Problem z Odpaleniem

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
SQBunny87
Posty: 21
Rejestracja: 09 gru 2017, 05:18
model samochodu: Kia Optima SXL

Problem z Odpaleniem

Post autor: SQBunny87 »

Witam, użytkuje auto od 8 miesięcy, dwa razy w tym okresie czasu miałem przypadek że na komputerze po uruchomieniu zapłonu pojawił się taki komunikat i auto nie chciało odpalić. Dopiero po kilkunastu próbach wyłączania/wyłączania zapłonu, wychodzenia wchodzenia, otwierania/zamykania auta w końcu normalnie odpali. Czy ktoś orientuję się dlaczego przy tym komunikacie się tak dzieje? Co może być powodem tego błędu? Dzięki z góry

Obrazek
Kia Optima SXL 2.0T 277 KM 2015r.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Problem z Odpaleniem

Post autor: Piotrek »

Wygląda to jak błąd systemu monitorowania martwego pola. Jednak czemu to wpływa na odpalanie nie wiem. Może akumulator Ci pada i przez to komputer sypie dziwnymi błędami.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
SQBunny87
Posty: 21
Rejestracja: 09 gru 2017, 05:18
model samochodu: Kia Optima SXL

Re: Problem z Odpaleniem

Post autor: SQBunny87 »

Dokładnie, próbowałem w trakcie błędu wyłączyć przyciskiem ten system lecz nic to nie pomagało... może dziwnie to zabrzmi ale auto odpaliło dopiero jak próbowałem wszystkiego łącznie ze spuszczeniem elektrycznego hamulca ręcznego (auto stało delikatnie na wzniesieniu) po czym stoczył się centymetr może trzy i wtedy zaskoczył i odpalił... wiem że to głupie bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego ale tak właśnie było... miałem tylko dwie takie sytuacje więc ciężko mi też to opisać. Ma ktoś może jakieś pomysły?
Kia Optima SXL 2.0T 277 KM 2015r.
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Problem z Odpaleniem

Post autor: Marcin »

Ciezko powiedziec, ale zaczalbym od sprawdzenia akumulatora, tak jak Piotrek sugeruje. Jesli to nie to, to najwyrazniej szwankuje ten system bezpieczenstwa i trzeba bedzie tam zajrzec. Moze jakas wiazka elektryczna – w drzwiach np. lub czujnik zdycha?
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Problem z Odpaleniem

Post autor: FISH »

Kolego, to praktycznie niemożliwe, żeby ktoś tutaj na forum, na podstawie jednego zdjęcia podał Tobie przyczynę usterki. Jedyną rzeczą którą można sprawdzić, to faktycznie akumulator. Spada napięcie - pojawiają się problemy. Wszystko inne to tylko wróżenie z fusów, ponieważ przyczyn może być dziesiątki. Dodatkowo problemem jest to, że jak piszesz, przez 8 miesięcy problem wystąpił całe DWA razy. Brak możliwości, aby próbować doszukiwać się jakiś prawidłowości przyczyn.
A może odczyt błędów systemu???
Życzę bezproblemowej jazdy !
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Problem z Odpaleniem

Post autor: zetek »

Jakieś rozwiązanie tego problemu ??????
Awatar użytkownika
SQBunny87
Posty: 21
Rejestracja: 09 gru 2017, 05:18
model samochodu: Kia Optima SXL

Re: Problem z Odpaleniem

Post autor: SQBunny87 »

Na chwilę obecną nic jeszcze nie robiłem ale muszę powiedzieć że nadal błąd występuje a wraz z nim problem z odpaleniem auta. Zauważyłem że wystarczy aby auto "drgneło" kilka milimetrów po spuszczeniu ręcznego i przezuceniu na "sucho" dźwigni biegów P=>R=>P i problem znika. Ale jeśli problem znacznie się częściej pojawiać to będę musiał odwiedzić serwis.
Kia Optima SXL 2.0T 277 KM 2015r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”