Spostrzeżenia nowego nabywcy

forum użytkowników modelu Optima
LiderGas
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2018, 09:27
model samochodu: Optima GT

Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: LiderGas »

Hejka Bracia Kijankowcy.
Tak od Kwietnia pomykam Optimą GT 2016. Auto bardzo mnie się podoba obecnie 20kkm przebiegu i jestem zadowolony. Mam takie bolączki- Czy u Was Harman daje też taki słaby Bas? Miałem kiedyś Harmana w Ml-u i tam zdrowo dawał. A tu cienizna - jak jeszcze muza na wskroś elektroniczna z bitem to jako tako. Jak rockowa czy inna, to słabizna. U Was tak samo?
Może można to ustawić więcej niż w ustawieniach na 10-tkę.
Wgrali nowe mapy last week - i odcinek Żmigród do Rawicza nie widzi a droga oddana ze 3 miechy temu.
Kupiłem auto na zimówkach 235/40/18, dziura załatwiła jedną na drugi dzień po odebraniu i kupiłem takie same letnie - ale chyba powinny być 235/45?
Coś podpowiedzcie jakie kupić myślę o całorocznych- jakie i jaki rozmiar?
Komuś udało się z mirror linkiem?
pozdrawiam
gregorius
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: MTomalak »

Mapy są wydawane chyba raz w roku więc dopiero po aktualizacji od TomToma nowe drogi się pojawią
Opony jak najbardziej o profilu 45, masz na to spory zapas w nadkolu
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: Piotrek »

Co rozumiesz przez "udało z mirror linkiem"?

Co do Harmana jak już wspomiaeś miałeś taki zestaw w MLu a tu masz Kię (czytajmercedes to nie kia , więc i produkt inny) to raz, a dwa podciągnij sobie bas w equalizerze to będzie lepiej, a trzy jak nie masz dobrego pliku na wejściu to szału się nie spodziewaj. Jak już to było wspominane w wątkach obok wielokrotnie - H&K w Kia daje przyzwoity dźwięk, proporcjonalny do jego ceny w kia.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
LiderGas
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2018, 09:27
model samochodu: Optima GT

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: LiderGas »

@Piotrek
Chodzi mi o wyświetlanie tego samego ekranu w Kia jaki mam w telefonie. Może chociaż komuś pali youtube czy inne aplikacje.
Co do equalizer to jasne że dałem na Max. Czy ktoś wie , czy można w ustawieniach serwisowych coś podciągnąć? W większości aut z podobnymi zestawami audio jest regulacja i bas i subwoofer. A tu tylko bas. Chyba stąd niedosyt , zauważałem że jak otworze drzwi, to jest lepiej ale jazda z otwartymi trochę ryzykowna.
I jeszcze jedną sprawę poruszę, czy jest możliwa instalacja LPG do 2,0 GDI (proszę kolegów przeciwników LPG o nie ciskanie)?
pozdrawiam
gregorius
Ostatnio zmieniony 23 lip 2018, 11:36 przez LiderGas, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: Marcin »

Mirror Link to nie bardzo. Android Auto albo Apple Car Play. Korzystajac do odtwarzania muzyki np. ze Spotify podlaczonego przez Car Play, mozesz podbic sobie wybrane pasma w EQ aplikacji. To dosc fajnie poprawia jakosc dzwieku na normalnym zestawie audio i mysle, ze przy HK bedzie podobnie. Najwazniejsze – muzyke puszczaj albo z pendrive'a albo przez kabel USB. Nigdy przez Bluetooth, bo jakosc jest fatalna. Do tego pliki musza miec sensowna jakosc np. 320kbps dla mp3.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
LiderGas
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2018, 09:27
model samochodu: Optima GT

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: LiderGas »

@Marcin Dzięki
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: Piotrek »

Co do LPG w 2.0 GDI to wszystko zależy jaka jest moc - jesli to 245KM to w tej chwili nie ma w Polsce dedykowanej instalacji bezpośredniego wtrysku gazu produkcji Prins/Vialle. Jak jest z innymi producentami nie wiem. Byćmoże STAG ma już gotową swoja najnowasza generację instalacji, tudzież jest coś od BRC lub Landi Renzo. Ja niestety o takich nie słyszałem.

Gdybyś się decydował na zamontowanie LPG u siebie to tylko na całkowitym bezpośrednim wtrysku (koszt może osiągnąć nawet 10000 zł za instalację). Gdyby ktoś proponował Ci instalację IV generacji bądź coś mieszanego (wtrysk LPG w fazie ciekłej I lotnej) to uciekaj od takiego człowieka szybko I daleko. Do silnika z bezpośrednim wtryskiem paliwa musisz mieć doskonale wystrojoną instalację, inaczej samochód po prostu nie będzie chciał jechać (znam z autopsji).
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
LiderGas
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2018, 09:27
model samochodu: Optima GT

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: LiderGas »

@ Piotrek dzięki.
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: robert-km »

Jeżeli chodzi o audio, to moim zdaniem jak jest odtwarzany z bluetooth to brzmi to tragicznie.
Do bluetooth ograniczam się tylko na krótkich odcinkach. Zazwyczaj podłączam Android Auto, albo przez mini jacka.
Na jacku mogę pobawić się equalizerem w LG V30.
Osobiście przestałem "słuchać basu" w muzyce już jakiś czas temu. Słucham rocka, a basy w equalizerze mam ustawione na +3, mid +1 i treble -2 z tego co pamiętam.
Spróbuj włączyć w zaawansowanych ustawieniach ten dodatkowy filtr od H&K. Podnosi jakość dźwięku przy słabym inpucie.
Jak puszczam FLACi z USB, to jednak wole ten filtr wyłączyć.

Nie ma możliwości kopiowania ekranu telefonu na wyświetlacz. Jest tylko opcja Android Auto, ale tam zestaw aplikacji, które działają jest bardzo ograniczony, jak i ich funkcjonalność.
Mimo wszystko ja używam głównie ze względu na lepszy dźwięk w spotify, niż przy połączeniu bluetooth.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: MTomalak »

Pytanie - podłączając telefon (Samsung S8+) przez AA, klikam na ekranie samochodu słuchawki czyli odtwarzacz muzyczny i mimo kilku list w telefonie i wielu utowrów, nie da się nic odtworzyć. Po prostu jest info kliknij by odtworzyć ostatnie utwory, klikam i nic.
Coś robię nie tak?
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”