Kia Optima czy Audi a4?

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: Piotrek »

Przereklamowane audi to dość odważne stwierdzenie - wszystko zależy o jakim audi mowa 8-) Osobiście gdyby ktoś mi proponował kię lub tak samo wyposażone audi w tym samym segmencie to wziąbym audi i nawet bym się nie zastanawiał. Daję sobie też paznokieć obciąć, że 90% kolegów z forum zrobiłaby podobnie. :twisted:
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: Seb »

Miałem Skodę z silnikiem Audi, zresztą cała komora silnika była chyba Audi i dlatego więcej auta grupy VW nie kupię. Wszystko fajnie do póki jest dobrze, jak są problemy to jest problem właściciela.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: Piotrek »

No ok. Tylko, że skoda to nie audi, tak samo jak kia to nie audi. Nie żebym był jakimś obrońcą tej marki, niemniej jak porównamy segmentami to odpowiednikiem optimy jest A6, które, co tu dużo mówić, nie jest przeznaczone dla użytkowników optim - to nie ten segment cenowy. Byćmoż jak masz problem ze swoim audi to jesteś z nim sam bo producent się na ciebie wypina - nie wiem, nie miałem i nie zanosi się na to żebym miał mieć. Nie zmienia to jednak faktu, że jak cię stać na audi A6 to na optimę nie popatrzysz - nawet w wersji full wypas.

Podsumowując: porównywanie samochodów nowych należy robić z głową i dobierać modele będące w tym samym segmencie i tej samej klasy. Dlatego też porównanie optimy i A4 wg mnie nie ma sensu.
Takie rozważania można mieć przy zakupie u_ywanego modelu, ale to już inna bajka.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: FISH »

Kolego Piotrek - możliwe że zaliczam się do tych 10% które nie brałyby w ciemno A6 zamiast Optimy. Możliwe też że opinia o marce z czterema pierścieniami bierze się właśnie z takiego mitycznego podejścia do luksusu, niezawodności i ogólnie rzecz biorąc - prestiżu jaki wspomniana marka prezentuje. Uważam też, że w praktyce różnica w cenie obu aut to właśnie cena za ten prestiż. Na dzień dzisiejszy sądzę, że większość producentów byłaby w stanie zaprojektować i wyprodukować auto za circa 300 k PLN z zastosowaniem tabletów i innych wodotrysków. Jeżeli zaś mówimy o walorach praktycznych, trwałości, niezawodności wszystkich tych udziwnień to już nie jest tak różowo.
Reasumując - ja gdybym chciał wydać znacznie większe pieniądze niż wydałem i kupić sobie ołtarzyk w postaci drogiego auta, wybrałbym inną markę niż audi. Jeżeli zaś komuś odpowiada "prestiż" w ciasnym A4 zamiast Optimy - cóż, wszystko ma swoją cenę :mrgreen:
Pozdrawiam !
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: Marcin »

Jako oltazyk, to tylko Quattroporte!
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: FISH »

Miałem okazję jeździć GranCabrio............... :D
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: Piotrek »

FISH żeby nie było niejasności - ja odnoszę się do tego, że ktoś chce porównywać nowe A4 z nową optimą. I staram się przekazać, że taki porównanie nie ma sensu ponieważ to nie ten segment samochodu i nie ta kasa - A4 z takim samym wyposażeniem jak optima będzie pewnie ze 30-40k PLN droższe, a będzie to nadal segment C.

O ty, że audi się sypie wiem, tak samo sypie się BMW czy mercedes - tona elektroniki tak ma i tyle. Mityczność 4 pierścieni też jest mi znajoma. I właśnie przez tą mityczność, gdyby mi ktoś dawał do wyboru optimę lub A6 wybrałbym audi. Nawet po to żeby je od razu upłynnić i zamienić na optimę/mondeo/avensisa - czyli coś co będę w stanie utrzymać.

Definitywnie kończąc temat z mojej strony: samochody nowe należy porównywać z głową biorąc pod uwagę ich segment i klasę. Czyli optimę z mondeo/mazdą, a A4 z volvo s/v50, mercem klasy C czy jakimś mniejszym lexusem.

Koniec tematu z mojej strony :D
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: devil1234 »

Piotrek

Cały czas piszesz o segmencie samochodu, o ile dobrze rozumiem uważasz, że Audi A4 to segment C a Optima to segment D??
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: Piotrek »

Jest dokładnie tak jak napisałeś - w mojej ocenie A4 to segment C a optima D.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kia Optima czy Audi a4?

Post autor: robert-km »

Piotrek pisze:Jest dokładnie tak jak napisałeś - w mojej ocenie A4 to segment C a optima D.
Według wikipedii A3 to klasa C, A4 to klasa D, A6 to klasa E (Wyższa klasa średnia), a A8 to F. To ma sens.
Kia Optima i Stinger to klasa D. Kia, która może się równać z A6 to raczej Cadenza (swoją drogą prześliczne auto. Szkoda, że nie ma w europie).

Ja jak wybierałem auto, to na auta z grupy VAG nawet nie spojrzałem przez dieselgate.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”