Kupno Kia Optima

forum użytkowników modelu Optima
Przemm
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2018, 18:00

Kupno Kia Optima

Post autor: Przemm »

Witam,
Przyszedł dzień kiedy chciałbym się przesiąść z niemieckich wozideł dymiacych na czarno z wydechu i padło tym razem na kia optima. Cała rzecz w tym że im dalej tym mniej człowiek rozumie. Znalazlem na forum wątek egzemplarza z 2.0T, a teraz chciałbym Was (znających się lepiej i bardziej doświadczonych) zapytać na co zwracać uwagę przy oglądaniu, szukaniu?

Czy kupno optimy z 2015 roku z 2.0 turbo że stanów to dobry pomysł czy problem się zacznie z częściami i ich dostępnością?

Czy silnik 2.4L na Stany i europę to co innego czy te same silniki bo jeden podaje 200 A drugi 170 koni...? To samo pytanie się tyczy 2.0turbo czy to ten sam który występuje aktualnie w wersji GT?

A może ktoś ma jakąś na sprzedaż, albo którąś może polecić jako sprawdzoną? :D

I błagam nie hejtujcie za mocno bo jest bardzo mało informacji o tych samochodach, a im więcej człowiek wie tym więcej pytań ma. :?
jabolkg
Posty: 27
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:30
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Kupno Kia Optima

Post autor: jabolkg »

2.0 turbo na stany ma bodaj 278KM a w GT na Europę masz 245KM z tego co mi wiadomo to różne silniki przy czym te ze stanów miały jakieś problemy i zdaje się lubiły padać.
Czarne GT w sedanie
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Kupno Kia Optima

Post autor: umbro »

Mam wersję z USA i jestem bardzo zadowolony - Uwierz, że 170KM to za mało na ten samochód - będzie się ślimaczył.
Jeśli rozważasz auto z USA to zwróć uwagę na kilka rzeczy:
1. Światła - czy ma na pewno wszystkie - najpewniej przeciwmgielnego brak.
2. Najpewniej był po wypadku - sprawdź jak bardzo oberwał, może być tak, że to lekka stłuczka ale może być dużo gorzej.
3. O części się nie martw - Mam ten samochód już jakiś czas i nie zauważyłem, aby był z tym problem - cała eksploatacja jest dostępna bez problemu. Karoseryjnie wydaje mi się, że też nie ma żadnych różnic - polecam Ci Kup sobie po prostu dobre ubezpieczenie OC-AC na oryginalnych częściach. W razie stłuczki wstawiasz auto do ASO i masz to wszystko w D.


Generalnie plusem amerykańskich wersji jest MOC i jakość wykończenia w środku, chociaż jeśli mowa o optimach II - to już ta różnica się zatarła, bo jak przedmówca napisał zaczęli tam wsadzać poważne silniki GT 245KM i środek też wygląda już lepiej.

Bezpieczniej na pewno jest kupić wersję europejską, ale jak trafisz na dobry egzemplarz z USA to też warto rozważyć.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”