Stukanie silnika przez kilka sekund po odpaleniu

forum użytkowników modelu Optima
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Stukanie silnika przez kilka sekund po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Bo tacy sa znawcy na internecie,napiszesz ze masz diesla i cos stuka to tylko DWUMASA,kurw. po co sie tacy ludzie wypowiadaja tym bardzie ze pisze jeszcze ktos i mowi ze ma benzyne i tez mu stuka,masakra normalnie.Wracajac do problemu to zobacz czy jak ci z rana to puka to czy po wcisnieciu sprzegla przestaje,mialem podobnie i magicy z kia wymienili mi wlasnie dwumase,sprzrglo,docisk i pomoglo na miesiac,teraz znowu wali i jestem mega wsciekly.Pojechalem do 2 mechanikow sprawdzonych i ani jeden nie wspomnial o dwumasie i odrazu podal za przyczyne skrzynie biegow(mowie o manualu),tak wiec na dniach uderzam do serwisu i zobaczymy co oni na to,pozdro
jabolkg
Posty: 27
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:30
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Stukanie silnika przez kilka sekund po odpaleniu

Post autor: jabolkg »

Bo kolego szanowny, koło dwumasowe wymienia się przy użyciu specjalnego przyrządu, kto tego nie zrobi zajedzie dwumasę momentalnie, a że magicy w aso do najlotniejszych nie należą to i takie są efekty.
Czarne GT w sedanie
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Stukanie silnika przez kilka sekund po odpaleniu

Post autor: hip81 »

No ok, ale nie wierze w to ze wymieniac dwumasa nie wiedza jak i nie uzywaja przyzadow,przeciez to franczobiorca i kia im placi za naprawy gwarancyjne,jak trzeba bedzie jeszcze raz wymienic to napewno kia im nie zaplaci bo to ich blad,nie wierze ze sa tacy slabi i wszystko sami pokrywaja ze swojej kieszeni,przeciez to sie nie oplaca,a z drugiej strony jak pisalem ze inni mechanicy podali za przyczyne skrzynie a nie dwumasa,na moje pytanie czy to dwumasa stanowczo mowili nie,chodzi mi ogolnie o to ze tylko jak cos stuka i jest to diesel to WSZYSCY znawcy pisza "dwumas sie konczy",nie ma nic innego do zepsucia,tyle,pojade w nastepnym tygodniu to zobaczymy co powiedza,pozdro
jabolkg
Posty: 27
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:30
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Stukanie silnika przez kilka sekund po odpaleniu

Post autor: jabolkg »

Generalnie trochę tych diesli przewinęło się przez moje łapy i dźwięk dwumasy poznaję z daleka aczkolwiek jeszcze lepiej jest usiąść za sterami diagnozowanego samochodu ;)

Co do ASO to wbijcie sobie do głowy fakt, że w niemalże każdym pracują najsłabsi mechanicy, albo tacy, którzy chcą się za darmo doszkolić na kursach branżowych, ci dobrzy najczęściej prowadzą własną działalność i zarabiają konkretne pieniądze.
Taka ciekawostka z życia mojej Optimy. Przy pierwszych wizytach w ASO nie przyznawałem się, że kiedykolwiek podnosiłem maskę jakiegokolwiek samochodu, ale po kilku wizytach, obserwacji przez szybę poczynań mechaników i kilkukrotnej nieskutecznej naprawie pewnej denerwującej pierdoły w mojej Kijance nie wytrzymałem, diagnostykę i naprawę przeprowadziłem sam w ciągu dosłownie 20 minut a następnie wjechałem do ASO i przeprowadziłem im krótki wykład. Pani w serwisie czerwona ze wstydu a pan kierownik po zakończeniu od razu zaprosił mnie do pracy w ASO przyznając, że mają poważne problemy kadrowe.
Czarne GT w sedanie
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Stukanie silnika przez kilka sekund po odpaleniu

Post autor: hip81 »

Ok ale jak ja bym byl mechanikiem to bym sie wlasnie zatrudnil w BMW,AUDI czY Mercedes,cieplo,stale godziny,urlopy i po pracy pusta glowa,zadnych obowiazkow,no i napewno jak jest sie dobrym mozna szybko awansowac i kasa napewno tez dobra,a ci wszyscy dobrzy mechanicy o ktorych piszesz to pootwierali swoje warsztaty i mozna ich ogladac w tvn turbo Bedzie pan zadowolony tak,sami partacze i naciagacze a w serwisie jak gwarancja to naprawic musza.
Bylem wczoraj w servisie i rozmawialem z menagerem ze znoeu mi stuka z rana po odpaleniu i mam wizyte na 15 tego,mimo ze wymienili sprzeglo,dwumasa,lozysko dociskowe nadal wali i zasugerowalem ze to moze byc skrzynia,powiedzial ze robiora i zobaczymy,napewno napisze co utalili,pozdro
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Stukanie silnika przez kilka sekund po odpaleniu

