Kia Optima II MY19

forum użytkowników modelu Optima
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kosa666 »

nie mowa tu o LED-ach/ksenonach a o odbłyśnikach (czyli powierzchni skupiającej odbite światło w danym kierunku)
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: pawelll »

Kolega klaudio pisał o LEDach jako źródłach światła.

To co - jest ktoś z Wrocławia chętny do testów porównawczych świateł?

Tu jest nocna jazda ale wersją przed FL (ze spryskiwaczami czyli z większą mocą).
https://www.youtube.com/watch?v=vfPLMOMh8Jc
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: granite »

Kilka moich spostrzeżeń:
- w wersji gt-line siedzenia są ze skóry. I na pewno nie jest to sky/derma. Wiadomo, nie jest to licowana skóra (to nie bentley) ale na bank skóra naturalna
- ledy świecą bardzo dobrze (mijania). Widmo światła jest bardziej białe niż w ksenonach (porównanie z renault), ale to kwestia przyzwyczajenie. Nie widzę różnicy w zasięgu świateł.
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
klaudio3
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2018, 17:14
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI GT line

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: klaudio3 »

Jeżeli na tym teście Ledy maja większa moc to wole te z mniejszą.
Faktycznie tam to jest jakaś tragedia.
Kia Optima SW GT Line 1,6 T-GDI 7DCT 2019FL Snow White Pearl + Tech + Panorama
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: pawelll »

@klaudio3 - o co Ci chodzi? Że światło jest jaskrawe, "wypalające"? To wina zbyt małej dynamiki kamery. Co do zasady nie ma opcji, żeby mniejsza moc świeciła lepiej. Oczywiście mogą być błędy w konstrukcji powodujące gorszą jednorodność, zbyt ostrą granicę itp. ale praw fizyki (optyki) pan nie zmienisz :)
evo1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2019, 10:07
model samochodu: Ceed GT prawdopodobnie...

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: evo1 »

Piotrek pisze:Zanimn nazwiesz ledy w fordzie porządnymi radzę się takowym Fordem w nocy przejechać. Jeśli lubisz światła świecące na fioletowy to spoko, ale ledy fordowskie są jak w grupie PSA - ładnie wyglądają i na tym ich przewaga nad ksenon em w Kia się kończy.
Jeżdżę takim mondeo w firmie na codzień, rocznik 2016 Full Led. Mam do porównania moje prywatne C5 X7 z bixenonem. Zaręczam Ci że Led w Mondeo świeci dużo lepiej. A jakie Ty masz doświadczenia z Full Led w Mondeo?
evo1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2019, 10:07
model samochodu: Ceed GT prawdopodobnie...

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: evo1 »

granite pisze:Kilka moich spostrzeżeń:
- w wersji gt-line siedzenia są ze skóry. I na pewno nie jest to sky/derma. Wiadomo, nie jest to licowana skóra (to nie bentley) ale na bank skóra naturalna
- ledy świecą bardzo dobrze (mijania). Widmo światła jest bardziej białe niż w ksenonach (porównanie z renault), ale to kwestia przyzwyczajenie. Nie widzę różnicy w zasięgu świateł.
Co do materiału na fotelach opieram się na informacjach od handlowca KIA, wcześniej czytałem że to skóra jednak on powiedział że nie jest to naturalna skóra. Może jest to tzw mielonka? W każdym razie jest bardzo niemiła w dotyku i dużo bardziej przypomina zwykły skaj niż skórę licową. Gt-line nie jest w kręgu moich zainteresowań, dlatego nie wnikam w szczegóły. W każdym razie materiał na boczkach foteli L to zwykła, tania derma i przez to te fotele bardzo tracą na wyglądzie.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: bidżej »

pawelll pisze:Skąd te oceny?
Jakoś mało do mnie przemawiają.
Tym bardziej, że wiele osób daje się nabierać na bardzo wysoką temperaturę barwową LEDów- co daje efekt placebo lepszego oświetlenia.
´
oceny sa oczywiscie calkowicie subiektywne, ale ze duzo jezdze i do tego czesto w nocy, to zakladam, ze jakiestam pojecie mam. Ocenilem w zasadzie to, ile widzialem/widze na drodze. Troche wiecej komentarza:
- Golf VII (ksenon): 5/10 - zrobilem tym 72kkm w 2 lata (od nowosci). Slabo, te ksenony nawet kolorem wygladaly, jakbym mial zalozone zarowki z niebieska banka. Golf na najtanszych halogenach oswietlal droge porownywalnie albo i lepiej. A poniewaz to byly biksenony, to swiatla drogowe byly po prostu na przeslonach, co w nocy niewiele pomagalo, bo na drodze wcale nie robilo sie jasniej. Poza autostradami balem sie tym w nocy jechac szybciej niz 80-90km/h
- Insignia A (ksenon): 7/10 - 18kkm w 3 miesiace. Mimo duzo wiekszego przebiegu (160kkm) niz te w Golfie, ksenony w Insigni oswietlaly droge duzo lepiej (chociaz po wlaczeniu potrzebowaly juz chwili, zeby osiagnac pelna jasnosc). Byly na prawde jasne, z lekko blekitnym swiatlem. Nie przeszkadzal mi biksenon, bo ilosc swiatla na drodze przede mna ze swiatel mijania byla wystarczajaca. Do tego fajnie dzialajaca "skretnosc" i rzeczy typu opuszczanie i rozsuwanie swiatel przy predkosciach miejskich i podnoszenie i zsuwanie przy autostradowych.
- Optima JF (full LED): 8/10 - 25kkm w 2 lata. Oswietlenie i widocznosc drogi lepsze niz w Insigni (jeszcze bardziej rownomierne, poza obszarem tuz przed maska, gdzie Insignia wypadala lepiej), porownywalne z Focusem (dalem jeden punkt mniej za brak pasywnego doswietlania i selektywnego oswietlania drogi). Na poczatku przeszkadzala mi ciemna kreska horyzontu przeciwoslepieniowego miedzy swiatlami mijania i drogowymi, ale po ustawieniu w koncu swiatel jak nalezy wypada w zasadzie na horyzoncie i nie przeszkadza. Fajnie dzialaja swiatla skretne.
- Focus MK4 (full LED): 9/10 - 5.5kkm w 1.5 miesiaca. W zasadzie jak w Optimie, z tym, ze reflektory maja doswietlanie aktywne i pasywne, a do tego system selektywnego oswietlania drogi.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: pawelll »

@bidżej
OK, kilka pytań/uwag.
Golf VII - jakie ksenony (jest samopoziomowanie i spryskiwacz?). To już czasy gdy zaczęto wstawiać wersję 25W która w niektórych samochodach świeci gorzej niż H7.
Optima - 2 letnia czyli przed FL, jeszcze chyba z "normalnymi" mocnymi LEDami (jest samopoziomowanie i spryskiwacz?). W aktualnej wersji sądząc po braku spryskiwacza jasność <2000lm.
Focus - być może faktycznie świecą b. dobrze. Akurat Ford zawsze przykładał się do oświetlenia. Jeździłem Focusem 2 i 3 (z H7) i byłem b. zadowolony.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: bidżej »

- Golf mial spryskiwacz i samopoziom, ale to chyba i tak byly juz ksenony low-power
- Optima przedliftowa (spryskiwacz i samopoziom sa) - napisalem o niej w sumie dlatego, ze pomieszalem tematy, moja wina!
- Focus tez ze spryskiem i samopoziomem.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”