Poziom oleju silnika po wymianie przez serwis

forum użytkowników modelu Optima
thomas1985
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2018, 13:59
model samochodu: optima 2.0 cvvl
Lokalizacja: Łódź

Poziom oleju silnika po wymianie przez serwis

Post autor: thomas1985 »

siema
Juz po raz 3 zalano mi w moim przekonaniu za duzo oleju silnikowego. na bagnecie oleju wskazanie znacznie wykracza poza stan MAX. Serwis upiera sie ze leja 4,3 l do 2.0 cvvl bo tele zaleca producent itd. Jak dla mnie oleju jest po prostu za duzo. CZy zaobserwoaliscie cos podobnego?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Poziom oleju silnika po wymianie przez serwis

Post autor: Piotrek »

A kiedy sprawdzasz poziom? Mam nadzieję, że przed odpaleniem po nocnym postoju auta.
Ja mam zawsze prawie max - brakuje milimetra może dwóch na bagnecie. Jeśli mistrzowie serwisowania leją Ci zawsze 4,3 l oleju to niedziwne, że masz go za dużo. Tyle oleju wchodzi na pierwsze zalanie. Później zawsze mniej, ponieważ część oleju zostaje w misce i silniku. Chyba, że serwis Kia jest PRO i odsysa cały olej pompą (np. jak to się robi w smartach). Ja jednak w takie podejście wątpię.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Poziom oleju silnika po wymianie przez serwis

Post autor: GrzesB »

Chyba czas znaleźć sobie inny serwis... Zależy ile tego oleju jest ponad stan, jeśli sporo, to zdrowe dla silnika nie jest.
A poziom sprawdzamy 5 min. po zgaszeniu rozgrzanego silnika. To raczej uniwersalna zasada.
Optima GT (2018)
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Poziom oleju silnika po wymianie przez serwis

Post autor: zetek »

Głupki. Tak tabela tyle podaje, ale w rzeczywistości idealnie jest przy równych 4l. z filtrem Filtron-a gdzie jest troszkę większy niż KIA-MANN. Wiem bo po raz pierwszy jak zmieniałem to kupiłem 5l. bo myślałem, że 4 będzie mało.
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poziom oleju silnika po wymianie przez serwis

Post autor: MTomalak »

Co prawda na starym dieslu sprawdzone jak wpływa nadmiar oleju ale zastosowanie ma to się do wszystkich jednostek
Z przymrużeniem oka ale nie bójcie się jak jest trochę oleju za dużo 8-)
https://www.youtube.com/watch?v=Udd9WNdyiXM
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Poziom oleju silnika po wymianie przez serwis

Post autor: michal84 »

W aso innej marki miałem to samo - nikt nie sprawdzał stanu oleju po wymianie, producent podaje że wchodzi x,x i tyle wlewają nie patrząc na stan.
Wiadomo, że 100% się nie zleje i przy wymianie wejdzie 0,2-0,3 mniej. Mimo zgłaszania, że przy poprzedniej wymianie dano ciała nadal moje prośby były ignorowane.
Widocznie w Twoim ASO KIA jest taki sam poziom inteligencji mechaników.
Temat nie do wywalczenia, brak chęci. Ja mam w piwnicy kupiony wężyk silikonowy i przyzwyczaiłem się już o odciągania po wymianie oleju w serwisie "autoryzowanym"
thomas1985
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2018, 13:59
model samochodu: optima 2.0 cvvl
Lokalizacja: Łódź

Re: Poziom oleju silnika po wymianie przez serwis

Post autor: thomas1985 »

Poziom sprawdzam na zimnym zawsze, natomiast producent przewiduje sprawdzenie po 5 min. Od zgaszenia silnika.
Następnym razem zastrzega, że chce być przy wymianie. Słyszałem też teorie o niezlewniu całego zużytego oleju a tylko dolewaniu swiezego
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Poziom oleju silnika po wymianie przez serwis

Post autor: zetek »

To nie teoria tylko praktyka. Mój kuzyn w Volvo w Poznaniu miał praktyki i powiedział, że nigdy nie kupi nowego auta od tego momentu. :)
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Poziom oleju silnika po wymianie przez serwis

Post autor: vilip76 »

Ja patrzyłem na całą operację wymiany przez szybę, 2 m od auta. U mnie się postarali, cały olej zszedł, wlali nowy, wymienili filtr - autko śmiga jak należy.
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Poziom oleju silnika po wymianie przez serwis

Post autor: Parada »

jak odbieraliście auta z salonu ile oleju mieliście? ja głupi nie sprawdzilem, a teraz po pierwszych 10k km mam poniżej połowy i olej wygląda trochę słabo https://goo.gl/images/hnVbUA zdjęcie podglądowe, kolor ten sam.
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”