Kia Optima II MY19

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: bidżej »

ups, cos slabo doczytalem, sorry.

A ta zmiana to chyba po prostu przejscie na inny model silnika, taki jak idzie np. do ceeda (gdzie 1.6 CDRi byl zawsze).
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Roo »

Robeq pisze:Szczerze i na szybko :). Potem bede myslal ;).

Ciesze sie, ze kupilem XL z silnikiem 1,7 CRDi w jasnym wnetrzu i nie czekalem na Optime MY19, ani na nowego Ceeda.


To najlepsze podsumowanie całej szopki z nowymi normami i coraz mniejszymi silnikami nie tylko dotyczy to KIA.
Dodam, że jak przeczytałem na forum, że nowa Optima będzie miała Adblue to dopiero się uśmiałem i cieszyłem, że ja już swojego mam. Tak mała pojemność i jeszcze adblue.
Swoją drogą KIA cały czas idzie w świetnym kierunku w najnowszej gazecie Auto Świat Ceed wygrywa z golfem, Optima też już w porównaniach była bardzo blisko passata no ale wiadomo niemieckie auta w tych gazetach generalnie wygrywają :D
Saviok
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2018, 10:59
model samochodu: KIA OPTIMA model 2019

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Saviok »

Dwa dni temu odebrałem KIAnkę z salonu z rocznika 2019. Benzyniak 1.6 180KM, wersja GT LINE z szyberdachem.

Wczoraj miałem delegację do Poznania z Warszawy i jak na razie jestem mega pozytywnie zaskoczony. Wszystko w środku cichutko pracuje, trzyma się świetnie drogi, systemy trzymania się pasa na autostradzie działają poprawnie wraz z aktywnym tempomatem. Tylko jak nie trzymam kierownicy zaraz wyskakuje informacja połóż ręcę na kierownicy bo wyłączymy system LKE :).

Wcześniej jeździłem dieslem Passatem z 2014 roku i jest o wiele wygodniej i dużo bardziej komfortowo.

Bardzo wygodną funkcją też jest android auto..bo można odsluchwać wiadomości z messengera, telegrama czy skype...a ja akurat używam regularnie tych komunikatorów.

Sprawdzałem też mapę Tomtom i korki też w miarę dobrze pokazuje także jest to dobra alternatywa dla google. Oczywiście jak pojeżdże więcej po Wawie to sprawdzimy jak sobie radzi...

Zobaczymy jak pójdzie dalej ale pierwsze wrażenie z wersji GT Line jest baardzo pozytywne :).
projektom
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2018, 20:00
model samochodu: 307

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: projektom »

Saviok, a jak z mocą reflektorów? Dobrze oświetlają drogę? Przynajmniej jak ksenony czy słabiej? Jest doświetlanie dynamiczne zakrętów? Dla mnie to dosyć ważny punkt bo jeżdżę dużo po ciemku... Z góry dzięki za odpowiedź...
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Linkpl »

projektom pisze:Saviok, a jak z mocą reflektorów? Dobrze oświetlają drogę? Przynajmniej jak ksenony czy słabiej? Jest doświetlanie dynamiczne zakrętów? Dla mnie to dosyć ważny punkt bo jeżdżę dużo po ciemku... Z góry dzięki za odpowiedź...
Odnośnie reflektorów rozmawiałem dziś w serwisie. Jak są światła dobrze ustawione, to powinna być pozioma przerwa pomiędzy światłami mijania a drogowymi. Oczywiście ja mam ustawione źle, bo dałem jedno wyżej drugie niżej, żeby oświetlało mi całość drogi na lampach ledowych i przy włączonych światłach drogowych. I tak zostaje, bo irytowała mnie czarna przerwa pomiędzy drogowymi a mijania.

