wiatr przy duzych predkosciach

forum użytkowników modelu Optima
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

wiatr przy duzych predkosciach

Post autor: umbro »

Cześć,
Ostatnio zauważyłem, że wieje mi przez drzwi od kierowcy na wysokości słupka bocznego, a podczas jazdy tak powyżej 150km/h jest to już dość mocno uciążliwe.Co ciekawe tylko od strony kierowcy.

Zastanawiam się nad zamontowaniem dodatkowych uszczelek ale póki co chciałem się was poradzić czy wy również doświadczacie tego co ja i jak sobie tym poradziliście.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: wiatr przy duzych predkosciach

Post autor: Seb »

U mnie nic nie wieje. Miałem cos takiego w Octavii i wtedy pomogla regulacja drzwi. Wg mnie żadne osłony nie pomogą bo jak puszczają uszczelki to osłona nic nie pomoże
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: wiatr przy duzych predkosciach

Post autor: FISH »

Potwierdzam to co pisze Seb. Mnie osobiście dosyć często :oops: zdarza się jechać powyżej 150 i oprócz szumu powietrza, żaden wiatr we wnętrzu auta się nie pojawia ;)
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: wiatr przy duzych predkosciach

Post autor: umbro »

Dziękuję wam za odpowiedź. Faktycznie chyba regulacja drzwi będzie czymś od czego trzeba wyjść , bo niestety założenie dodatkowych uszczelek nic nie dało ;/

btw... myślałem też o owiewkach ale trochę psuje estetykę auta jak na mój gust.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: wiatr przy duzych predkosciach

Post autor: Seb »

Napiszę więcej. Przy ponad 200 też nic nie wieje. Może sprawdź czy któraś uszczelka nie wypadła z mocowania
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: wiatr przy duzych predkosciach

Post autor: zetek »

Nie wiem jak w waszych Optimach, ale w mojej TF regulacja jest dziwna. Kiedyś jak słońce świeciło pod dziwnym kontem wydawało mi się, że szpara jest większa i jak by się przyczepić z suwmiarką to fabryka się nie popisała, ale to nie merc w Klasie S. Mówię sobie wyreguluje te drzwi bo to nie problem i problem był. Ponieważ, żeby wyregulować szparkę na przednich drzwiach nie zrobi się tego na zamku !!!! Tam jest stały wymiar. Wyregulować można tylnymi drzwiami na zawiasach, żeby były idealnie z przednimi. Czyli gdyby auto było uderzone w środkowy słupek to blacharz musi być mistrzem, żeby to zrobić ładnie bo zamkiem nie ustawi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”