Kia Optima II MY19

forum użytkowników modelu Optima
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kon »

Jako że chyba czas zauroczenia już minął, zaczynam dostrzegać różne niedociągnięcia itp.
Samochód ogólnie bardzo mi się podoba, ale...
Gorzkich żali ciąg dalszy:

Tempomat - ma paskudnego "laga". Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Ceed którym kiedyś parę razy jechałem działał normalnie, a tutaj...
Prędkość ustawiona np. 120, wciskam sobie gaz żeby wyprzedzić, potem puszczam i prędkość spada. Spada poniżej 120 i dopiero tempomat wchodzi do gry i powoli nadrabia do wyznaczonej prędkości.
Przy przyspieszanie to samo: tempomat ustawiony na 120 ale nieaktywny, przyspieszam np od 80, włączam tempomat i zdejmuje nogę z gazu - normalnie samochód powinien bez zająkniecia kontynuować przyspieszanie do zadanej prędkości, a tu dupa. Po puszczeniu gazu auto zaczyna najpierw zwalniać i dopiero wtedy tempomat się budzi.
Do tego bezsensowne redukcje biegów przy delikatnych podjazdach na autostradzie.

Automatyczne wycieraczki - śmiech na sali. Projektanci tego systemu powinni udać się na staż np do Renault.
Chyba musiałbym wpierdolić samochód do stawu, żeby automat uruchomił najwyższy bieg wycieraczek.

To be continued...
Ostatnio zmieniony 17 mar 2019, 10:31 przez kon, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Piotrek »

U mnie tempomat działa jak powinien. Przy zadanej prędkości 140 km/h jak przyspieszę np do 160 i odpuszczę gaz to auto zwolni do 139/140 i tempomat się uruchomi. Tyle, że u mnie wersja klasyczna.
Co do wycieraczek masz rację. Niemniej im szybciej jedziesz tym ich automatyka lepiej działa, a w mieście dramat.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: bidżej »

W przedlifcie aktywny tempomat działa jak trzeba. Może to kwestia ustawienia szybkości reakcji w ustawieniach na ekranie między zegarami?

A automatyka wycieraczek co prawda czasem nie do końca sobie radzi, ale u mnie znacznie pomogło jej porządne wyczyszczenie szyby od zewnątrz i od środka.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kosa666 »

w każdej marce jaką do tej pory jeździłem, po uruchomieniu się wycieraczek w trybie AUTO - po kilku ruchach włączały się światła mijania... tutaj niestety tak nie działa - może walić deszczem i do czasu kiedy jest wystarczająco jasno trzeba światła ręcznie włączyć :(
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kon »

Z moich obserwacji "na drodze" to problem ze światłami dziennym w deszczu jest globalny i dotyczy chyba większości marek. Deszcz leje, a samochody na dziennych.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: bidżej »

kon pisze:Z moich obserwacji "na drodze" to problem ze światłami dziennym w deszczu jest globalny i dotyczy chyba większości marek. Deszcz leje, a samochody na dziennych.
słabe te obserwacje, bo VAGi, Ople, Fordy i wiele innych włączają światła pięknie jak tylko automat wycieraczek wykryje deszcz. Natomiast w Kii i Huyndaiu tego w ogóle nie ma. To jest legitny zarzut wobec Koreańczyków, po prostu głupio to rozwiązali.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: GrzesB »

Tu chyba jednak nie ma standardu i chociaż też wolałbym aby wycieraczki były zsynchronizowane że światłami, to w poprzednim samochodzie również brakowało mi tej funkcji.
Optima GT (2018)
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kosa666 »

myślę, że ten problem można rozwiązać samym oprogramowaniem, chyba nic prostszego - dziwne tylko, że jeszcze u nich nikt na to nie wpadł :(
zdun74
Posty: 19
Rejestracja: 17 gru 2018, 17:48
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 turbo benzyna L+Navi

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: zdun74 »

Przyłączam się do uwag kolegów .
Wycieraczki w trybie auto działają słabo :(
W moim poprzednim aucie ( Mitsubishi Lancer ) było to samo
KIA OPTIMA II SW MY19 L+NAVI 1,6 TURBO Benzyna
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Parada »

wycieraczki to w ogóle porażka. Nie wiem czy w poliftach to poprawili czy nie. Parę dni temu musiałem na autostradzie wbić się na pas awaryjny i jechać nim 30-40 km/h, ponieważ wycieraczki nie nadążały zbierać wody z szyby. W najszybszym trybie są mega wolne... co prawda, ulewa była niezła, ale nawet firmowymi busami w taką pogodę mogłem bez problemu te 90km/h jechać.
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”