Kia Optima II MY19

forum użytkowników modelu Optima
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kosa666 »

Piotrek pisze:Najważniejsza zmiana, której nie moge przeboleć to wprowadzenie ledów do wersji L :roll:
dlaczego? zależy Ci na posiadaniu LED-ów?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Piotrek »

Oczywiście. Było to jedno z założeń przed zakupem samochodu, zaraz po silniku wolnossącym. Jednakże dokładnie 20k PLN do wersji XL było poza moim zasięgiem. Dlatego tez jak pojawiła się specyfikacja wersji MY19 zrobiło mi się lekko smutno, że nie wprowadzili jej rok wcześniej jak kupowałem samochód.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kosa666 »

a możesz trochę bardziej przybliżyć dlaczego akurat LED-y? jeździłem z takimi światłami- świecą ciemniej od ksenonów, są droższe w obsłudze... ja właśnie nie rozumiem zachwytów nad LEDami :/

Pozdrawiam
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Piotrek »

Rocznie jadąc nocą robię jakieś 25-30 tys km. 90% tego dystansu to autostrada i prędkość autostradowa. Na polskich autostradach jest, jak jest: ciężarówki widmo, relikty z ledwie działająca pradnicą i światłami jak dioda w smartfonach, dzikie stada Janusz drogowych, którzy w lusterka spoglądają dopiero jak słyszą odgłosy hamowania za plecami. Dlatego też zależy mi na jak najlepszych światłach mijania. Wcześniej jeździłem z normalnymi H7 i było słabo, teraz mam ksenony i powiem że też szału nie ma, dlatego marzą mi się ledy, ponieważ jeżdżąc autostrada światła ledowe jestem w stanie wypatrzeć z daleka. Zdaje sobie sprawę, że ledy ledom nierówne i tak jak Peugeot 508 ma ledy fatalne, tak Mondeo już całkiem fajne. Jak jest z optima nie wiem, bo jazdy nocnej nie miałem a i Optimę na autostradzie spotkać to ciężka sprawa. Niemniej ledy chciałbym mieć, a żeby być bardziej precyzyjnym to nawet światła laserowe z BMW - rewelacyjna widoczność. Jednak to tylko marzenie.

Podsumowując: z tego co wiem ledy w Optimę są fajne i mają dynamiczne doświetlaniem zakrętów, dlatego też chciałbym takowe reflektory u siebie mieć :D
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: bidżej »

Piotrek pisze:Rocznie jadąc nocą robię jakieś 25-30 tys km. 90% tego dystansu to autostrada i prędkość autostradowa. Na polskich autostradach jest, jak jest: ciężarówki widmo, relikty z ledwie działająca pradnicą i światłami jak dioda w smartfonach, dzikie stada Janusz drogowych, którzy w lusterka spoglądają dopiero jak słyszą odgłosy hamowania za plecami. Dlatego też zależy mi na jak najlepszych światłach mijania. Wcześniej jeździłem z normalnymi H7 i było słabo, teraz mam ksenony i powiem że też szału nie ma, dlatego marzą mi się ledy, ponieważ jeżdżąc autostrada światła ledowe jestem w stanie wypatrzeć z daleka. Zdaje sobie sprawę, że ledy ledom nierówne i tak jak Peugeot 508 ma ledy fatalne, tak Mondeo już całkiem fajne. Jak jest z optima nie wiem, bo jazdy nocnej nie miałem a i Optimę na autostradzie spotkać to ciężka sprawa. Niemniej ledy chciałbym mieć, a żeby być bardziej precyzyjnym to nawet światła laserowe z BMW - rewelacyjna widoczność. Jednak to tylko marzenie.

Podsumowując: z tego co wiem ledy w Optimę są fajne i mają dynamiczne doświetlaniem zakrętów, dlatego też chciałbym takowe reflektory u siebie mieć :D
mam przedliftowa Optime GT i LEDy ma swietne, nie wiem jak polifcie, bo zeszli z moca.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kosa666 »

moi drodzy, nie porównujcie laserów do LED-ów - nie ta bajka..

zresztą kolega napisał, ze robi 25-30tyś km... ja robię ok. 60tyś km... miałem okazję jeździć LED-ami i zdecydowanie jaśniej jest w ksenonach (napisałeś: w ksenonach szału nie masz - to wymień żarniki !!).. zresztą porównajcie ilość lumenów w katalogach - ksenon wypada lepiej (oczywiście ma swoje wady np takie jak prądożerność czy mniejsza żywotność, ale jasność ma najlepszą)..

Co co dynamicznego doświetlania zakrętów: sprawdź najpierw ile stopni uchyla się soczewka, potem wjedź na rondo w środku nocy... no właśnie :shock:
PS - ostatnie 4 lata jeździłem z dynamicznym doświetlaniem na szczęście wróciłem do statycznego, gdzie rzeczywiście widzę co się dzieje "za rogiem"
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: GrzesB »

Ja również nie jestem zachwycony LED-ami w Optimie. Są poprawne ale bez szału. W poprzednim samochodzie miałem ksenony i uważam, że były lepsze...
Optima GT (2018)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Piotrek »

25-30 tys rocznie robię tylko i wyłącznie nocą. Drugie tyle za dnia. To tak w ramach wyjasnienia :)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Piotrek »

Poza tym po co mam wymieniac żarnik w rocznym samochodzie? To nic nie da.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Wolan86
Posty: 133
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:38
model samochodu: Optima L 2019 1.6 T-GDI DCT

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Wolan86 »

Drobne info:
W cenniku z dnia 16 stycznia doszła możliwość dokupienia panoramicznego dachu i pakietu tech (bez kamer 360) do wersji L oba pakiety wycenione na 4 tysiące.
Już rozpocząłem proces zmiany zamówienia ponieważ brak pakietu tech to był jedyną wątpliwością przy zamówieniu optimy

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”