kupno KIA OPTIMA

forum użytkowników modelu Optima
kowal85gda
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2019, 09:27
model samochodu: Kia Optima ?

kupno KIA OPTIMA

Post autor: kowal85gda »

Witam,
od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu Kianki, oczywiście jestem zielony nie wiem na co zwracać uwagę jaki silnik co się psuje :( obecnie śmigam Hyndaiem Coupe 2.7 v6. W oko wpadł mi ten egzemplarz:
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-optim ... a62061601c jakieś sugestie?? z góry dziekuję :) :mrgreen:
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: kupno KIA OPTIMA

Post autor: umbro »

Auto, które waży blisko dwie tony (z pasażerami) i diesel z napędem jedynie na przód z 136 KM ? Wiesz co to jest ? To idzie z tydzień do setki... no ale będzie ekonomiczne.
Optima jest duża , ciężka, masz szerokie opony - to wymaga mocy, a te silniki to jest jakiś żart. Szukaj np. 1.6 T-GDI - 180 KM - spalanie będziesz miał podobne co w dieslu ale będzie to przynajmniej jechało do przodu. Tym bardziej , że jak widzę to jeździsz fajnym samochodem i uwierz mi, że będzie Cię bolała taka przesiadka.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: kupno KIA OPTIMA

Post autor: kon »

Może to mało istotne, ale 1.6 t gdi jest dostępny od MY2019, a kolega raczej nie pyta o nowe auto.
No i spalanie też niekoniecznie podobne.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: kupno KIA OPTIMA

Post autor: chudy »

Trochę demonizowanie z tym dieslem, fakt mógłby mieć więcej mocy, ale nie ma tragedii bo nadrabia momentem i sprawną skrzynią, jak nie zależy Ci żeby być pierwszym ze świateł to bardzo spoko auto, a na trasie dużo lepszy niż mocna benzyna (duża elastyka silnika i zasięg 1000km na zbiorniku), wiem co piszę bo mam i GT i GTLine, do GTLine mam wrzuconego boxa i przy mocy 160 koni już jest naprawdę spoko, a do śmigania po trasie to wolę tego diesla od GT ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
kowal85gda
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2019, 09:27
model samochodu: Kia Optima ?

Re: kupno KIA OPTIMA

Post autor: kowal85gda »

moje 2.7 i tak zostanie w rodzinie a potrzebuje coś czym mogę sobie spokojnie po mieście pojeździć albo na jakaś wycieczkę za granice czy coś :) na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie?
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: kupno KIA OPTIMA

Post autor: umbro »

No tak Chudy masz sporo racji - nie ma autka do wszystkiego. Coś za coś - trasa, czyli długa jazda autostradą,ekspresówką to diesel wymiata ale już na drodze krajowej , gdzie trzeba coś wyprzedzić , gdy przed nami jest niedzielny kierowca, a za nim 5-6 aut , które nie mają czym wyprzedzać to już niekoniecznie podstawowy diesel sobie poradzi. Kolega doprecyzował po co mu to autko - wszystko jasne. Na długie trasy za granicę tez brałbym diesla.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: kupno KIA OPTIMA

Post autor: kosa666 »

umbro pisze:Auto, które waży blisko dwie tony (z pasażerami) i diesel z napędem jedynie na przód z 136 KM ? Wiesz co to jest ? To idzie z tydzień do setki... no ale będzie ekonomiczne.
Optima jest duża , ciężka, masz szerokie opony - to wymaga mocy, a te silniki to jest jakiś żart. Szukaj np. 1.6 T-GDI - 180 KM - spalanie będziesz miał podobne co w dieslu ale będzie to przynajmniej jechało do przodu. Tym bardziej , że jak widzę to jeździsz fajnym samochodem i uwierz mi, że będzie Cię bolała taka przesiadka.
powiem na moim przypadku

poprzednie auta:
Mondeo MK4 2.0TDCI 163KM (po chipie) - zrobiłem ponad 300tyś km
BMW 520D 184KM AT - dojechałem do 380tyś KM

Obecnie Optima 1.7CRDI 141KM z automatem DCT.... wnioski: wcale nie jest tak źle jakby parametry wskazywały - jeżdże 90% trasa i auto daje radę (oczywiście szału nie ma, ale coś za coś).. Jest wygodnie, komfortowo, dobre wyposażenie.. NIe ma się czego bać :)

PS - bardziej mnie denerwuje brak pluszu w schowkach czy głośny klekot po odpaleniu na mrozie :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”