Filtr pyłkowy zamiennik

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: Piotrek »

To nie jest ten sam model co orginalnie 97133-d4000 vs 97133-d4100, ale jak pasuje i ma wkład węglowy to biorę go w ciemno 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: Seb »

postaram się dzisiaj wyciągnąć z auta i porobić zdjęcia z przymiarem. Pasuje na 100% bo u mnie jeździ od lipca :)
Tylko jak zamawiacie to potwierdźcie cenę bo na stronie którą przesłałem miał kosztować 30zł a finalnie wyszło 78 :) Okazało się, że cena nie była aktualna i trzeba doliczyć chyba 20zł przesyłki.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: Bandi »

Było by super, ale i tak dzięki Seb za zdjęcia. Jak będziesz miał go wyjęty to go pomierz czy się zgadzają rozmiary? Tak już przy okazji. :)
Kia Optima GT-Line SW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: Seb »

Chyba się pochwaliłem. Właśnie wracam z wku#$%$#em. Filtr wymieniłem trzy dni przez serwisem na 45kkm a ASO mi go wymieniło na zwykły płócienny :evil:
Przepraszam wszystkich zainteresowanych ale pomiarów nie będzie. ASO w Częstochowie właśnie straciło klienta.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: Piotrek »

Po 45k km nie ma w planach wymiany filtra kabinowego (wymiana jest po 30k i 60k km) - wiem bo byłem na przeglądzie 2 tygodnie temu. Jeśli Ci filtr wymienili to przy okazji oskubali Cię ze 130pln brutto extra :|
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: gisio »

Piotrek pisze:Po 45k km nie ma w planach wymiany filtra kabinowego (wymiana jest po 30k i 60k km) - wiem bo byłem na przeglądzie 2 tygodnie temu. Jeśli Ci filtr wymienili to przy okazji oskubali Cię ze 130pln brutto extra :|
Wymiana filtra kabinowego jest wymagana przy każdym przeglądzie więc nie wprowadzaj innych użytkowników marki Kia w błąd!
Wszystkim użytkownikom polecam zapoznanie się z Instrukcją Obsługi auta w dziele nr 7.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: Seb »

nie mam żalu o to, że wymienili, tylko o to, że nie zapytali czy wymienić na węglowy czy płócienny. Przy takim pytaniu od razu by się sprawa wyjaśniła.
A i jeszcze jedno. Ten który teraz mam w aucie nawet nie ma oznaczeń (oprócz napisu "flow" i strzałki).
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: Bandi »

Seb nie pytali, bo w serwisie nie mają węglowych oryginalnych w sprzedaży, pytałem w serwisie bo sam chciałem taki założyć, przynajmniej w tych co ja pytałem, a były to trzy serwisy.
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: gisio »

Seb- prawdopodobnie jakbyś zwrócił uwagę doradcy podczas przyjmowania auta, że filtr był wymieniany to nie doszłoby do takiej sytuacji. Dzisiaj odebrałem swoją Optimę z przeglądu i filtr również został wymieniony mimo, że pół roku temu sam go wymieniałem. Ale ja kabinowy wymieniam co pół roku, raz że jest spore zapylenie w stolicy a dwa palę w aucie.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: Bandi »

gisio te zapylenie to jest wszędzie, a ummie na śląsku to już całkowite przegięcie. Powiem tak wymienili mi filtr przy odgrzybianiu klimatyzacji i po dwóch miesiącach zajrzałem na filtr to nie mogłem w to uwierzyć że tak zawalony. A to tylko dwa miesiące jak bym miał brać od nich oryginał to człowiek poszedł by z torbami, dobrze że już się pokazują zamienniki w miarę rozsądnej cenie. Na rosyjskim forum wyczytałem że świetnie się spisuję i pasuje filtr z łady (normalny i węglowy), ale w Polsce niema salonu Łady żeby szło zamówić oryginalny? przynajmniej nie mogę znaleźć, mam symbole do niego, nawet znalazłem w Czechach serwis Łady bo mam blisko, ale do tej pory mi nie odpisali czy mogą mi go sprowadzić. Szukam jeszcze innych dojść żeby to zdobyć, ale zobaczymy co z tego wyniknie. :?:
Kia Optima GT-Line SW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”