Post autor: zetek »

jabolkg pisze:Bo kolego szanowny, koło dwumasowe wymienia się przy użyciu specjalnego przyrządu, kto tego nie zrobi zajedzie dwumasę momentalnie, a że magicy w aso do najlotniejszych nie należą to i takie są efekty.
Pierwsze słyszę. Narzędzia są potrzebne jak musisz założyć to samo sprzęgło u dwumase bo np. wymieniany był uszczelniacz na wale, ale do nowego zestawu nigdy nie słyszałem.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Stukanie silnika przez kilka sekund po odpaleniu

Post autor: bidżej »

kilka sekund po odpaleniu moga stukac szklanki (popychacze hydrauliczne zaworow), poki sie nie napelnia olejem. Zmienic olej na lepszy, nie czekac 30kkm z wymiana.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
andi10p
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2018, 09:15
model samochodu: Optima 2012 XL 1.7CRDI

Re: Stukanie silnika przez kilka sekund po odpaleniu

Post autor: andi10p »

Witajcie,

Wybaczcie, że opis ten wstawiam z takim opóźnieniem, ale być może komuś się jeszcze przyda.

A więc tak - Odnośnie stuków silnika przez 1-3 sek po odpaleniu to okazało się, że napinacze łańcucha zaczynają kończyć swój żywot.
Słyszałem co prawda o usługach regulacji rozrządu itd, ale ja osobiście zdecydowałęm się na wymianę napinaczy i nowy łańcuch.
Cały zabieg zrobiłem w 2020 przy 150 tys. km.
Obecnie mam 180 tys (wiem, prawie nie jeżdzę) i od wymiany rozrządu kompletna cisza.
Co więcej od razu po wymianie jakby nawet lepiej palił - tak jakby dosłownie jeden obrót rozrusznika i ładnie pracuje.

Tak więc w moim przypadku winowajcą był rozrząd, a właściwie napinacze, które już w zasadzie prawie nie wykonywały ruchu.

Pozdrawiam,
Andrzej
ryszard1225
Posty: 20
Rejestracja: 30 sie 2022, 09:15
model samochodu: Optima 1,7 crdi 141kM

Re: Stukanie silnika przez kilka sekund po odpaleniu

Post autor: ryszard1225 »

Witam temat wydaje mi sie znajomy kolega miał tak ze skodą superb 1 gen dodam ze kupil.nowa i mial niecałe 100tyś i takie same objawy okazało sie ze w tych pierwszych wersjach rozciagały sie łancuchy rozrzadu od temperatury potem montowali jakies ekrany izolujace ciepło inna marka a problem podobny pozdrawiam
kubunio774
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2022, 19:52
model samochodu: Kia Optima 1.7crdi

Re: Stukanie silnika przez kilka sekund po odpaleniu

Post autor: kubunio774 »

andi10p pisze: 22 sie 2022, 15:33 Witajcie,

Wybaczcie, że opis ten wstawiam z takim opóźnieniem, ale być może komuś się jeszcze przyda.

A więc tak - Odnośnie stuków silnika przez 1-3 sek po odpaleniu to okazało się, że napinacze łańcucha zaczynają kończyć swój żywot.
Słyszałem co prawda o usługach regulacji rozrządu itd, ale ja osobiście zdecydowałęm się na wymianę napinaczy i nowy łańcuch.
Cały zabieg zrobiłem w 2020 przy 150 tys. km.
Obecnie mam 180 tys (wiem, prawie nie jeżdzę) i od wymiany rozrządu kompletna cisza.
Co więcej od razu po wymianie jakby nawet lepiej palił - tak jakby dosłownie jeden obrót rozrusznika i ładnie pracuje.

Tak więc w moim przypadku winowajcą był rozrząd, a właściwie napinacze, które już w zasadzie prawie nie wykonywały ruchu.

Pozdrawiam,
Andrzej
Witam Andrzeju czy możesz mi napisać jaka wersję silnikową posiadasz?
Chyba mnie też dopadł ten sam problem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”