Montaż kamerki/rejetratora

forum użytkowników modelu Optima
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Montaż kamerki/rejetratora

Post autor: kysior »

Montował już ktoś do Optimy? Gdzie się wpinaliście w instalację?

Wczoraj przyszła kamerka Viofo A119, planuję ją podpiąć gdzieś w okolicach lampki sufitowej - znajdę tam miejsce, do wpięcia się z zasilaniem? Niby ta kamera ma tryb parkingowy, więc mogłoby to być 12V na stałe, ale nie wiem, czy nie lepiej podłączyć na 12V po stacyjce. Nie chcę ciągnąć kabli niepotrzebnie na dół.
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Montaż kamerki/rejetratora

Post autor: PawełC »

Ja z tydzień temu zamontowałem w swojej optimie kamerkę BlackVue DR750S-2CH bardzo dobra jakość obrazu i praktycznie bezobsługowa tylko cena dość wysoka. Na początku również planowałem podpiąć ją do zasilania w samochodzie ale jeśli nie jeździ się samochodem codziennie przynajmniej kilkadziesiąt km to akumulator szybko padnie kiedy kamera będzie w trybie parkingowym przez dłuższy czas a samochód jest wyłączony. Dokupiłem takie ustrojstwo Adapter BlackVue Power Magic Battery Pack B-112 wystarcza na 12h pracy obydwu kamer w trybie parking a ładuje się w niecałą godzinę. Kable ukryłem pod tapicerką a całość schowałem w schowku. Nic nie widać i nic nie wisi, jak z fabryki :)
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Montaż kamerki/rejetratora

Post autor: kysior »

A w którym miejscu się podpiąłeś do instalacji? Kabel na górę w obudowie słupka puściłeś?
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Montaż kamerki/rejetratora

Post autor: PawełC »

Tak przewody ukryłem pod tapicerką w słupkach, baterii jeszcze nie podpiąłem na stałe do zasilania bo nie było czasu ale podepnę w miejscu gdzie są bezpieczniki w kabinie wykorzystując by-pass z bezpiecznikiem od zapalniczki lub można również od ACC stacyjka (ogólnie na schemacie można sprawdzić który od czego i kiedy pojawia się zasilanie). Przewody do ukrycia pod tapicerką bardzo łatwo się to robi i bez żadnego uszkodzenia materiału. Trzeba tylko użyć jakiejś plastikowej "łyżki" tapicerskiej :)
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”