Cicho grające głośniki boczne

forum użytkowników modelu Optima
bydlo19
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2018, 21:44
model samochodu: KIA Optima 2016 2.0 Pb M

Cicho grające głośniki boczne

Post autor: bydlo19 »

Cześć, od miesiąca jestem posiadaczem Optimy z 2016 r. w wersji M (standardowy zestaw audio z 6 głośnikami). Czy to normalne, że głośniki w drzwiach zarówno z przodu jak i z tyłu grają dużo ciszej niż dwa przednie głośniki na podszybiu? Dodam, że balans/fader audio mam ustawiony na środek wnętrza auta. Czy w Waszych Optimach macie podobnie?
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Cicho grające głośniki boczne

Post autor: Seb »

nie wiem jak jest w wersji z 6 głośnikami ale u mnie (H&K) jest ustawienie "środka odsłuchu" i w zależności gdzie go ustawię to głośnik grają ciszej lub głośniej. Natomiast nie mam takiego ustawienia żeby grał głośno przód i tył a drzwi cicho.
Umawiaj się w ASO i niech naprawiają. Pamiętaj, że na ten zestaw masz 3 lata gwarancji i jak auto jest z początku 2016 i za kilka miesięcy gwarancja się kończy.
A czy jak fader ustawisz na tył to czy drzwi zaczynają grać głośniej czy tak samo cicho?
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Cicho grające głośniki boczne

Post autor: Marcin »

Nie zastanawialem sie nad tym, ale w moim jest tak, ze jak dam fader na tyl, to gra dosc cicho.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cicho grające głośniki boczne

Post autor: robert-km »

Spróbuj też pokręcić ustawieniami tonów wysokich, średnich i niskich i posłuchaj jak zmienia się proporcja natężenia dźwięku.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
bydlo19
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2018, 21:44
model samochodu: KIA Optima 2016 2.0 Pb M

Re: Cicho grające głośniki boczne

Post autor: bydlo19 »

Dzięki za rady. Sprawdzałem dzisiaj dokładniej te głośniki ustawiając fader ("środek odsłuchu" o którym pisał Seb) najpierw maksymalnie na tył a potem maksymalnie na przód. Sprawdzałem zarówno słuchając radia jak sygnału audio z telefonu. Eksperymentowałem też z wbudowanym equalizerem. Moje odczucia po testach:
  • Fader ustawiony maksymalnie na przód - grają tylko dwa przednie głośniki na podszybiu, słychać dobrze tony wysokie, średnie i niskie.
    Fader ustawiony maksymalnie na tył - grają tylko dwa głośniki w tylnych drzwiach, słychać dobrze tylko tony średnie.
    Fader ustawiony na środek auta - grają wszystkie głośniki, słychać dobrze tony wysokie, średnie i niskie.
Wniosek: Prawdopodobnie głośniki w drzwiach są niższej jakości i mają dużo węższe pasmo przenoszenia niż dwa przednie głośniki na podszybiu. Minusem takiej konfiguracji jest to, że pasażerowie na tylnej kanapie mają dużo gorsze wrażenia z odsłuchu niż kierowca i pasażer z przedniego fotela ponieważ głośniki w tylnych drzwiach przenoszą tylko tony średnie. Będę wdzięczny jeżeli sprawdzicie to jakoś przy okazji w swoich Optimach:)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Cicho grające głośniki boczne

Post autor: Piotrek »

Z tego z kojarzę na podszybiu są głośniki wysokotonowe, dlatego też masz takie a nie inne odczucia. W optimach z H&K jest bodajże dodatkowy tego typu głośnik w okolicach slupków B i słychać to lepiej. Ogólnie większoś samochodów ma audio nastawione na pierwszy rząd siedzeń (pomijam auta klasy premium).
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”