Przyciemnianie szyb sedan

forum użytkowników modelu Optima
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Przyciemnianie szyb sedan

Post autor: Marcin »

Czy ktos z Was przyciemnial szyby w Optimie? Jutro rano jestem umowiony w zakladzie i caly czas sie zastanawiam jaki % wybrac.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Przyciemnianie szyb sedan

Post autor: FISH »

Ale że jak ?
A jakie szyby chcesz przyciemniać, skoro jak widzę masz wersję L, tak więc tylne szyby już są przyciemnione. Chyba nie przednie, bo dowód rejestracyjny zostanie zagrożony :)
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Przyciemnianie szyb sedan

Post autor: Marcin »

Hej,

Tyl wlasnie – w tym momencie sa "normalne". Zdaje sie, ze tylko kombiaki maja przyciemniane szyby z tylu fabrycznie.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Przyciemnianie szyb sedan

Post autor: FISH »

OK. Tego nie wiedziałem, bo sedan mnie nie interesował :D
W każdym razie w mojej optimie tylne szyby są z zewnątrz patrząc, praktycznie czarne.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Przyciemnianie szyb sedan

Post autor: Marcin »

Ja sie troszke nacialem mozna powiedziec, bo na demo byl wlasnie SW i tam szyby ciemne. Sadzilem, ze to "standard", no ale cóż :)
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Przyciemnianie szyb sedan

Post autor: Haggard »

Może to kwestia szyberdachu lub jego braku? Pamiętam, jak oglądałem sedan i byłem zdziwiony widząc słupki B mające z wierzchu taki chropowaty plastik podczas gdy kombi miało piano black. Dopiero później doczytałem w cenniku, że słupki B i C w piano black tylko przy wyposażeniu auta w szyberdach (zarówno w sedanie, jak i kombi). O przyciemnianych szybach nie ma tam ani słowa.
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Przyciemnianie szyb sedan

Post autor: Marcin »

Dokladnie, slupki w piano black sa przy szyberdachu tylko. Szkoda, ze nie mozna tych kilku wizualnych opcji domowic osobno. Wzialbym szyby, slupki i LEDy z tylu ;)
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyciemnianie szyb sedan

Post autor: chudy »

Haggard pisze:Może to kwestia szyberdachu lub jego braku? Pamiętam, jak oglądałem sedan i byłem zdziwiony widząc słupki B mające z wierzchu taki chropowaty plastik podczas gdy kombi miało piano black. Dopiero później doczytałem w cenniku, że słupki B i C w piano black tylko przy wyposażeniu auta w szyberdach (zarówno w sedanie, jak i kombi). O przyciemnianych szybach nie ma tam ani słowa.
hmm no nie, mam GT i GT line obie bez szyber i obie mają słupki piano black ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Przyciemnianie szyb sedan

Post autor: Haggard »

Bynajmniej nie neguję, wiesz najlepiej co masz :) Może coś się zmieniło gdzieś w międzyczasie? Byłem na jeździe próbnej sedanem w wersji GT w październiku, mam nawet zdjęcia tych słupków.
DSC_1076.JPG
DSC_1076.JPG (89.76 KiB) Przejrzano 2768 razy
Obok stało kombi, miało piano black, ale nie zwróciłem uwagi, czy ma szyberdach, bo wtedy jeszcze nie widziałem tego zapisu o szyberdachu w cenniku. Pamiętam mój szok, bo obok był salon Suzuki, gdzie nawet Swift za okolice 50 k miał piano black. Z drugiej strony znakomita większość aut/modeli w tym salonie Kii miała właśnie ten chropowaty plastik. U siebie w kombi klasy D mam piano black, nie przyszło mi do głowy, że tam może być inaczej :)
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Przyciemnianie szyb sedan

Post autor: Piotrek »

Marcin pisze:Czy ktos z Was przyciemnial szyby w Optimie? Jutro rano jestem umowiony w zakladzie i caly czas sie zastanawiam jaki % wybrac.
Ja u siebie zamontowałem folię o przepuszczalności 20%. Dzięki temu widzę obrys dzieci w środku gdy np tankuję. Co więcej w ostrym świetle nikt nie zobaczy co masz w samochodzie z tyłu.

Ważne jest żeby nie przesadzić ze stopniem przyciemnienia bo wtedy można się niemile zaskoczyć gdzy w nocy nic nie będzie widać przez tylną szybę.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”