GPS Tracker

forum użytkowników modelu Optima
cysiek
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2018, 20:24

GPS Tracker

Post autor: cysiek »

Cześć,

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem nowej Optimy i zachciało mi się podłączyć GPS Tracker.
Stwierdziłem, że lepsze będzie mniej oczywiste miejsce w bagażniku. Podpiąłem się z do wiązki idącej do lewych świateł. Niestety auto wykryło ingerencję i podczas kontroli układu, każe sprawdzić światła stop. Zdziwiłem się, bo GPS tracker bierze tylko 15mA.

Pytanie brzmi - gdzie najbezpieczniej się podłączyć? :)
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: GPS Tracker

Post autor: umbro »

Na Twoim miejscu zamiast wierzyć w zabawki z allegro to kupiłbym po prostu dobre ubezpieczenie. Ludzie, którzy kradną samochody znają się na swojej robocie, takiego GPS-a bez problemu zagłuszą.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
cysiek
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2018, 20:24

Re: GPS Tracker

Post autor: cysiek »

Mam ubezpieczenie, GAPa a do tego poczucie, że Optima to nie Mazda 6, czy Passat, więc nie jest tak chodliwa. Mam w domu wiele rzeczy zautomatyzowanych (Home Assistant) i to jest kolejny element całej zabawy.
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: GPS Tracker

Post autor: umbro »

cysiek pisze:Mam ubezpieczenie, GAPa a do tego poczucie, że Optima to nie Mazda 6, czy Passat, więc nie jest tak chodliwa. Mam w domu wiele rzeczy zautomatyzowanych (Home Assistant) i to jest kolejny element całej zabawy.
Też słyszałem, że nie jest tak chodliwa , natomiast mimo to mam niezłe ubezpieczenie i nie wierzę w takie zabawki. Czy Opimy są chodliwe to zobaczymy w zasadzie teraz - właśnie mają po 6-8 lat , a to okres, w którym powstaje zapotrzebowanie na części za naszą wschodnią granicą.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GPS Tracker

Post autor: zetek »

Jeżeli masz hak to w bagażniku tylko do modułu od haka na którym jest zasilanie cały czas.
Dlaczego podłączyłeś do lampy. Jakie chciałeś z niej zabrać zasilanie????? Tam nie ma stałego prądu.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: GPS Tracker

Post autor: JaWa »

To nie jest kwestia ile prądu pobiera układ, tylko kwestia tego, że zmienia się rezystancja w układzie. Auto wykrywa, że zwiększył się opór co może być spowodowane np przebiciem gdzieś na wiązce i prosi Cię, żebyś sprawdził co się dzieje - wszystko prawidłowo. Natomiast tak jak koledzy wyżej pisali: podpinanie tego pod światła jest bez sensu, bo takie układy powinny mieć zasilanie cały czas. Złodziej gasi światła i masz po GPSie. Niestety muszę też przyznać rację kolegom piszącym, że tylko psujesz sobie instalację elektryczną. Dzisiaj już nie odpala się auta na krótko i do przodu. Dzisiaj każdy złodziej ma walizeczkę, która od razu zagłusza sygnały gps i GSM. Jedyną logikę którą widzę w montażu czegoś takiego, to śledzenie innych użytkowników auta i wtedy faktycznie ma to sens i można podpinać się pod światła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”