Zużycie paliwa podczas hamowania silnikiem

forum użytkowników modelu Optima
Damian
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:09
model samochodu: Optima

Zużycie paliwa podczas hamowania silnikiem

Post autor: Damian »

Cześć, mam pytanie do Was, czy podczas hamowania silnikiem, zużycie paliwa powinno wskazywać 0.00? U mnie sytuacja wygląda tak że raz pokazuje 0.00 a z jakiś czas od 1 do 2 litrów, co może być przyczyną??
Loocek
Posty: 21
Rejestracja: 02 paź 2018, 13:12

Re: Zużycie paliwa podczas hamowania silnikiem

Post autor: Loocek »

Jeżeli jedziesz na zbyt niskich obrotach, zbliżonych do obrotów "jałowych" to silniczek krokowy zaczyna dawkować mieszankę aby utrzymać silnik na zadanych obrotach. Pytanie tylko czy dzieje się tak tylko na niskich, czy na wysokich obrotach również? Oraz czy dzieje się tak cały czas, czy może tylko na zimnym silniku?
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Zużycie paliwa podczas hamowania silnikiem

Post autor: FISH »

Tak jest. Kolega Loocek ma rację. Z tą tylko uwagą, że w moim przynajmniej wypadku, silnik zaczyna zużywać paliwo o ile dobrze pamiętam już przy zbliżeniu się do około 1500 obr/min (mam silnik benzynowy). Generalnie zbyt "wysoki" bieg przy niskich obrotach = zużycie na podtrzymanie. ;)
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Damian
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:09
model samochodu: Optima

Re: Zużycie paliwa podczas hamowania silnikiem

Post autor: Damian »

U mnie generalnie dzieje się tak co dziennie, niezależnie czy silnik jest zimny, tak samo z obrotami, powyżej 2000 też, zastanawiam się co może być przyczyną, czy zawór jakiś się nie zamyka i nie odcina paliwa
jabolkg
Posty: 27
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:30
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Zużycie paliwa podczas hamowania silnikiem

Post autor: jabolkg »

Jeśli hamujesz silnikiem zawsze masz spalanie 0, jeśli masz inne to najzwyczajniej w świecie nie hamujesz silnikiem a jedziesz na bardzo niskich obrotach na wysokim biegu stąd komputer pokazuje jakieś spalanie. Nawet stare silniki gaźnikowe odcinały dopływ paliwa w przypadku hamowania silnikiem.
Czarne GT w sedanie
Damian
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:09
model samochodu: Optima

Re: Zużycie paliwa podczas hamowania silnikiem

Post autor: Damian »

Pisałem wyżej że nie jadę na niskich obrotach, bo jadąc np 80km/h na trzecim biegu z górki puszczam noge z gazu i pokazuje mi spalanie 2 litry, wrzucam na luz spalanie wzrasta do 5 litrów
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zużycie paliwa podczas hamowania silnikiem

Post autor: Seb »

Damian u mnie tak nie jest, jak jadę na 3b 80km/h i ściągnę nogę z gazu to spalanie pokazuje 0.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Damian
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:09
model samochodu: Optima

Re: Zużycie paliwa podczas hamowania silnikiem

Post autor: Damian »

Dlatego pytam bo może ktoś pomoże rozwiązać mi problem, generalnie w autoryzowanym serwisie KIA otrzymałem odpowiedź na serwisie i mechaników że to normalne, że auto zawsze będzie mi pobierało paliwo hamując silnikiem
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zużycie paliwa podczas hamowania silnikiem

Post autor: Seb »

nie chce mi się tego komentować... Zmień ASO
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Damian
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:09
model samochodu: Optima

Re: Zużycie paliwa podczas hamowania silnikiem

Post autor: Damian »

Zwodzili mnie tyle czasu, że gwarancja mi się skończyła, oddałem auto do firmy zewnętrznej na sprawdzenie wtryskow, okazało się że jeden przepuszcza, z całą dokumentacja pojechałem do serwisu Kia, kazali umówić się na termin w celu sprawdzenia wtryskow, przyjechałem zrobili test przelewowy który trwał niecała minute, w 3 sloiczkach zadozowalo tyle samo, w 4 troszkę więcej ale usłyszałem że to nie jest podstawą do wymiany wtrysku, teraz moje pytanie co jest bardziej wiarygodne czy ich metoda przelewowa czy sprawdzenie wtryskow na specjalistycznych maszynach BOSCH.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”