Nowy właściciel KIA - kilka pytań

forum użytkowników modelu Optima
matmaj
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2018, 21:34
model samochodu: KIA Optima 2014

Nowy właściciel KIA - kilka pytań

Post autor: matmaj »

Cześć, od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem KIA Optima XL (2014r.) i mimo ogólnej satysfakcji mam kilka pytań.

- Kiedy parkuje, nie od razu działają mi czujniki parkowania. Dopiero gdy podczas parkowania wrzucę wsteczny, to coś się załącza, że czujniki zaczynają "pikać". Z czego to wynika i jak to poprawić? (Kiedy podjeżdżam na 1-ce/2-ce czujniki nie działają, dopiero po zmianie biegu na wsteczny i powrocie na 1-kę pika ;) )
- Kiedy odpalam zapłon, ale nie włączam silnika na ekranie pojawia się komunikat o niskim poziomie naładowania akumulatora i nakazuje włączenie silnika (mimo, że salon przed moim zakupem wymienił akumulator na nowy) To normalne, czy coś jest nie tak? Od zakupu przejechałem ok. 200 km i wciąż to widzę.

Póki co tyle. Miło dołączyć do waszego grona.

Pozdrawiam.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowy właściciel KIA - kilka pytań

Post autor: Seb »

Czujniki cofania i parkowania włączają się automatycznie tylko po wbiciu wstecznego. Jeśli chcesz włączyć czujniki parkowania (min. przód) to musisz użyć przycisku. Tak to działa zawsze.
Co do komunikatu o niskim naładowaniu akumulatora to nie pomogę. U mnie coś takiego się wyświetla jak słucham radia bez "przekręcenia" kluczyka. Po kilku minutach jest monit o oszczędzaniu energii
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Nowy właściciel KIA - kilka pytań

Post autor: devil1234 »

Co do czujników, to załączają się dopiero po wbiciu wstecznego lub gdy samochód wykryje, że chcesz parkować. Np. będziesz jechał powolutku na jedynce i kręcił kierownicą. Dokładnego algorytmu nie znam, ale czasem zdarza mi się, że czujniki (bez wbijania wstecznego) zaczynają działać, ale nie zawsze.
Ewentualnie przyciskiem jak wspomniał Seb.
Jak używam radia na zapłonie też pojawia mi się jakiś komunikat (nie pamiętam jaki) i powtarza się co 1-2 minuty.
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
matmaj
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2018, 21:34
model samochodu: KIA Optima 2014

Re: Nowy właściciel KIA - kilka pytań

Post autor: matmaj »

Ok, czyli wszystko jest jak należy. Dzięki panowie!
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Nowy właściciel KIA - kilka pytań

Post autor: zetek »

Nie wiem jak w manualu, ale w automacie jak stoję i mam wrzucony D i stoję to włączają się przednie ( świeci się kontrolka na przycisku), tylne tylko na wstecznym. Co do akumulatora to cięzko mi powiedzieć ja mam system bez kluczykowy. Chociaż kilka razy miałem włączony zapłon po około 10 minut ( sprawdzanie błędów i kalibracja) i przez ten czas komunikat się nie pokazał. Pokazał się po paru minutach kiedy czekałem z włączonym radiem na parkingu pod sklepem. Jeżeli u Ciebie włącza się chwilę po zapłonie to coś moim zdaniem nie tak. Jeżeli masz nowy akumulator to może problem leży po stronie klemy minusowej, która bada napięcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”