Kia Optima czy Audi a4?

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: chudy »

chyba mylicie segment rynku z klasą :lol:

A4 - segment C, klasa premium
Optima - segment D, klasa średnia
A6 - segment E, klasa wyższa

tak jak było tu wcześniej wielokrotnie napisane, nie ma sensu porównywanie lepsze/gorsze aut z różnych segmentów, a do tego jeszcze z różnych klas...

Optimę równajcie do: Superba, Mondeo, Mazdy 6, Passata, Avensis, Accorda, Insigni, Talisman, C5, itd.
SW GTLine Black & SW GT Black
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: robert-km »

chudy pisze:chyba mylicie segment rynku z klasą :lol:

A4 - segment C, klasa premium
Optima - segment D, klasa średnia
A6 - segment E, klasa wyższa

tak jak było tu wcześniej wielokrotnie napisane, nie ma sensu porównywanie lepsze/gorsze aut z różnych segmentów, a do tego jeszcze z różnych klas...
No nie bardzo. To do jakiej kategorii wg Ciebie wpada Audi A3? Segment B?
Podział jest prosty:
  • A – Samochody najmniejsze - VW up!, picanto
  • B – Samochody małe - A1, rio, A-klasa
  • C – Niższa klasa średnia - Civic, golf, Audi A3, cee'd, mazda 3
  • D – Klasa średnia - Accord, Passat, Audi A4, Optima, B i C-klasa, mazda 6
  • E – Wyższa klasa średnia - Audi A6, Cadenza, E-klasa
  • F – Samochody luksusowe - Audi A8, S-klasa
chudy pisze:Optimę równajcie do: Superba, Mondeo, Mazdy 6, Passata, Avensis, Accorda, Insigni, Talisman, C5, itd.
Superb to przecież to samo co Passat i Audi A4.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: chudy »

no tak i można tak wkoło :roll:
A3 może być tak jak A4 segment C, klasa premium

tyle tylko że i segmenty i klasy są umowne więc będzie ich tyle ile fachowców je interpretujących, można powiedzieć że Optima to D lux koreańska i też tak będzie bo tak się umówimy, ale logika przemawia jednak za podziałem w kategorii:
1. wielkości auta - czyli np. mini, małe, średnie, limuzyny, itd.
2. konstrukcji auta - sportowe, vany, suvy, osobowe,itd.
3. klasy auta - prestiż, cena, materiały, technologie, itd.

Wracając do tematu Audi do klasa premimum, KIA to klasa średnia, a np. Dacia to klasa tania, skoro równacie już A4 do Optimy to czemu nie do Logana? Btw dobrze wyposażony Mercedes a-klasy ma cenę Optimy, czemu i go nie porównać? No to odpowiem, bo to jest auto klasy premium i nijak się jego równanie do Optimy ma, więc jeśli chcemy porównywać to równamy do siebie auta z tego samego przedziału wielkości i nakładamy na to klasę auta.

A mówienie że superb to to samo co passat i A4 no to ten tego... :roll:
SW GTLine Black & SW GT Black
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: Piotrek »

Amen 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
bubos17
Posty: 15
Rejestracja: 01 cze 2020, 19:04
model samochodu: Kia optima SXL

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: bubos17 »

Też mam SXl-a i nie rozumie jak można porównywać ciasne a4 z optimą to całkiem inny komfort jazdy. W a4 ten tunel jest taki szeroki a wnętrze małe, że jajka zgniecione na długą trasę :lol:
Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: Milamber »

Ale odkopany temat... :)

Ja tylko dodam, że o wszystkim decydują pieniądze i sposób brania auta.
Jak klasyczny leasing to cena czyni cuda.

Jak leasing z dużym wykupem...ooo to robi się ciekawie przez to, że audi trzyma mocno wartość rezydualną...a do tego VAG ma bezkonkurencyjne finansowanie.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: Seb »

Nie wiem jak jest teraz ale jak we wrześniu szukałem leasingu to VW wcale nie miał najlepszego finansowania. Fakt, że rata była niższa o kilkadziesiąt złotych ale jak policzyłem z GAP to się okazało, że ING ma lepsze warunki bo finalnie jest tańsze całe auto (z tymi wszystkimi dodatkami). Proponuję się dobrze zorientować.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Dudek89
Posty: 116
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:32

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: Dudek89 »

bubos17 pisze: 08 mar 2021, 14:40 Też mam SXl-a i nie rozumie jak można porównywać ciasne a4 z optimą to całkiem inny komfort jazdy. W a4 ten tunel jest taki szeroki a wnętrze małe, że jajka zgniecione na długą trasę :lol:
Miałem A4 Avant 2004, teraz mam Optime SXL. Wielkościowo dwa światy. Nawet mój tata jechał ostatnio na fotelu za mną to mówił, ze mimo mojego wzrostu i odsunięcia fotela miał sporo miejsca na kolana, gdzie w A4 miał kolana na zębach. To samo żona mówi. Optime wielkosciowo bym równał do A6 nie A4.
schnapsik
Posty: 66
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:43
model samochodu: Kia Optima SW 1.7 CRDi

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: schnapsik »

jak ja kupowałem Optimę, to równałem ją do BMW 5, Audi A6 C6 (następca nie C6 nie podobała mi się deska), Accord jest malutka. Ale ja porównywałem pod względem wielkości. Nie ważne było dla mnie premium czy średnia - fotel kierowcy ma być wygodnie ustawiony na jazdę autostradową, wzrost 183 cm, a za mną ma wygodnie usiąść 170 cm. Ani A6, ani 5er nie ma tyle miejsca co Optima. Superbem nie jeździłem - nie powiem. Wracając do tematu - A4 podobnie jak BMW 320 jest z tyłu i w bagażniku... malutkie.
Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: Milamber »

Seb pisze: 08 mar 2021, 18:46 Nie wiem jak jest teraz ale jak we wrześniu szukałem leasingu to VW wcale nie miał najlepszego finansowania. Fakt, że rata była niższa o kilkadziesiąt złotych ale jak policzyłem z GAP to się okazało, że ING ma lepsze warunki bo finalnie jest tańsze całe auto (z tymi wszystkimi dodatkami). Proponuję się dobrze zorientować.
Bo VW nie trzyma tak wartości jak Audi...
Wrzuć w kalkulator np. Passata z 0 wpłatą i potem Audi A6.
Wyjdzie, że mają taką samą ratę, tylko jeśli audi jest np. 50k droższe na wejściu od Passata... No i inna kwestia jakie rabaty są do wyciągnięcia w VW a jakie w Audi...

W Volvo podobnie. V60 jest droższa w racie niż v90...
Wszystko rozbija się o % utraty wartości auta przez pierwsze 3-4 lata.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”