Kia Optima II MY19

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Piotrek »

evo1 pisze:Jeżdżę takim mondeo w firmie na codzień, rocznik 2016 Full Led. Mam do porównania moje prywatne C5 X7 z bixenonem. Zaręczam Ci że Led w Mondeo świeci dużo lepiej. A jakie Ty masz doświadczenia z Full Led w Mondeo?
Nie porównywałem ledów w fordzie do bixenonów w citroenie tylko w optimie. Wg mnie światła w fordzie dają bardzo mocny fioletowy odcień na bokach snopu światła - podobnie jest w przypadku Peugeota. Xenony w kia dają znacznie bardziej równomierny snop światła o takiej samej barwie w każdym punkcie. Moje doświadczenie z fordem jest takie, że chciałem go kupić w wersji PB 1.5 Titanium z pakietem titanium I intensywnie się doktoryzowałem na jego temat, testując gdzie się da. No I wynik testów świateł nie wyszedł zbyt optymistycznie (stan na rok 2017). Byćmoże od tego czasu światła uległy poprawie - tego nie wiem.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
evo1
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2019, 10:07
model samochodu: Ceed GT prawdopodobnie...

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: evo1 »

Nie wiem jakie teraz są LEDy w Mondeo, ten którym jeżdżę w pracy to 2016r. Ale chyba do 2018 to były te same full ledy co w 2016r. Teraz się ma coś zmienić od kwietnia, ponoć Mondeo ma mieć trochę przeprojektowane lampy. W każdym razie w Citroenie C5 X7 mam bixenon na nowych żarnikach Osram, dynamiczne doświetlanie zakrętów i wydawało mi się że jest bardzo dobrze. Do momentu jak wsiadłem do Mondeo z full led. Te adaptacyjne ledy są na prawdę świetne i nie zauważyłem żeby ich barwa była jakaś męcząca dla kierowcy. Jeździłem też we mgle i jakoś nie sprawiały problemów. Może masz złe doświadczenia z ledami statycznymi w fordach? Takie jak są np w nowym focusie w tej tańszej wersji led?
Optimą interesuję się od niedawna, nie wiedziałem że wcześniej były ksenony bo teraz ich nie ma w ofercie. Teraz wesja M ma zwykłe projekcyjne H7, a wszystko powyżej ma LEDy. Nie jeździłem w nocy Optimą po FL więc się nie wypowiadam. Wcześniej jeździłem focusem na ksenonach i wrażenia były podobne jak przy C5 X7
pawelll
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:03
model samochodu: O3

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: pawelll »

Przymierzałem się dzisiaj do Optimy w wersji L w salonie w Lubinie. Wnioski: przyzwoity poziom wykonania, dobre materiały, nawet elementy skóry w fotelach które ktoś krytykował nie są złe. Mam tylko dwie wątpliwości:
- chyba zbyt krótkie siedziska foteli
- światła LED i jakość oświetlenia. Pytanie o brak spryskiwaczy i związaną z tym jasność świateł wzbudziło dużą konsternację wśród obsługi
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Piotrek »

Długość siedziska jest ok. Przy 188cm wzrostu nigdy na ten aspect nie narzekałem. Jak dla mnie tylko regulacja odcinka lędźwiowego magłaby być mocniejsza.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Marabut »

Fotele są wygodne, jednak w wersji L część ledźwiona jest ustawialna tylko w jednym kierunku - wybrzuszenie, mi to akurat właziło nie tam gdzie trzeba, wersja GT Line ma już lepszą regulację + góra/dół lędźwiówki i tam jest mega wygodnie... dlatego jeszcze nie kupiłem, mam dylemat ze względu na cenę i wygodę fototeli.... +20k to trochę dużo, ale z drugiej strony dodatków jest całkiem sporo tylko czy Kia za 145k to już nie przesada...? :(

Co do świateł to mam te same wątpliwości choć sprzedawca mnie zapewniał że są na bardzo przyzwoitym poziomie, ale czego oni nie powiedzą aby tylko sprzedać towar :))) Oglądałem też na youtube i znalazłem filmik sprzed liftingu i były ok, podobno spryskiwacze w optimie były tylko do xenonów... też widziałem parę opinii tutaj na forum i raczej pozytywnie się wypowiadali
Ostatnio zmieniony 28 lut 2019, 11:22 przez Marabut, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Piotrek »

Możesz wybrać inną wersję silnikową :D
A kia za 145k jest jak Peugeot 508 za 220k - zam sobie musisz odpowiedzieć czy to dobra cena czy zdzierstwo.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Marabut »

Piotrek pisze:Możesz wybrać inną wersję silnikową :D
A kia za 145k jest jak Peugeot 508 za 220k - zam sobie musisz odpowiedzieć czy to dobra cena czy zdzierstwo.
Liczy się tylko 1.6 T-GDI z 7DCT.... to jeździ jak marzenie dla mnie, nie jest słabe, ładnie przyspiesza, ale demonem na światłach też nie będzie... jest spasowane w sam raz tak jak lubie :))) Jest cicho :)

Peguot zdzierstwo, kia akceptowalna ale przy 145k to już nachodzą myśli że może roczne volvo... i takie podobne.
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: GrzesB »

Marabut pisze:podobno spryskiwacze w optimie były tylko do xenonów...
Nie. LED przed liftingiem też ma spryskiwacze.
Optima GT (2018)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Seb »

Marabut pisze:Peguot zdzierstwo, kia akceptowalna ale przy 145k to już nachodzą myśli że może roczne volvo... i takie podobne.
Roczne Volvo wielkości Optimy za 145k? Gdzie takie ceny są? ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Marabut »

Seb pisze:Roczne Volvo wielkości Optimy za 145k? Gdzie takie ceny są? ;)
No dobra dwuletnie i bez automatu ale jednak volvo i to S90
https://selekt.volvocars.pl/pl/used-car ... m-qbbxncnd

crosscountry v60 miam
https://selekt.volvocars.pl/pl/used-car ... t-nqbyqljy

Ogólnie nie jest to 1:1 w wyposażeniu bo automat z dopieszczeniem to wychodzi drożej ale zaczynam się zastanawiać czy aby roczne czy dwuletnie volvo nie jest lepszym rozwiązaniem... tylko zastanawiać, serce puka do nowej kiajnki, ale jednak volvo to volvo...


buuuuahhahahahahah https://selekt.volvocars.pl/picserver1/ ... _28829.jpg
:D :D :D :D :D
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”