Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

forum użytkowników modelu Optima
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: robert-km »

michal84 pisze:
robert-km pisze:Przydałaby się możliwość osobnego ustawiania zawieszenia, skrzyni biegów, wzmocnienia odgłosów i charakterystyki silnika w wersji GT.
W Stingerze wszystko kontroluje się osobno. Tutaj tak się nie da - jedno wspólne ustawienie :(

Poza tym moim zdaniem przy zegarach dodałbym możliwość wyświetlania chwilowego spalania na każdym ekranie.
Chodzi mi o to, żeby można było ustawić spalanie chwilowe i np. aktualną prędkość albo wskazówki nawigacji.
Jeśli chodzi o dostosowanie trybu jazdy w zakresie powyższych parametrów to w stingerze też są one bez możliwości konfiguracji.
I to są główne zmiany które chciałbym widzieć w update Kii - możliwość zrobienia własnego trybu jazdy.
Z tego co widziałem tutaj:
https://youtu.be/ZDVbx1ZEs5E?t=13m49s
to jest taka opcja.
Może to kwestia innego oprogramowania na amerykański rynek.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: michal84 »

robert-km pisze:
michal84 pisze:
robert-km pisze:Przydałaby się możliwość osobnego ustawiania zawieszenia, skrzyni biegów, wzmocnienia odgłosów i charakterystyki silnika w wersji GT.
W Stingerze wszystko kontroluje się osobno. Tutaj tak się nie da - jedno wspólne ustawienie :(

Poza tym moim zdaniem przy zegarach dodałbym możliwość wyświetlania chwilowego spalania na każdym ekranie.
Chodzi mi o to, żeby można było ustawić spalanie chwilowe i np. aktualną prędkość albo wskazówki nawigacji.
Jeśli chodzi o dostosowanie trybu jazdy w zakresie powyższych parametrów to w stingerze też są one bez możliwości konfiguracji.
I to są główne zmiany które chciałbym widzieć w update Kii - możliwość zrobienia własnego trybu jazdy.
Z tego co widziałem tutaj:
https://youtu.be/ZDVbx1ZEs5E?t=13m49s
to jest taka opcja.
Może to kwestia innego oprogramowania na amerykański rynek.
Dokładnie tak - w Europie jest tryb SMART który dynamicznie zmienia tryb w czasie jazdy, ale nie można nic tam zmieniać. CUSTOM nie ma.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: bidżej »

Automatyczne odpalanie czujników w praktyce działa źle, sądząc po doświadczeniach z VW. Potrafią się aktywować i zacząć siać panikę, bo ktoś przed tobą rusza albo jedzie z naprzeciwka, albo czyjś wydech akurat generuje odpowiednią częstotliwość.

Ja bym dodał to domykanie panoramy z kluczyka, ale najbardziej brakuje mi włączania świateł mijania po wykryciu deszczu - bo wtedy światła trzeba włączyć ręcznie, a doświetlanie zakrętów czy asystent świateł drogowych działają tylko kiedy przełącznik świateł jest w pozycji AUTO :|
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: westwi78 »

Obsługa telefonu z kierownicy - tzn wybieranie kontaktów. Bo tak jak jest do się korzystać z tego nie da (dotykowy ekran).
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: bidżej »

przecież obsługa telefonu z kierownicy jest i działa - nie da się tylko wpisać numeru z kierownicy. Można przełączyć infotainment w tryb telefonu i z wyświetlonej listy wybrać kontakt i zadzwonić 8-)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: Piotrek »

Ja bym dorzucił deaktywowanie rozkładania lusterek za każdym razem jak telefon wykryje kluczyk. Jak na mój gust lusterka powinny się rozkładać w momencie, kiedy otwieram drzwi, czy to przyciskiem na klamce czy pilotem, a nie wcześniej.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: PawełC »

Piotrek pisze:Ja bym dorzucił deaktywowanie rozkładania lusterek za każdym razem jak telefon wykryje kluczyk. Jak na mój gust lusterka powinny się rozkładać w momencie, kiedy otwieram drzwi, czy to przyciskiem na klamce czy pilotem, a nie wcześniej.
To jest słuszna uwaga bo jeśli samochód jest zamknięty i lusterka są złożone a kluczyk mam np. w kieszeni i chodzę obok samochodu przechodząc obok drzwi raz bliżej raz dalej to lusterka się składają i rozkładają.
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: westwi78 »

bidżej pisze:przecież obsługa telefonu z kierownicy jest i działa - nie da się tylko wpisać numeru z kierownicy. Można przełączyć infotainment w tryb telefonu i z wyświetlonej listy wybrać kontakt i zadzwonić 8-)
jak wybierasz kontakty za pomocą kierownicy?
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: bidżej »

Wchodze do menu telefonu (zielona sluchawka) i przyciskami wyboru gora/dol po lewej stronie kierownicy skacze po liscie (pokazuje sie na ekranie czerwona ramka).
Jak Ci nie dziala, to sprawdz, czy masz najnowsza wersje softu w samochodzie.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co byście dodali w oprogramowaniu Optimy?

Post autor: MTomalak »

Ale to są ostatnio wybierane kontakty. A jak chcesz zadzwonić do kogoś kogo dodałeś do kontaktów przed wejściem do auta ale nigdy do niego wcześniej nie dzwoniłeś?
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”