Filtr pyłkowy zamiennik

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: Seb »

nie wiem jak jest z węglowymi ale znajomy po wymiarach znalazł mi pasujący ze Scenika. Jest chyba szerszy o 2mm ale wcisnąć się chyba da. Do tego kosztuje chyba 20zł i produkuje go Filtron. Oczywiście to tylko teoretyczne rozważanie :D
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: Piotrek »

gisio pisze:
Piotrek pisze:Po 45k km nie ma w planach wymiany filtra kabinowego (wymiana jest po 30k i 60k km) - wiem bo byłem na przeglądzie 2 tygodnie temu. Jeśli Ci filtr wymienili to przy okazji oskubali Cię ze 130pln brutto extra :|
Wymiana filtra kabinowego jest wymagana przy każdym przeglądzie więc nie wprowadzaj innych użytkowników marki Kia w błąd!
Wszystkim użytkownikom polecam zapoznanie się z Instrukcją Obsługi auta w dziele nr 7.
Pakiet serwisowy przyznany przez KIA Polska przewiduje dla Optimy 2017 w wersji L wymianę filtru kabinowego co 30k km, więc nikogo nie wprowadzam w błąd. Byćmoże jak masz inną wersję to u Ciebie tak jest, u mnie niestety nie :roll:
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: gisio »

Pisząc komentarze na forum trzeba mieć na uwadze fakt, że nie wszyscy mają auta z takim silnikiem jak Twój.

Dla Europy:

W 2,0 CVVT przeglądy są co 30 tys km/24 miesiące i wtedy przy każdym takim przeglądzie jest obligo wymiana filtra kabinowego a co 15 tys km/12 miesięcy masz wymianę oleju z filtrem oleju.

W 2,0 T-GDI przeglądy są co 30 tys km/24 miesiące i wtedy przy każdym takim przeglądzie jest obligo wymiana filtra kabinowego a co 10 tys km/12 miesięcy masz wymianę oleju z filtrem oleju.

W 1,7 CRDI przeglądy są co 30 tys km/24 miesiące i wtedy przy każdym takim przeglądzie jest obligo wymiana filtra kabinowego.

Ja mam Optimę 2,0 GDI PHEV gdzie przeglądy mam co 15 tys km/12 miesięcy i obligo przy każdym wymiana filtra kabinowego.

Są tutaj na forum koledzy, którzy mają wersje z np. USA i tam może być jeszcze inaczej, dlatego zawsze należy się stosować do zapisów zawartych w I.O. producenta.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: Piotrek »

Zgadzam się z Tobą całkowicie - książka gwarancyjna i I.O. to podstawa.
Mam tylko jedno małe "ale" - posty na forum należy czytać ze zrozumieniem i uwzględnieniem kontekstu. Mój post do którego się "przyczepiłeś" odnosił się do użytkownika posiadającego dokładnie taką samą wersję optimy jak moja, więc nikogo w błąd nie wprowadzałem, ponieważ pisałem do konkretnej osoby ;) Niemniej fajnie, że podałeś jak to wygląda dla każdej wersji. Pozdro!
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: gisio »

Pracuję w branży motoryzacyjnej od kilkunastu lat i uwierz mi, że ludzie nie czytają – stopek, nagłówków itp.
Na jednym forum masz opis modelu pod stopką na innym na dole każdego komentarza a kolejnym w ogóle. Fora internetowe dla niektórych użytkowników są postrzegane jak wyrocznia. Niektórzy potrafią „skompletować” z licznych komentarzy zacną listę problemów i zgłosić je w serwisie jako usterki mimo, że tak naprawdę w rzeczywistości one nie występują (częste przypadki jak auto jest na gwarancji) .

Wracając do filtra kabinowego to dla własnego zdrowia polecam jego wymianę nie rzadziej niż raz w roku (alergicy raz na pół roku). A teraz każdy z nas zrobi co uważa za stosowne.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: chudy »

Kupiłem ten sam filtr węglowy co Seb, jest wymiarowo identyczny z oryginalnym z GTLine. Już siedzi w aucie, o dziwo filtr oryginalny włożony na przeglądzie przez ASO też był węglowy, czyli w moim przypadku ASO byle gówna nie wkładało.
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: Seb »

chudy pewnie dostałeś wymontowany ode mnie ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: chudy »

Może tak być :roll:
SW GTLine Black & SW GT Black
PeaceAngel
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2018, 14:43
model samochodu: Optima GT Line SW

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: PeaceAngel »

Panowie też właśnie szukam filtra do Optimki (SW GTline 1.7DCT 2018r).
Internety pokazują bzdury i filtry o grubości 20mm (u mnie 30mm).

Jedyny pasujacy i względnie do znalezienia w internetach to ten BluePrint z poczatku wątku. Ale ja chce węglowy bo w poprzednich autach takich używałem i ten zwykły teraz mnie wku***a :)

KIA mówi że węglowych nie mają wiec moje pytanie jest o ten węglowy, który się tutaj przewinął.

Gdzie to znaleźliście? po jakich nr tego szukać? itd itp :) Jakiś sklep konkretny? polskie czy zagranicnze aukcje?

Za każdą podpowiedź będę wdzięczny! :)
KIA Optima GT line SW Biała Perła 1.7 DCT
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Filtr pyłkowy zamiennik

Post autor: Piotrek »

Przeczytaj cały wątek to znajdziesz link do sklepu i konkretnego modelu filtra.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”