dostępność Kia Optima 2.0 DOHC 6AT

forum użytkowników modelu Optima
marian38
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2018, 06:50

dostępność Kia Optima 2.0 DOHC 6AT

Post autor: marian38 »

Witam szanowne Kijanki! :)
Koledzy, decyduję się na zakup Optimy 2.0 w automacie. Chciałem się umówić na jazdę testową dokładnie taką jednostką, gdyż jeden z Salonowców odradził mi ten zakup, że niby auto nie jeździ - co mnie zaskoczyło, gdyż na forum nikt tak niepochlebnie się nie wypowiada i chciałem to zweryfikować pod swoim sandałem... obdzwoniłem chyba pół salonów w Polsce i nie ma takiej do testów... Możecie się na ten temat wypowiedzieć? lub ktoś wie gdzie można takową przetestować?
DRUGA WAŻNIEJSZA SPRAWA:
w III kwartale ma wejść do salonów Optima po lifcie i we wszystkich, za wyjątkiem jednego, salonach handlowcy mówili, że wtedy nie będzie już dostępna wersja 2.0 bez turbiny tylko 1.6T i 2.0T - co mnie nie urządza... Wie ktoś coś więcej na ten temat? KIA pisze, że wybór silników zostanie wzbogacony o 1.6T, nic natomiast o wycofaniu gołego 2.0.
Proszę o pomoc
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: dostępność Kia Optima 2.0 DOHC 6AT

Post autor: Piotrek »

W salonie mieli rację - ten samochód nie jedzie. Przeczytaj wątek "Nowa Kia Optima II - opinie" to znajdziesz tam informacje na ten temat. Do 2.0 DOHC lepszy jest manual bo daje ci większą dynamikę I elastyczność.
Co do takiej testówki to raczej jej nie uświadczysz. 2.0 DOHC jako testówka jest MARGINALNIE spotykane, a I tak występuje w manualu. Zadzwoń do Multitruck w Rzeszowie (o ile to nie jest drugi koniec Polski dla Ciebie). Byćmoże tam mają taką wersję, chociaż nie robiłbym sobie zbytniej nadziei.

Edit:
Z tym "nie jedzie" w wersji 2.0 DOHC AT chodzi mi o to, że ten silnik wymaga kręcenia żeby wydobyć z niego dynamikę, a skrzyna automatyczna ma dłuższe przełożenia niż manual, no I co tu dużo mówić to klasyczna konstrukcja, która nie jest demonem szybkości. Dlatego jeśli lubisz majestatyczne toczenie się to ok, jest to skrzyna dla Ciebie. Jesli jednak wolisz "depnąć" i preferujesz dynamiczny styl jazdy to wybierz manual - będziesz bardziej zadowolony.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: dostępność Kia Optima 2.0 DOHC 6AT

Post autor: Sigma_74 »

2.0 nie bedzie
jak mówił serwis 2.0 T i 1.6T

ja załuje że nie wziołem AT, jeżdze autostradowo i mnie tam demona nie potrzeba.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
marian38
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2018, 06:50

Re: dostępność Kia Optima 2.0 DOHC 6AT

Post autor: marian38 »

Sigma_74 pisze:2.0 nie bedzie
jak mówił serwis 2.0 T i 1.6T

ja załuje że nie wziołem AT, jeżdze autostradowo i mnie tam demona nie potrzeba.
Sigma_74, info o wycofaniu 2.0 DOHC masz z jakiegoś pewnego źródła? Pisałem dziś do Kia i odpowiedzieli, że goła dwulitrówka nadal będzie w sprzedaży. co do automatu - wkurza mnie machanie wajchą w manualu, a rajdowcem nie jestem, więc chyba to coś dla mnie :)
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: dostępność Kia Optima 2.0 DOHC 6AT

Post autor: Sigma_74 »

one będa ale w wersji przed liftem, po lifcie nie bedzie
zrodło pewne.

mnie to obojetne, ale teraz wziołbym AT
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: dostępność Kia Optima 2.0 DOHC 6AT

Post autor: Seb »

Mam manuał i jak pisze Sigma_74 jeśli jeździsz na dwupasmówkach głównie to automat. Tam 6 bieg jest dłuższy i spalanie powinno być niższe przy stałych prędkościach. Sam chyba wziąłbym automat bo machanie biegami trochę mnie już męczy.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: dostępność Kia Optima 2.0 DOHC 6AT

Post autor: Piotrek »

Problem pojawia się w mieści, na wolnych drogach, gdzie jednak często musisz machać lewarkiem - tam spalanie plus litr do manuala minimum. Niemniej lewa noga odpoczywa 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
marcus1212
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2018, 14:23

Re: dostępność Kia Optima 2.0 DOHC 6AT

Post autor: marcus1212 »

Ok 1 m-ca temu jeździłem czarnym sedanem 2.0 AT u dealera w Warszawie przy Białowieskiej 6. Dostojne toczenie się, bez szału ale przyjemnie ;) Co kto lubi.
Ja dostałem informację z kolei że 2.0 Pb nadal będzie w ofercie, liczę że lada chwila się dowiemy z cennika.
KIA OPTIMA 2.0 Pb CVVL MT L 2018 SW
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: dostępność Kia Optima 2.0 DOHC 6AT

Post autor: westwi78 »

Jeżdze o 30 tys 2.0 DOHC AT i nie wiem o co chodzi w twierdzeniu "nie jedzie":)
To nie jest auto do wyścigów na ćwierć mili, ale normalne cywilne auto którym i da się szybciej jechać i wyprzedzić i w ogóle bezpiecznie podróżować:)
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: dostępność Kia Optima 2.0 DOHC 6AT

Post autor: Piotrek »

Przejedź się wolnossakiem w manualu to będziesz wiedział o co chodzi. "Nie jedzie" byćmoże jest trochę na wyrost - należy je interpretować: "automat z powodu dłuższych przełożeń zbiera się wolniej niż manual i elastyczność przy tych samych obrotach/prędkości jest mniejsza niż w manualu". Oczywiście nie jest to jakaś przepaść, niemniej da się to odczuć jak ktoś jest wrażliwy na tym punktcie. 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”