Kia Optima II MY19

forum użytkowników modelu Optima
fariwave
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:06

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: fariwave »

Panowie, Jak jest u Was z funkcją powitania i podświetleniem klamek przednich?

Odebrałem auto z salonu z ustawieniem automatycznego rozchylania lusterek po wykryciu w pobliżu kluczyka inteligentnego w statusie – wyłączony (opcja w „Udogodnienia” ) Auto zachowywało się tak , że gdy wykryło mnie z kluczykiem pod drzwiami - zapalała się tylko dioda podświetlająca klamkę , lusterka pozostawały zamknięte. Po Naciśnięciu przycisku na klamce , auto otwierało się, lusterka otwierały się , dioda w klamce gasła. Było tak przez 2 tygodnie. Kilka dni temu zmieniłem na chwilę ustawienie na automatyczne otwieranie lusterek i podświetlanie klamki po wykryciu kluczyka w pobliżu - przed otworzeniem auta przyciskiem czy kluczykiem (czyli zwykły checkbox w opcji w udogodnieniach). Przetestowałem jak to działa no i działało tak , że po zbliżeniu się do auta Lusterka rozchylały się , dioda w klamkach zapalała się , a po naciśnięciu przycisku na klamce auto otwierało się dioda w klamce gasła. Wyłączyłem to żeby lusterka się nie rozchylały do momentu otworzenia auta, czyli wróciłem do stanu pierwotnego. Sytuacja jest teraz taka, że teraz jak podchodzę do auta, dioda w klamkach nie zapala się jak było to wcześniej, czyli auto nie daje żadnego znaku że wykryło kluczyk, otwieram auto przyciskiem na klamce dioda dopiero zapala się, lusterka rozchylają się. Opcję przestawia się teoretycznie jednym zwykłym checkboxem, natomiast po odznaczeniu , zachowanie nie wróciło do stanu w jakim odebrałem auto z salonu. Jak jest u Was? Wiecie jak wrócić do stanu w którym po zbliżeniu się do auta zapala się tylko podświetlenie klamek, lusterka zostają zamknięte? 3 dni kombinowałem różnych ustawień w menu, przeczytałem instrukcje od A do Z i nie ma żadnych opisów takiej sytuacji tylko opis ogólny tej opcji który sugeruje i z którego którego można wydedukować, ze albo nie dzieje się nic , albo po zbliżeniu zapala się dioda i rozchylają się lusterka. Sęk w tym że po odebraniu auta z salonu i do mementu pierwszego przestawienia tej opcji zachowanie było inne. (niby pierdoła, ale zboczenie zawodowe nie pozwala mi odpuścić tematu ;))
KIA OPTIMA 1,6 T-GDI, "L", sedan, Gravity Blue, 2019
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: pawelll »

A jest gdzieś opcja przywrócenia ustawień fabrycznych?
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: granite »

Ciekawe z tymi lusterkami.
U mnie, jak wykryło auto kluczyk to swiatelka sie zapalaly a lusterka otwieraly. Wystarczylo cofnac sie o krok lub dwa to sie wtedy lusterka zamykaly
Wylaczylem to (lekko mnie to irytowalo) i teraz tego nie ma.
Ale nie ma tez raczej i zapalania klamek bez uprzedniego wcisniecia przycisku otwarcia auta na klamce.
Sprawdzę wieczorem.
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
fariwave
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:06

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: fariwave »

Oczywiście , że jest, jednak nie chce tego robić ponieważ zaskutkuje to zapewne zresetowaniem również statystyk przebiegu, średniego spalania, inspekcji itd. No chyba, że dane te zostają. Jak zostają to tez prosiłbym o taką informację. Zresetuje to , ale chce z tym poczekać do tych ok 1k -1,5k km i dotarcia auta , chce mieć statystyki. Tak czy siak , włączenie i wyłączenie jednego checkboxa powinno skutkować takimi samymi objawami :)
KIA OPTIMA 1,6 T-GDI, "L", sedan, Gravity Blue, 2019
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kon »

Po odznaczeniu opcji "automatyczne lusterka boczne/oświetlenie" u mnie też klamki podświetlają się dopiero po odryglowaniu zamków.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2019, 18:15 przez kon, łącznie zmieniany 2 razy.
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: pawelll »

Wygląda na to, że jasność (moc) LEDów jest obecnie ściśle skrywaną tajemnicą. Próbowałem dowiedzieć się jak to wygląda w Mazda 6 (są spryskiwacze). Ale nikt nie chce powiedzieć czy mają jasność powyżej 2000lm.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Eryk93 »

pawelll pisze:Wygląda na to, że jasność (moc) LEDów jest obecnie ściśle skrywaną tajemnicą. Próbowałem dowiedzieć się jak to wygląda w Mazda 6 (są spryskiwacze). Ale nikt nie chce powiedzieć czy mają jasność powyżej 2000lm.
Lumen to jednostka miary światła, a nie jasności. A z tego co zauważyłem wartość lumenów tak faktycznie nie mówi dużo na temat ogólnej jakości zamontowanego oświetlenia. Czysto teoretycznie rozpatrując leda i halogena, które mają tyle samo lumenów jakość światła pomiędzy nimi to niebo, a ziemia...
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: pawelll »

A dokładniej jest miarą strumienia świetlnego. Nie piszemy na forum fizyków więc darujmy sobie takie szczegóły :)
A dlaczego halogen o takiej samej luminancji jak LED ma świecić gorzej? Jeśli jest w dobrym reflektorze? Jeśli widzisz różnicę to poza jakością układu optycznego powody są dwa:
- H7 ma ok. 1500 lm, słabsze LEDy ok. 2000 lm
- inny rozkład widmowy światła (w tym wyższa temperatura barwowa). I wcale nie jest powiedziane że widmo LED jest lepsze dla nocnego widzenia przez człowieka.
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kosa666 »

@pawelll szanuję! miałem to samo napisać... 1500lm a 2000lm to bardzo duża różnica (do tego układ optyczny i temperatura barwy)

wymóg stosowania spryskiwaczy dla reflektorów >2000lm nie bierze się z nikąd...

PS - jeszcze dodałbym do tego, że przeważnie porównuje się nowe światła LED ze starszymi pojazdami z H7 i XENON gdzie odbłyśniki i same klosze mają już swoją historię
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Eryk93 »

Porównuję swoją optime 2019r z halogenami H7 z pasatem 2011r z ksenonami i moje halogeny wypadają tragicznie w tym zestawieniu :D

Tak jak mówicie temperatura barwowa też robi robotę, ale między halogenem, a ksenonem jest przepaść w lumenach - 1500lm do 3200lm :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”