześć. Testowałem tą wersję właśnie i bardzo mi się podoba. Mi też podczas testów koło się ślizgało na zakrętach (przy dodawaniu gazu) ale faktycznie Pan Petryn potwierdza, ze KIA to naprawi. Mnie w sedanie nie podoba się to, że bagażnik nie jest elektryczny. Trochę głupi wydać tyle kasy za GT-line i mieć ręczny bagażniki :). W razie czego do zobaczenia na ulicach ;).
ppawlo
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2019, 11:09

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: ppawlo »

No i jeszcze co mnie denerwuje to ograniczenia. Na rynek Europejski wersja 1.6 180KM ma jedną rurę wydechową i poskromione moce tak aby miał sztuczne przyśpieszenie 8,2 sekundy. W rzeczywistości mógłby mieć 6.2, co pokazują na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=ziXnpmiRYGM&t=410s (6 minuta i 50 sekunda) :) . Tyle że norma wtedy była by B spalania i maiłby wynik lepszy niż GT - a to jeszcze gorzej dla marki. Podejrzewam, że po gwarancji będzie go można ładnie podkręcić.
klaudio3
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2018, 17:14
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI GT line

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: klaudio3 »

Witam,
Przed kilkoma godzinami odebrałem swoja 1,6 t-gdi 7dct biała perła ze wszystkimi dodatkami opijam własnie :) wiec sorki za błedy.
zrobiłem od odbioru ponad 200 km i średnie spalanie na kompie mam 8,3 wiec moim zdanie jest ok przy spokojnej jeździe.
Wrażenia z jazdy super, więcej niż oczekiwałem. Banan nie schodzi z twarzy.
idę opijać dalej :).
Kia Optima SW GT Line 1,6 T-GDI 7DCT 2019FL Snow White Pearl + Tech + Panorama
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: kon »

ppawlo pisze:No i jeszcze co mnie denerwuje to ograniczenia. Na rynek Europejski wersja 1.6 180KM ma jedną rurę wydechową i poskromione moce tak aby miał sztuczne przyśpieszenie 8,2 sekundy. W rzeczywistości mógłby mieć 6.2, co pokazują na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=ziXnpmiRYGM&t=410s (6 minuta i 50 sekunda) :) . Tyle że norma wtedy była by B spalania i maiłby wynik lepszy niż GT - a to jeszcze gorzej dla marki. Podejrzewam, że po gwarancji będzie go można ładnie podkręcić.
Nie ogarniam czemu 180KM miałoby być szybsze niż 240...... :roll: jakaś nowa fizyka?

Nie wiem skąd te 6,2s do setki, ale przy 180KM 1,5 tony masy oraz przednim napędzie to po prostu nierealne. NIEREALNE.
Dla porównania Octavia 2.0 TDI 184KM 4x4 (!) robi setkę katalogowo w 7,5s. Realnie koło 7. Do 6,2s to przepaść.
klaudio3 pisze:......średnie spalanie na kompie mam 8,3 wiec moim zdanie jest ok przy spokojnej jeździe.
u mnie na początku spalanie z komputera było zaniżone o około 0,7l. Po pierwszym wyjeżdżonym pełnym baku trochę się wyrównało.
klaudio3 pisze: ......Wrażenia z jazdy super, więcej niż oczekiwałem. Banan nie schodzi z twarzy.
To prawda, bardzo przyjemnie to jeździ.
evo1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2019, 10:07
model samochodu: Ceed GT prawdopodobnie...

Re: Optima 1.6 T-GDI 180km + 7DCT - recenzje, spalanie, osia

Post autor: evo1 »

Tutaj też widać coś ok 7s... https://www.youtube.com/watch?v=fuNoQ0Sqe8o
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”