Obecność zwierząt pod maską

forum użytkowników modelu Optima
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Obecność zwierząt pod maską

Post autor: MTomalak »

W dniu dzisiejszym udałem się na zmianę oleju przy przebiegu 3 tysiące.
Przed całą procedurą obejrzano auto z zewnątrz oraz silnik. Na osłonie silnika, na elemencie pomiędzy silnikiem a szybą oraz na kilku innych elementach były zarysowania.
Zarysowania charakterystyczne dla małych zwierząt typu kuna itp
Na każdym z tych elementów były one identyczne.
Przejrzano silnik i na szczęście nic nie zostało przegryzione.
Zaproponowano mi montaż urządzenia, które załącza się po wyjęciu kluczyka. Po aktywowaniu wydaje dźwięki które ponoć odstraszają zwierzaki.
Ktoś miał podobne zdarzenia z żyjątkami lub montował takie urządzenie w ASO? Może sami sobie jakoś radzicie
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Obecność zwierząt pod maską

Post autor: Parada »

nie wiem jaki koszt takiego urządzenia w ASO, ale w każdym obi czy innym większym sklepie dostaniesz takie samo lub bardzo podobne urządzenie ( działające na tej samej zasadzie ), na baterie lub pod stacyjke. montaż w przypadku urządzenia na baterie dziecinnie prosty, zajmuje 3 minuty. Jedyny minus tego urządzenia - jak parkujesz na prywatnej posesji na której masz psa w budzie, kojcu - odradzałbym. Większość tych urządzeń emituje dźwięki słyszalne dla psów - a jaką funkcję mają spełniać te dźwięki to wiesz doskonale.


https://allegro.pl/samochodowy-odstrasz ... b2c2f397f7

przykładowo tu niby jest napisane, że cyt. "Urządzenie nie działa na psy (emisja ultadźwięku poza zakresem słyszalności)" jednakże przed montażem sprawdziłbym na swoim psie czy nie irytuję go to urządzenie. Z ciekawości, ile zaśpiewali w ASO za to urządzenie?
Ostatnio zmieniony 03 lip 2018, 11:52 przez Parada, łącznie zmieniany 1 raz.
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Obecność zwierząt pod maską

Post autor: Piotrek »

Ja w dwóch poprzednich samochodach miałem zwierza pod maską. W renówce posmakowały mu przewody wysokiego napięcia do świec zapłonowych, a w citroenie wygłuszenie maski - zwierz wyorał prawie całe. Ja stosowałem preparaty w sprayu, wiem że działa też zwykła kostka toaletowa. O elektrycznym odstraszaczu nie słyszałem.

Z ciekawości - jaka jest cena takiego urządzenia?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Obecność zwierząt pod maską

Post autor: Parada »

Kostki toaletowe, zużyty tampon, pończocha z sierścią psa i wiele innych domowych sposobów też można próbować. Jednak ultradźwiękowe odstraszacze sprawdzają się najbardziej no i masz pewność, że zapach się nie wywietrzył i nie będzie niespodzianki gdy zapomnisz wymienić np. kostki toaletowej :)
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obecność zwierząt pod maską

Post autor: MTomalak »

250 zł już z montażem
Na forum specjalistycznym polecają urządzenie na baterię z linku poniżej.
Ponoć działa idealnie i na wiele rodzajów zwierząt
https://www.odstraszanie.pl/p278,odstra ... -kuny.html
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Obecność zwierząt pod maską

Post autor: Piotrek »

250 pln jak za coś dodanego w ASO to prawie jak za darmo. I przy okazji nie będzie problemu gdybyźle się wpięli w wiązkę i zrobili jakiś problem - w końcu montaż w ASO to i gwarancja w ASO. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obecność zwierząt pod maską

Post autor: MTomalak »

Dokładnie tak, dlatego się umowilem na montaż tego.
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
faraon39
Posty: 10
Rejestracja: 04 cze 2015, 12:35
model samochodu: Optima

Re: Obecność zwierząt pod maską

Post autor: faraon39 »

Ja miałem w swojej KIA OPTIMA ten problem. Kuna zniszczyła podbitkę pokrywy silnika. Całe szczęście nie zniszczyła nic więcej. Kupiłem w internecie elektroniczny odstraszacz (emituje dźwięki i światło), który podłącza się pod akumulator (nie rozładowuje baterii nawet jak samochód nie jest używany przez długi czas /do 6 miesięcy/), Serwis nie miał problemu, że sam podłączyłem. Kupiłem też w internecie (niemieckie środki KEMO Z 101 i Z 100: do mycia /neutralizuje zapach kuny/ oraz drugi /odstrasza kuny/, którymi spryskałem komorę silnika. Od tamtej pory nie zauważyłem żeby jakaś się pojawiła w moim aucie. Znajomi mieli jednak problemy. Do nich kuna przychodziła.
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Obecność zwierząt pod maską

Post autor: Sigma_74 »

a ja mam taki
https://antykuna.pl/content/6-urzadzenia-samochodowe-

i w dom caly również tym systemem i zero problemów z kunami.
na psa nie działa,
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Obecność zwierząt pod maską

Post autor: Parada »

no to rzeczywiście, 250 PLN za montaż w ASO i ich gwarancje warto dać. W sumie tylko dwa kabelki do aku do podłączenia ale zawsze to jakaś ingerencja. Daj znać w temacie jaki dokładnie model urządzenia zamontowali :) Pozdrawiam
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”