A lampy świecą bardzo dobrze, dają białe, ale nie jakoś bardzo zimne światło. Dość wygodnie się na nich jeździ. Moim zdaniem Xenon się chowa ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: bidżej »

Link, ale Twoja jest przedliftowa zdaje się?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Linkpl »

bidżej pisze:Link, ale Twoja jest przedliftowa zdaje się?
Jak najbardziej przed FL 2017 rok. Pamiętam jak czekałem na ten lift z zamówieniem, ale w sumie to bardzo mi się podoba ten samochód, im dłużej nim latam tym bardziej go lubię. Na początku miałem trochę mieszane uczucia, jak przesiadłem się z 300 konnej benzyny v8, ale teraz ma to sens.

Miałem okazję pośmigać benzynką w nowym modelu ceed, tą najsłabszą. Ogólnie samochód jest ok, ale wersja była cienka, bo fajera i wybierak z plastiku. Przytulny samochód, ale moje zdanie jest takie, że starsza i30 była dużo bardziej komfortowym samochodem nawet w ubogiej wersji. A tą trakcję po pasach to ... więcej to zamieszania stwarza niż pożytku, u siebie włączam tylko jak lecę dłużej niż 12 godzin, to pod koniec w sumie się przydaje, żeby tam sobie dzwoniło jak się śledzi węża ...

Oglądałem też nową po FL dziś w salonie. To powiedziałbym, że ta chromowana listwa wygląda dużo gorzej (co okala ekran środkowy na kokpicie), środkowy tunel również i wkładki w drzwiach co okalają sterownie szyb. To ten plasik taki widać, że malowy srebrzanką do grzejników żeliwnych ... Nie wiem dokładnie jak wygląda wersja GT line po FL, ale ta listwa i konsola dają trochę ciała w wersjach niższych (oglądałem chyba M). Bardzo fajną robotę robi zderzak i grill z przodu ... to jest mega kozak. Kierownica z tym kółkiem takim innym też fajna.

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: kysior »

Linkpl pisze:
projektom pisze:Saviok, a jak z mocą reflektorów? Dobrze oświetlają drogę? Przynajmniej jak ksenony czy słabiej? Jest doświetlanie dynamiczne zakrętów? Dla mnie to dosyć ważny punkt bo jeżdżę dużo po ciemku... Z góry dzięki za odpowiedź...
Odnośnie reflektorów rozmawiałem dziś w serwisie. Jak są światła dobrze ustawione, to powinna być pozioma przerwa pomiędzy światłami mijania a drogowymi. Oczywiście ja mam ustawione źle, bo dałem jedno wyżej drugie niżej, żeby oświetlało mi całość drogi na lampach ledowych i przy włączonych światłach drogowych. I tak zostaje, bo irytowała mnie czarna przerwa pomiędzy drogowymi a mijania.

A lampy świecą bardzo dobrze, dają białe, ale nie jakoś bardzo zimne światło. Dość wygodnie się na nich jeździ. Moim zdaniem Xenon się chowa ...

Pozdrawiam
Link
Możesz coś więcej, co dokładnie i jak ustawiłeś? Strasznie irytująca jest ta czarna linia, okropne mnie nerwy na nią biorą. Nie migają Ci jak jedziesz na mijania?
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Linkpl »

kysior pisze:
Linkpl pisze:
projektom pisze:Saviok, a jak z mocą reflektorów? Dobrze oświetlają drogę? Przynajmniej jak ksenony czy słabiej? Jest doświetlanie dynamiczne zakrętów? Dla mnie to dosyć ważny punkt bo jeżdżę dużo po ciemku... Z góry dzięki za odpowiedź...
Odnośnie reflektorów rozmawiałem dziś w serwisie. Jak są światła dobrze ustawione, to powinna być pozioma przerwa pomiędzy światłami mijania a drogowymi. Oczywiście ja mam ustawione źle, bo dałem jedno wyżej drugie niżej, żeby oświetlało mi całość drogi na lampach ledowych i przy włączonych światłach drogowych. I tak zostaje, bo irytowała mnie czarna przerwa pomiędzy drogowymi a mijania.

