Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

forum użytkowników modelu Optima
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: kysior »

Jak w temacie.

Co uważacie za przydatne, aby pojawiło się w kolejnej aktualizacji oprogramowania?

Wg mnie:
1. Możliwość automatycznego włączenia czujników parkowania przód poniżej jakiejś prędkości (10 km/h).
2. Jak wyżej, tylko kamery przód.
3. Możliwość stałej możliwości automatycznego ręcznego po wyłączeniu silnika.
4. Przy światłach na automat przełączanie na światła mijania po wykryciu przez czujnik deszczu opadów deszczu (nie jednorazowego zachlapania szyby).
5. Trwałe wyłączenie autostopu - ale to chyba nierealne ze względu na przepisy.

pewnie coś jeszcze...
Może automatyczne zamykanie otwartych szyb przy wykryciu opadów deszczu?

Wszystko powyższe wiąże się raczej ze zmianami softu bez zmian hardware. Może dałoby się wpłynąć na KIA (wiem, mało realne, ale w kupie siła).

Macie jakieś typy?
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: Bandi »

Ja bym jeszcze dołożył otwieranie i zamykanie szyberdachu z pilota tak jak szyby i żeby reagował na czujnik deszczu w razie którego, jak byłby otwarty to się sam zamknie jak by padało.
Kia Optima GT-Line SW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: chudy »

kysior pisze: 1. Możliwość automatycznego włączenia czujników parkowania przód poniżej jakiejś prędkości (10 km/h).
tak jest, jak zwolnisz poniżej jakiejś prędkości i delikatnie jedziesz to czujniki przód włączają się automatycznie
kysior pisze: 3. Możliwość stałej możliwości automatycznego ręcznego po wyłączeniu silnika.
jest automatyczny ręczny jeśli samochód stoi na nachyleniu to sam zaciąga ręczny po zgaszeniu, jak stoisz na prostym to nie zaciąga
SW GTLine Black & SW GT Black
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: Piotrek »

chudy pisze: jest automatyczny ręczny jeśli samochód stoi na nachyleniu to sam zaciąga ręczny po zgaszeniu, jak stoisz na prostym to nie zaciąga
Nie do końca tak jest - jeśli masz manualną skrzynię to wyłączając zapłon na luzie, na równej powierzchni, samochód sam zaciągnie ręczny. Jeśli jest wrzucony bieg ręczny nie zostanie zaciągnięty - przynajmniej ja tak mam.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: kysior »

chudy pisze:
kysior pisze: 1. Możliwość automatycznego włączenia czujników parkowania przód poniżej jakiejś prędkości (10 km/h).
tak jest, jak zwolnisz poniżej jakiejś prędkości i delikatnie jedziesz to czujniki przód włączają się automatycznie
kysior pisze: 3. Możliwość stałej możliwości automatycznego ręcznego po wyłączeniu silnika.
jest automatyczny ręczny jeśli samochód stoi na nachyleniu to sam zaciąga ręczny po zgaszeniu, jak stoisz na prostym to nie zaciąga
Mój, chociaż powoli jadę, to nie włącza kamery ani czujników. Jak wrzucę wsteczny, to wtedy, nawet podjezdzajac do przodu, kamera działa. Ale sama przy powolnym parkowaniu, się nie włącza.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: chudy »

kysior pisze:
chudy pisze:
kysior pisze: 1. Możliwość automatycznego włączenia czujników parkowania przód poniżej jakiejś prędkości (10 km/h).
tak jest, jak zwolnisz poniżej jakiejś prędkości i delikatnie jedziesz to czujniki przód włączają się automatycznie
kysior pisze: 3. Możliwość stałej możliwości automatycznego ręcznego po wyłączeniu silnika.
jest automatyczny ręczny jeśli samochód stoi na nachyleniu to sam zaciąga ręczny po zgaszeniu, jak stoisz na prostym to nie zaciąga
Mój, chociaż powoli jadę, to nie włącza kamery ani czujników. Jak wrzucę wsteczny, to wtedy, nawet podjezdzajac do przodu, kamera działa. Ale sama przy powolnym parkowaniu, się nie włącza.
może zależy od wersji/wyposażenia, tego nie wiem, ale w GT i GT Line z TECH tak działa, kamery nie włącza, ale czujniki odpala
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: Seb »

W manualu bieg na którym się jedzie
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: devil1234 »

Co do tych czujników przy jeździe do przodu to wydaje mi się, że muszą być określone warunki spełnione.
Jakie? Tego do końca nie wiem, ale...

Czasem zdarza mi się, że czujniki się włączają. Bardzo możliwe, że jest to wtedy gdy podjeżdżam powoli do przodu i mam maksymalnie skręcone koła.
Może wtedy jakiś algorytm wykrywa, że chcemy parkować i je włącza...

Co do tematu:
W benzynowych automatach też mogliby pisać na jakim biegu się jedzie (tak jak jest w dieslach). Wręcz jest zdziwiony dlaczego tego nie wprowadzili ?
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: robert-km »

Przydałaby się możliwość osobnego ustawiania zawieszenia, skrzyni biegów, wzmocnienia odgłosów i charakterystyki silnika w wersji GT.
W Stingerze wszystko kontroluje się osobno. Tutaj tak się nie da - jedno wspólne ustawienie :(

Poza tym moim zdaniem przy zegarach dodałbym możliwość wyświetlania chwilowego spalania na każdym ekranie.
Chodzi mi o to, żeby można było ustawić spalanie chwilowe i np. aktualną prędkość albo wskazówki nawigacji.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: michal84 »

robert-km pisze:Przydałaby się możliwość osobnego ustawiania zawieszenia, skrzyni biegów, wzmocnienia odgłosów i charakterystyki silnika w wersji GT.
W Stingerze wszystko kontroluje się osobno. Tutaj tak się nie da - jedno wspólne ustawienie :(

Poza tym moim zdaniem przy zegarach dodałbym możliwość wyświetlania chwilowego spalania na każdym ekranie.
Chodzi mi o to, żeby można było ustawić spalanie chwilowe i np. aktualną prędkość albo wskazówki nawigacji.
Jeśli chodzi o dostosowanie trybu jazdy w zakresie powyższych parametrów to w stingerze też są one bez możliwości konfiguracji.
I to są główne zmiany które chciałbym widzieć w update Kii - możliwość zrobienia własnego trybu jazdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”