Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

forum użytkowników modelu Optima
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: kysior »

Dzięki. Muszę obadać, czy nie dałoby się do kombi gdzieś tego założyć.

Ja kupiłem te ledy z myślą o wstecznym, jednak nie mieszczą się w otworze na żarówkę.
https://pl.aliexpress.com/item/2-x-T15- ... 5c0fmxvb5D

Brakuje w sumie niewiele, ale mam wewnętrzne obiekcje przed rozpiłowaniem klosza - spróbuję jeszcze trochę przelutować płytki z diodami - powinno się udać.
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: kysior »

Jakby ktoś był zainteresowany żarówkami z mojego poprzedniego posta to pędzę donieść, że rozlutowałem, podpiłowałem płytki, zlutowałem znowu, założyłem do auta, przeprowadziłem próbę i .. założyłem z powrotem stare, żarnikowe żarówki. Efekt był mało zauważalny, a rozkład światła rzucony dla próby na drzwi od garażu wydawał się być lepszy dla żarówek zwykłych. Jedynie lampa z załączonym wstecznym wyglądała o niego lepiej.

Choć muszę przyznać, że to był krótki test na podwórku, nie długodystansowy :)
jabolkg
Posty: 27
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:30
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: jabolkg »

PawełC pisze:
jabolkg pisze:
PawełC pisze: Czego dotyczyła akcja serwisowa na system multimedialny i rurę od turbiny?? Jakie miałeś z tym problemy??
Problemów nie miałem żadnych, po prostu wyskoczył w systemie, że podlega pod akcję serwisową i z automatu elementy poszły do wymiany. Przecież nie będę się kłucił gdy przy przebiegu 8 tys km ASO mi daje w prezencie całkowicie nowy system multimedialny ;)

Z tego co wiem rurę od turbo ma do wymiany większość GT
Czy byłeś wzywany przez ASO czy wyszło to przy zwykłej wizycie z innym tematem? Kiedy robiłeś tą akcję serwisową? Pytam ponieważ mam na swoim GT niecałe 5 tys. i kilka razy już zdarzyło mi się że system multimedialny nie dawał żadnego dźwięku, dopiero po wyłączeniu samochodu i ponownym załączeniu problem ustępował. Na razie nie jest to jakieś bardzo uciążliwe więc pewno zgłoszę przy okazji ale bardziej mnie zainteresowała ta rura od turbo bo to już coś poważniejszego.
Nie byłem wzywany, po prostu przy wizycie w ASO poprosiłem o sprawdzenie czy jakieś akcje serwisowe nie wiszą na tym modelu i tak wyszło.
Co ciekawe teoretycznie przy okazji każdego przeglądu ASO powinno sprawdzać czy na samochodzie nie wisi jakaś akcja.
Czarne GT w sedanie
jabolkg
Posty: 27
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:30
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: jabolkg »

kysior pisze:
jabolkg pisze:Mam sedana, w tej chwili przebieg ledwo 16tys. Przesiadłem się z Superba 1.8tsi DSG i mi osobiście ta zmiana pasuje.
[...]
1. plastikowy schowek, w którym wszystko się tłucze został oklejony okleina flokowaną
2. całe oświetlenie wnętrza poszło w ledach, oryginalnie tylko lampki w podsufitce były ledowe cała reszta żarnikowa, jakieś chore rozwiązanie
3. oświetlenie bagażnika poszło również w ledach ponieważ ciemno tam jak w du..e a wystarczyły dwie listwy ledowe od chińczyka
4. brakuje jakiegokolwiek wieszaka w bagażniku, na szczęście Skoda ma fajne wieszaki więc problem również rozwiązałem za grosze
5. lampy tylne również poezja do momentu wrzucenia wstecznego, tam również poszły ledy, to samo z podświetleniem tablicy rejestracyjnej
[...]
Kolego, możesz podesłać linki do tej okleiny (na allegro znalazłem tylko jakieś kolory), do ledów, jakie użyłeś i do tego haczyka Skody?
1. Okleina nie z Allegro a z pobliskiego OBI https://www.obi.pl/folie-samoprzylepne/ ... /p/2746576
2. Ledy wewnątrz z kilku źródeł, kwestia gustu i jasności świecenia, Optima ma wielką zaletę pt. "brak durnego CANa z wykrywaniem przepalonej żarówki" czyli można ładować do lamp i lampek wszystko co nam się podoba.
3. Wsteczne Ledy stąd https://www.aliexpress.com/item/2pcs-10 ... 4c4dY0RhDX
4. Haczyk na zakupy https://allegro.pl/haczyk-wieszak-na-za ... &bi_m=reco&
Załączniki
20181113_180922.jpg
20181113_180922.jpg (50.77 KiB) Przejrzano 2366 razy
20181113_180828.jpg
20181113_180828.jpg (47.94 KiB) Przejrzano 2366 razy
Czarne GT w sedanie
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: bidżej »