A lampy świecą bardzo dobrze, dają białe, ale nie jakoś bardzo zimne światło. Dość wygodnie się na nich jeździ. Moim zdaniem Xenon się chowa ...

Pozdrawiam
Link
Możesz coś więcej, co dokładnie i jak ustawiłeś? Strasznie irytująca jest ta czarna linia, okropne mnie nerwy na nią biorą. Nie migają Ci jak jedziesz na mijania?
Żeby nikogo nie wprowadzać w błąd, dotyczy to tylko lamp LED z przodu. Werjse XL, GT Line i GT przed FL, ponieważ nie wiem jak sprawa wygląda z tymi po FL, może zostało coś poprawione.
Nikt mi nie miga.
Obniż sobie np. lewą lampę trochę tak żeby świeciła na ścianie delikatnie niżej i wtedy światło prawej lampy zostanie uzupełnione o lewą lampę i efekt cienia nie będzie widoczny. Dzieje się tak dlatego, że obie lampy dają taką samą wiązkę światła. Czyli nie jest tak, że lampa prawa oświetla pobocze, a lampa lewa sąsiedni pas ruchu, obie mają taki sam kształt (świecą dwa razy w to samo miejsce). Nie ma regulacji tylko świateł drogowych i tylko świateł mijania, jeśli regulujesz wysokość świecenia prawego reflektora to robisz to dla obu rodzai świateł jednocześnie. I jeśli ustawisz lampę lewą niżej, to długie z lampy lewej (które będą świecić niżej) wypełnią lukę pomiędzy mijania a drogowym światłem lampy prawej.

Mówiąc wprost, obniż sobie lampę lewą o 3-4 obroty śrubokrętem i sprawdź jak to wygląda. Światło nie jest super jednolite wtedy, ale załatwia sprawę biegnącego ducha na światłach drogowych.

Jeszcze taka dygresja na tema tych ledów i ich poziomowania. Nie wiem jak jest u Was, ale jeśli odpalę samochód dziobem w dół (z górki), to światła mijania ustawiają mi się dalej (świecą dalej) i tak zostają aż znów odpalę auto. Jeśli uruchamiam auto dziobem w górze (pod górkę) to wtedy światła mijania ustawiają się bliżej (świecą bliżej).

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Makarons
Posty: 25
Rejestracja: 13 paź 2018, 01:23
model samochodu: Optima + ProCEED GT

Re: Kia Optima II MY19

Post autor: Makarons »

Saviok pisze:Dwa dni temu odebrałem KIAnkę z salonu z rocznika 2019. Benzyniak 1.6 180KM, wersja GT LINE z szyberdachem.

Wczoraj miałem delegację do Poznania z Warszawy i jak na razie jestem mega pozytywnie zaskoczony. Wszystko w środku cichutko pracuje, trzyma się świetnie drogi, systemy trzymania się pasa na autostradzie działają poprawnie wraz z aktywnym tempomatem. Tylko jak nie trzymam kierownicy zaraz wyskakuje informacja połóż ręcę na kierownicy bo wyłączymy system LKE :).

Wcześniej jeździłem dieslem Passatem z 2014 roku i jest o wiele wygodniej i dużo bardziej komfortowo.

Bardzo wygodną funkcją też jest android auto..bo można odsluchwać wiadomości z messengera, telegrama czy skype...a ja akurat używam regularnie tych komunikatorów.

Sprawdzałem też mapę Tomtom i korki też w miarę dobrze pokazuje także jest to dobra alternatywa dla google. Oczywiście jak pojeżdże więcej po Wawie to sprawdzimy jak sobie radzi...

Zobaczymy jak pójdzie dalej ale pierwsze wrażenie z wersji GT Line jest baardzo pozytywne :).
Jaki rabat uzyskałeś, jakie spalanie masz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”