Kia Optima II MY19

forum użytkowników modelu Optima
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: FISH »

Spalanie silnika 1,6/180 w OPTIMIE też mnie interesuje. Jeżdżę też nowym SPORTAGEM z tym silnikiem i uważam że jego parametry (moc/moment) są całkiem przyjemne, ale paliwko to on lubi :D
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
balcer
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2018, 15:07
model samochodu: optima

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: balcer »

Witam. Jakie spalanie realnie można uzyskać ? i jak wygląda poziom hałasu przy prędkościach autostradowych?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Piotrek »

Jakie spalanie można uzyskać czym: wolnossakiem 2.0, 1,6 turbo, 2.0 turbo czy dieslem? Póki co to pytanie jakie zadałeś może mieć wiele odpowiedzi.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
balcer
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2018, 15:07
model samochodu: optima

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: balcer »

Chodzi mi o spalanie w Optimie z nowym silnikiem 1,6 turbo benzynie 180KM. Jakie jest realne spalanie bo to co w katalogach to ni jak się ma pewnie do rzeczywistości.
zdun74
Posty: 19
Rejestracja: 17 gru 2018, 17:48
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 turbo benzyna L+Navi

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: zdun74 »

Moje spalanie w 1,6 turbo opisałem w temacie "Spalanie L/100km"
Aktualnie mam przejechane 600 km . To niewiele więc nie będę się rozpisywał .

Postrzeganie nowego auta zależy moim zdaniem od tego z czego się przesiedliśmy .
W moim przypadku to Mitsubishi Lancer 1,8 benzyna . Mam go od nowości .
Lancer to kompakt więc Optima wygrywa już na starcie :P .

Silnik . Do tej pory jeździłem tylko autami z wolnossącą benzyną . Stwierdziłem że pora na zmiany i nie żałuję . 1,6 turbo bije na głowę wszystkie silniki wolnossące którymi dotychczas jeździłem . Super dynamika od samego dołu , świetna kultura pracy . Pali mi prawie litr mniej przy tym samym stylu jazdy co 1,8 143 KM w Lancerze . Średnia z 600 km to 6,9 l/100 .
Przed decyzją o zakupie jeździłem testowo Optima z 1,7 D w automacie i manualu . Było przyjemnie , cicho i w miarę dynamicznie . Jednak 1,6 T przy moich przebiegach ( 20 tys rocznie ) to zdecydowanie lepszy wybór .

Wyciszenie . Do 3 tys obrotów prawie nie słychać silnika . Przy prędkościach autostradowych też jest bardzo przyjemnie . Przełożenia w skrzyni robią swoje . Kupiłem nowe zimowe opony Nokian WRD4 . Są ciche . Nie wiem jak się sprawują orginalne Continentale . Dowiem się w kwietniu .

Multimedia - Jeszcze wszystkiego nie ogarniam :D . Udało mi się uruchomić Android Auto . Działa super . Mapy , wybieranie głosowe . Można spokojnie wysyłać sms wydając jedynie komendy głosowe . Co ważne z AA działa Tidal :D
Skrzynia . Bajka . To mój pierwszy automat . Nie żałuję żadnej złotówki wydanej na to cudo .

Tak jak pisałem na początku . Ważne z czego się przesiedliśmy . Proponuje aby przy ocenie Optimy , pisać o swoich poprzednich autach .
Na tą chwilę jestem bardzo zadowolony .
KIA OPTIMA II SW MY19 L+NAVI 1,6 TURBO Benzyna
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: vilip76 »

Pertyn ględzi o nowej Optimie 1,6 GDI:
https://www.youtube.com/watch?v=nINVsFvFOm0

O tej przedliftowej (GT) też ciekawie swego czasu opowiadał.
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
Wolan86
Posty: 133
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:38
model samochodu: Optima L 2019 1.6 T-GDI DCT

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Wolan86 »

Najciekawsze ze z tego co mowi wersja L ma czujnik martwego pola i autonomiczne hamowanie awaryjne ;)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Seb »

w opisie pod filmem wyjaśniło się, że nie ma. Inne kwestie wyposażenia też opisano.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Piotrek »

Najważniejsza zmiana, której nie moge przeboleć to wprowadzenie ledów do wersji L :roll:
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Eclipse
Posty: 13
Rejestracja: 29 sty 2018, 07:56
model samochodu: Sportage

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Eclipse »

Ja zastanawiam się nad Optima 1.6 a właśnie do sprzedaży trafia kombi proceed 1.6 204 KM
Cena podobna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”