nowe navi/radio

forum użytkowników modelu Optima
zylczas
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2016, 18:36
model samochodu: Cerato

nowe navi/radio

Post autor: zylczas »

Witam właśnie odebrałem swoją Optime z USA niestety radio nie jest oryginalne (jakiś zastępczy pionier) chciałbym zamontować navi z radiem z podłączeniem do sterowania z kierownicy (aktualne radio nie ma tej opcji). Pacjent: Optima 2,4 PB 2015r.
Kia Optima 2.4 PB/LPG USA 2014r. / Kia Cerato 1.6 PB/LPG PL 2004r.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: nowe navi/radio

Post autor: Piotrek »

Poszukaj w innych tematach - był podobny przypadek już omawiany. Cena w ASO za takie radio była kosmiczna, jednak na e-bay można było kupić takie radio znacznie taniej.

http://forum.kia-motors.pl/viewtopic.ph ... ebay#p8956
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
zylczas
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2016, 18:36
model samochodu: Cerato

Re: nowe navi/radio

Post autor: zylczas »

to moze z innej beczki powiedzcie mi wersja USA bedzie miala takie same rozmiary navi/radia jak wersja europejska ?
Kia Optima 2.4 PB/LPG USA 2014r. / Kia Cerato 1.6 PB/LPG PL 2004r.
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: nowe navi/radio

Post autor: umbro »

zylczas pisze:to moze z innej beczki powiedzcie mi wersja USA bedzie miala takie same rozmiary navi/radia jak wersja europejska ?
Wydaje mi się, że tak - kiedyś rozmawiałem na ten temat z ASO, bo się zastanawiałem nad wgraniem navi na europe - ale wówczas mi powiedzieli, że w razie niepowodzenia to trzeba cały panel multimedialny wymienić - tak więc zakładam, że Panel multimedialny czyli radio/navi - cała ta konsola jest taka sama pod względem wymiarów w UE i USA. Najlepiej będzie jak zadzwonisz do ASO lub podjedziesz to Ci powiedzą co i jak, natomiast wątpię, aby mieli z tym jakieś doświadczenie - do mojego samochodu podchodzili jak do jajka - niby ta sama optima ale generalnie po wymianie oleju nawet nie potrafili zresetować komputera, aby mi nie krzyczał, że serwis potrzebny ;)
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
zylczas
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2016, 18:36
model samochodu: Cerato

Re: nowe navi/radio

Post autor: zylczas »

ASO odpuszczam z automatu po pierwszej wizycie mam dosyc :) dokladnie jest tak jak mowisz auto niby to samo ale nagle .... bo wie Pan ... bo USA ... bo 2.4 ...bo mi się nie chce :oops:
Kia Optima 2.4 PB/LPG USA 2014r. / Kia Cerato 1.6 PB/LPG PL 2004r.
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: nowe navi/radio

Post autor: umbro »

Wiesz, bo oni potrafią jedynie serwisować flotówki... generalnie z Aso już się dawno wyleczyłem. Na całe szczęście jakoś specjalnie nie potrzebuje ich usług, póki co to tylko olej i filtry.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
zylczas
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2016, 18:36
model samochodu: Cerato

Re: nowe navi/radio

Post autor: zylczas »

czy ktos w swojej optimie ma moze ten model navi: ---> LAN6323EKJF czesto wystepuje jako navi do ceed-a, sportage - zastanawiam sie czy bez problemu bedzie pasował do optimy
Kia Optima 2.4 PB/LPG USA 2014r. / Kia Cerato 1.6 PB/LPG PL 2004r.
zylczas
Posty: 29
Rejestracja: 03 sty 2016, 18:36
model samochodu: Cerato

Re: nowe navi/radio

Post autor: zylczas »

orientujecie sie czy nawigacja z optimy `15 bedzie pasowac do `14
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-optim ... BuLbF.html?
Kia Optima 2.4 PB/LPG USA 2014r. / Kia Cerato 1.6 PB/LPG PL 2004r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”