Spostrzeżenia nowego nabywcy

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: Piotrek »

Ale jakich list w telefonie? Chodzi Ci o playlisty w spotify, deezer czy po prostu foldery z muzyką w telefonie?
Przy ikonce słuchawki w AA masz drop down listę na której wybierasz źródło dzwięku - może tam nie wybierasz tego, które chcesz?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: PawełC »

Dołożę coś od siebie jako nowy nabywca również wersji GT jeśli chodzi o system audio HK to faktycznie bass jest różny w zależności od jakości utworu ogólnie spodziewałem się też dużo lepszego zwłaszcza że na jeździe testowej nie brzmiało to źle :), w każdym razie myślę że nie jest to największa bolączka tych samochodów. Na chwilę obecną najgorzej w tym samochodzie to oceniam jakość lakieru, która jest beznadziejna i nawet nie przypuszczałem że aż tak. Jak to już ktoś na tym forum wcześniej wspomniał to "listek z drzewa" potrafi go uszkodzić:) Mam przejechane 2500 km a już odpryski na masce i tym bardziej mnie to irytuje że samochodem praktycznie nie robię żadnych długich tras, krótkie trasy po drogach b.d jakości. Nałożenie powłoki ceramicznej jak to sugerował diler nic nie chroni przed odpryskami jedynym sensownym rozwiązaniem jest nałożenie foli bezbarwnej tylko koszty zabezpieczenia całego przodu to wydatek 4000zł.
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
LiderGas
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2018, 09:27
model samochodu: Optima GT

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: LiderGas »

kolega @PawełC ma racje. Poszedłem obejrzeć swoja maszynę i rzeczywiście słabo to widzę. Ja kupiłem lekko używany 16kkm i był cały porysowany - polerka trochę poprawiła istniejący stan rzeczy, ale dobrze nie jest.
@MTomalak u mnie było podobnie przy HTC One m9. Pomogło przejście na Samsunga S9plus. Ale, ale miałem okazje jeździć brand new kia rio i tam odziwo audio w AA na moim starym HTC działało dobrze. Dziwne. Może trzeba soft w Kia zaktualizować.
PeaceAngel
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2018, 14:43
model samochodu: Optima GT Line SW

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: PeaceAngel »

MTomalak pisze:Pytanie - podłączając telefon (Samsung S8+) przez AA, klikam na ekranie samochodu słuchawki czyli odtwarzacz muzyczny i mimo kilku list w telefonie i wielu utowrów, nie da się nic odtworzyć. Po prostu jest info kliknij by odtworzyć ostatnie utwory, klikam i nic.
Coś robię nie tak?
Android Auto nie obsługuje każdego odtwarzacza muzycznego. Z doswiadczenia zauwazyłem, że najlepiej na android auta działa Google music i spotyfi. reszta nie wiem, moze poprostu nie widzi tych list w innym programie.
KIA Optima GT line SW Biała Perła 1.7 DCT
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: robert-km »

Ja używałem Android Auto ze spotify, deezerem i google play music. Wszystko zawsze było ok, poza spotify, który czasami mi się po prostu zawiesza i klikanie play nie odtwarza muzyki.
Jedyne rozwiązanie na ten problem, to restart telefonu.
Co do telefonów, to jak miałem LG G2, to w zasadzie AA nie dało się uruchomić. Jak już sie uruchomiło, to działało max 10 min. Po przesiadce na LG V30 wszystko śmiga świetnie.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Spostrzeżenia nowego nabywcy

Post autor: kysior »

U mnie fajnie działał z Tidalem. Niestety, po ostatniej aktualizacji telefonu coś zabija mi Tidala i po podpięciu go do Optimy, uruchomieniu AA dostaję info, że Tidal aktualnie nie działa. Muszę odpiąć tel z USB, uruchomić Tidal, podpiąć znowu. Wtedy wszystko ok.

Uruchomienie Tidala na chwilę przed podpięciem do Kii też rozwiązuje problem. Tylko trzeba pamiętać.
Uruchomienie Tidala na podpiętym USB - to różnie.

A przed aktualizacją (Xiaomi Redmi 3) - chodziło bezproblemowo i super działało, wyszukiwało utwory po komendach głosowych. Bajka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”