Optima po lifcie 2018 jak świecą LEDY

forum użytkowników modelu Optima
projektom
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2018, 20:00
model samochodu: 307

Optima po lifcie 2018 jak świecą LEDY

Post autor: projektom »

Witam. Zadałem to pytanie w innych dyskusjach ale trochę się odpowiedzi rozmyły...
Czy ktoś posiada już poliftową Optimę z LEDami bez spryskiwaczy? Jak to świeci w nocy w porównaniu np do ksenonów z poprzednich aut albo w porównaniu ze zwykłymi reflektorami z żarówkami H7? Przedliftowa L z ksenonami i GT Line z ledami (ale ze spryskiwaczami) świeciły bardzo dobrze.

Usunięcie spryskiwaczy mnie niepokoi - producent na czymś chyba zaoszczędził kosztem dobrego światła przed maską... Waham się z zamówieniem Optimy, jednak dużo jeżdżę po zmroku przez co zależy mi na intensywności światła przynajmniej porównywalnej z ksenonami 35W (3200 lm).

Z góry dziękuję
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Optima po lifcie 2018 jak świecą LEDY

Post autor: Piotrek »

Ledy w nowej optimie nie wymagają spryskiwaczy ponieważ dają snop światła 2500-2700lm, a do takiej mocy spryskiwacze są zbędne.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Optima po lifcie 2018 jak świecą LEDY

Post autor: Bandi »

Czyli w wersjach przedliftowych są mocniejsze Ledy, bo mam zamontowany spryskiwacz?
Kia Optima GT-Line SW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Optima po lifcie 2018 jak świecą LEDY

Post autor: Marcin »

Tak jest.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
projektom
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2018, 20:00
model samochodu: 307

Re: Optima po lifcie 2018 jak świecą LEDY

Post autor: projektom »

Wydawało mi się, że pytanie zadałem zrozumiale...

Jak świecą nowe ledy w porónwaniu do ksenonów z waszych poprzednich aut albo w porównaniu ze zwykłymi H7.

Chyba, że ktoś miał okazję jeździć przedliftową a teraz poliftową i widzi różnicę...

Z góry dzięki...
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Optima po lifcie 2018 jak świecą LEDY

Post autor: Piotrek »

Pytania zadałeś zrozumiałe. Na nr 1 (różnica nowe ledy vs stare ledy/ksenony) odpowiedzi nie znam, więc nic nie napisałem.
Na pytanie nr 2 (czemu nie ma spryskiwacza) odpowiedź dostałeś 8-) Pozdro!
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
projektom
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2018, 20:00
model samochodu: 307

Re: Optima po lifcie 2018 jak świecą LEDY

Post autor: projektom »

Piotrek... gdzie ty widzisz "pytanie nr 2"? O spryskiwaczach to zdanie oznajmujące a nie pytające :) :)
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Optima po lifcie 2018 jak świecą LEDY

Post autor: Piotrek »

Ja tam widzę niedokończoną myśl na co wskazuje trzykropek/trójkropek. czyli jak na to miejsce wstawisz pytajnik to będzie pytanie. Ja dokonałem takiej interpretacji, więc napisałem odpowiedź. 8-)
P.S. Zdaję sobie sprawę, że nie o to autorowi do końca chodziło. Pozdro!
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
projektom
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2018, 20:00
model samochodu: 307

Re: Optima po lifcie 2018 jak świecą LEDY

Post autor: projektom »

Może uda mi się wypożyczyć Optimę z salonu przynajmniej na jeden dzień - zobaczę jak oświetla drogę... Auta coraz droższe a o podstawowy parametr bezpieczeństwa (!!!) jakim jest oświetlenie drogi coraz mniej dbają... Nowa Insignia ba bajeranckie LEDy matrycowe a o spryskiwaczach nie pomyśleli... Pucować to trzeba na trasie podczas mżawki co 30 km... Ledy generują ciepło i powierzchnia reflektorów grzeje się i brud wysycha... Przy intensywnych opadach deszcz jakoś zmyje syf ale przy lekkich brudzą się okropnie... Głupi ruch ze strony producentów. Za dopłatą powinni instalować spryski...
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Optima po lifcie 2018 jak świecą LEDY

Post autor: robert-km »

projektom pisze:Ledy generują ciepło i powierzchnia reflektorów grzeje się i brud wysycha
Przecież to zwykłe żarówki generują ciepło w stronę światła.
LEDy generują ciepło, ale znacznie mniej i "do tyłu", w stronę silnika. Warto o tym pamiętać w trakcie mrozów. Klosze z normalnymi żarówkami w zimie szybko odmarzną, a LEDowe już nie.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”