Starczyła jedna rolka takiej okleiny do schowka? Bo szukam dokładnie czegoś takiego, żeby ten schowek trochę wytłumić. Masz jakieś fotki jak to wyszło?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
jabolkg
Posty: 27
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:30
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: jabolkg »

Jedna rolka starczyła na Optimę i na prawie całego Ceeda.
Fotki zrobię i wstawię jak sobie przypomnę, trochę umiejętności manualnych i wychodzi jak oryginał.
Czarne GT w sedanie
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: MarcinIKS »

Pozwolę sobie odświeżyć temat dotyczący Optimy GT :)
Przymierzam się do takiego auta w wersji modelowej 2018 i mam kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi:
1. czy ten "bulbulator" emitujący dźwięki silnika da się wyłączyć? Czy działa też w trybie Komfort czy tylko w Sport?
2. Przeglądy tego auta jak dobrze doczytałem są co 10 tys km, raz "mały" olejowy a raz większy? Czy z posiadania wersji GT wynikają jakieś większe koszty utrzymania (większe tarcze, klocki to pewnie tak, ale czy coś jeszcze)?
3. Czy ktoś z Was próbował na zimę do tego auta zakładać felgi 17 z oponami 215/55R17? Czy w ogóle zmieszczą się na zaciskach?
vilip76 pisze: 29 paź 2018, 15:32 Podgrzewane wszystko, co się da podgrzać: lusterka, 4 siedzenia, kierownica, wentylacja w upały obu siedzeń z przodu.
A nie wszystko, bo przednia szyba nie - moze to i dobrze, bo KIA stosuje te druciki w szybie, które są mega wkurzające.
vilip76 pisze: 29 paź 2018, 15:32 - włącznik trybu auto wycieraczek mógłby być impulsowy i potwierdzony kontrolką na desce/przy zegarach, działało u jednego francuza idealnie -> po ponownym odpaleniu samochodu np. rano, wycieraczki się nie załączały, a w optimie jak zapomnisz wyłączyć gały z powrotem w dół, to masz jeden przejazd na sucho po szybie... brrrr
O, widzę innego usera francuskich aut :) No właśnie dopiero tutaj w twoim komentarzu doczytałem, że nie ma tego powiązania działania wycieraczek ze światłami mijania? Poważnie? Po jeździe francuzami "od zawsze" byłem w szoku jak w Toyocie się z takim brakiem spotkałem - myślałem, że w Kii chciało się dopisać tych kilka linijek w kodzie sterownika :)
I te wycieraczki to też zonk.
fajny_nick
Posty: 51
Rejestracja: 30 wrz 2019, 09:50
model samochodu: KIA Optima GT SW

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: fajny_nick »

MarcinIKS pisze: 17 sty 2020, 12:47 Pozwolę sobie odświeżyć temat dotyczący Optimy GT :)
Przymierzam się do takiego auta w wersji modelowej 2018 i mam kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi:
1. czy ten "bulbulator" emitujący dźwięki silnika da się wyłączyć? Czy działa też w trybie Komfort czy tylko w Sport?
2. Przeglądy tego auta jak dobrze doczytałem są co 10 tys km, raz "mały" olejowy a raz większy? Czy z posiadania wersji GT wynikają jakieś większe koszty utrzymania (większe tarcze, klocki to pewnie tak, ale czy coś jeszcze)?
3. Czy ktoś z Was próbował na zimę do tego auta zakładać felgi 17 z oponami 215/55R17? Czy w ogóle zmieszczą się na zaciskach?
vilip76 pisze: 29 paź 2018, 15:32 Podgrzewane wszystko, co się da podgrzać: lusterka, 4 siedzenia, kierownica, wentylacja w upały obu siedzeń z przodu.
A nie wszystko, bo przednia szyba nie - moze to i dobrze, bo KIA stosuje te druciki w szybie, które są mega wkurzające.
vilip76 pisze: 29 paź 2018, 15:32 - włącznik trybu auto wycieraczek mógłby być impulsowy i potwierdzony kontrolką na desce/przy zegarach, działało u jednego francuza idealnie -> po ponownym odpaleniu samochodu np. rano, wycieraczki się nie załączały, a w optimie jak zapomnisz wyłączyć gały z powrotem w dół, to masz jeden przejazd na sucho po szybie... brrrr
O, widzę innego usera francuskich aut :) No właśnie dopiero tutaj w twoim komentarzu doczytałem, że nie ma tego powiązania działania wycieraczek ze światłami mijania? Poważnie? Po jeździe francuzami "od zawsze" byłem w szoku jak w Toyocie się z takim brakiem spotkałem - myślałem, że w Kii chciało się dopisać tych kilka linijek w kodzie sterownika :)
I te wycieraczki to też zonk.
1. Pytałem w serwisie i twierdzą, że się nie da. W kompie dostępnym z poziomu użytkownika nie ma nic, w instrukcji też nic nie piszą. Fajnie by było jak by można było to wyłączyć z poziomu ustawień. W trybie eco jest cicho, w comfort do zniesienia, w sport już głośno.

2. Nie wiem, bo jeszcze nie byłem w serwisie, ale też słyszałem że co 10k tylko olej i jakieś pierdoły

3. Ja mam zimówki na 17 calach i daje radę, kupiłem oryginalne felgi do optimy.

Ps. z wycieraczkami nie mam problemu, jak szyba jest sucha to się nie włączają - jak mokra to nie ma przejazdu po suchej szybie.
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: MarcinIKS »

Z tymi 17tkami to mnie pocieszyłeś :)
A słychać ten sztuczny dźwięk silnika w trybie COMFORT przy wyższych prędkościach?
A jeszcze zapytam o adaptacyjne zawieszenie - charakterystyka zmienia się tylko przy wybraniu trybów jazdy ECO/COMFORT/SPORT czy można ją ustawiać niezależnie?
Spalanie autostradowe przy prędkościach rzędu 140-150 mnie nie zabije? Chyba nie powinno, bo w sumie to tylko 2 litry pojemności i to jak patrzyłem na jakichś filmikach z youtube obroty są dość niskie wtedy.
Z perspektywy czasu - warto było? Dziś wzięlibyście auto z tym silnikiem czy np. 1,6T-GDI? Pytam, bo właśnie przed takim wyborem stoję a różnica w cenie jest znikoma.
Vertigo414
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2019, 00:49
model samochodu: Optima 1.6 T-GDi GT Line + TECH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia OptimaGT II 2.0T AT (Sedan/Kombi) - opinie

Post autor: Vertigo414 »

jabolkg pisze: 14 lis 2018, 13:42 2. Ledy wewnątrz z kilku źródeł, kwestia gustu i jasności świecenia, Optima ma wielką zaletę pt. "brak durnego CANa z wykrywaniem przepalonej żarówki" czyli można ładować do lamp i lampek wszystko co nam się podoba.
4. Haczyk na zakupy https://allegro.pl/haczyk-wieszak-na-za ... &bi_m=reco&
Czy kolega podzieli się szczegółami montażu dodatkowego oświetlenia i haczyków - też mam zamiar wyposażyć się w takie dodatki, a nie chcę wymyślać koła od nowa.
Ze swojej strony mogę podsunąć inny "simply clever":
https://archiwum.allegro.pl/kategoria/w ... C5%9Bmieci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”